Dofinansowanie podręczników

Uwaga!!!

 

Do dnia 19 września 2014 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. "Wyprawka szkolna".

W roku szkolnym 2014/2015 o dofinansowanie mogą ubiegać się rodzice dzieci z klas II-III oraz VI SP, a także wszyscy  uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

wniosek o dofinansowanie

 

 

 

BUKOS CUP

BUKOS CUP   2014 -  francusko-polskie spotkanie młodzieży

1 lipca br.  w Górznie  odbyły się otwarte zawody w biegu na orientację pn. BUKOS Cup.             Zawody odbyły się na trasach wokół  jeziora  w Górznie, ze startem i metą na plaży.

Uczestniczyła w nich młodzież szkolna młodzież szkolna z Leszna i powiatu leszczyńskiego

oraz specjalni goście z francuskiego  miasta Montluçon. 

Grupie tej towarzyszyła  młodzież ze szkół leszczyńskich  dla której  orienteering  okazał się  zupełnie  nową  przygodą.   Tak nową, że wizja  4-kilometrowej trasy  biegu  z  mapą  młodym  leszczynianom kojarzyła się  co najmniej z „igrzyskami śmierci”.      Jednak profesjonalnie przygotowana przez  aktywistów Belęcińskiego Uczniowskiego Klubu Orientacji Sportowej  mapy, trasy oraz  oprawa imprezy  sprawiły że zabawa  była wspaniała  a wszyscy uczestnicy  cieszyli  z doznania  nowych   doświadczeń  i zdobytych  umiejętności.     Całości  towarzyszyła  słoneczna   pogoda  która  bardziej  uwypukliła  uroki  rekreacyjne  plaży  w  Górznie. Najlepiej poradzili sobie na trasie:   Agata Szymoniak i Piotr Klimkowski w kategorii KM13-15 oraz Klaudia Smektała i Dawid Siniecki w kategorii  KM10-12

Na podsumowaniu imprezy   pan Józef  Krzysztofiak  przedstawił  zebranym  historię  Gminy Krzemieniewo , jej  walory  turystyczne  i  przyrodnicze.  Wręczył  gościom  promocyjne upominki  ufundowane przez Urząd Gminy.    Opiekun  młodzieży  z  Montluçon  pan  Serge Lintz  serdecznie  społeczności  lokalnej podziękował  za  przygotowanie  tras  biegowych   i  wspaniałą  atmosferę  rywalizacji . 

Spotkanie zakończył wspólny obiad  podany w  wigwamie przez  firmę cateringowa  pani Marioli Więckowiak.

 

 

 

 

 

Półkolonie letnie 2014

Kliknij tutaj aby zobaczyć program półkolonii

 

 

 

 

 

Wykaz podręczników

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015

 

 

 przedszkole oraz szkoła podstawowa

 

 

 gimnazjum

 

 

 

Zakończenie roku

27 czerwca uczniowie klasy III gimnazjum pożegnali uczniów i nauczycieli naszej szkoły dedykując nam koncert podczas którego zaśpiewali min. "Wolność" i "Nic do stracenia". Podczas uroczystości wręczono nagrody dla osób z najlepszymi wynikami w nauce jak i dla najlepszych sportowców naszej szkoły. Sekretarz Gminy wręczyła też nagrodę Wójta, którą w tym roku za swoje osiągnięcia otrzymała Jagoda Jankowska. Program przygotowali sami gimnazjaliści współpracując ze swoją polonistką Danutą Chałupką i wychowawczynią Paulina Rzepecką. Częścią muzyczną jak co roku zajęła się Katarzyna Klimkowska. Dekoracje przygotowali trzecioklasiści kończący szkołę z pomocą wychowawczyni i Bożeny Glury.

 

 

 

 

Biwak w Osiecznej

25 i 26 czerwca tego roku uczniowie z klasy VI szkoły podstawowej oraz z I gimnazjum pojechali wraz z opiekunami na biwak do Osiecznej. Okazało się, że nasze pobliskie tereny kryją niewiarygodnie piękne miejsca, które warto zobaczyć.

Teren wokół osieckich wiatraków jest niezwykle malowniczy – niczym górska kraina, a widok z leśnej platformy „Jagoda” zapiera dech w piersiach. Z góry osiecki krajobraz jest jeszcze piękniejszy. Oprócz ukrytego w parku zamku można podziwiać całą panoramę Osiecznej oraz jezioro. Kto by przypuszczał, że tak wspaniale można spędzić czas zaledwie 12 km od Nowego Belęcina. Dzięki miłej atmosferze, smacznym posiłkom, leśnym wyprawom, pobytem nad jeziorem i wesołym zabawom biwak był udany. Pogoda (choć pierwszego dnia nieudana) nie wpłynęła na uczniów negatywnie. W miłym gronie czas zawsze szybko płynie. Mamy nadzieję, że takich integracyjnych wyjazdów będzie więcej. W przyszłym roku chcemy znów pojechać na taki biwak, bo naprawdę warto.

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Poznania

Dnia 25 czerwca 2014r. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Nowego Belęcina pojechali na wycieczkę do Poznania.

Była to nagroda za największe zaangażowanie w organizację imprezy środowiskowej. Uczniowie zwiedzili Muzeum ,,Brama Poznania”, Aquapark i Katedrę Poznańską. Tradycyjnie wyjazd zakończono posiłkiem w restauracji McDonald.

 

 

 

 

 

Cała Polska Czyta Dzieciom

25 czerwca uczniowie klasy drugiej i trzeciej byli gośćmi Biblioteki Publicznej w Nowym Belęcinie. Dzieci uczestniczyły w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom".

W skupieniu wysłuchały fragmentu książki pt. ,,Nowe przygody Mikołajka" Renѐ Goscinny i Jean- Jacgues Sempѐ. Tekst czytała dzieciom bibliotekarka p. Zofia Józefiak. Później role odwróciły się. To chętne dzieci czytały innym fragmenty wierszy Juliana Tuwima.  Na zakończenie dzieci podziękowały pani Zosi za miłe spotkanie w bibliotece. Obiecały odwiedzać to miejsce również w wakacje.

 

 

 

 

 

 

Ratujemy i Uczymy Ratować

W poniedziałek 23 czerwca odbył się szkolny finał konkursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ,,Ratujemy i Uczymy Ratować". Do ścisłego finału zakwalifikowało się po trzech najlepszych zawodników z klasy drugiej i trzeciej wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Przedstawiciele obu klas musieli zmierzyć się z wieloma pytaniami związanymi z ratowaniem ludzkiego życia. Prezentowali również na fantomie prawidłowy sposób przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W udawanej rozmowie telefonicznej wzywali na miejsce wypadku pogotowie ratunkowe. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami. W konkursie zwyciężyła drużyna klasy II w składzie: Amelia Kolańczyk, Anna Nowak, Faustyna Dąbrowska. Drugie miejsce zajęła drużyna klasy III: Julia Kowalska, Tomasz Mrozek, Kacper Giera. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali niespodzianki ufundowane przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

 

 

 

 

 

 

Kolejny Puchar Najmłodszych za nami

Czyli Mistrzostwa Polski do lat  14-tu, na które przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju, by rywalizować  w ciągu trzech dni na dystansach: klasycznym, sztafetowym i sprinterskim. W dniach 20-22 czerwca  młodych orientalistów gościło miasto Łódź.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg  niespodzianek, wśród nich nie lada wyzwaniem był bieg sprinterski po ogrodzie zoologicznym, poza tym  konkursy, gry i zabawy, występ iluzjonisty Filipa Piestrzeniewicza -  półfinalisty programu „Mam talent” oraz młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Łodzi.  Zawodnicy BUKOSU uplasowali się drużynowo na 16 miejscu wśród 40 rywalizujących ze sobą klubów z całej Polski.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

K12 – 3 miejsce w biegu sztafetowym: Lidia Mejza, Agata Wels i Weronika Marciniak

M13 –  Adam Jankowiak: 8 miejsce w biegu klasycznym

M11 – Konrad Wolny: 14 w biegu sprinterskim i 19 miejsce w biegu klasycznym

M11 – Patryk Smektała: 6 miejsce w biegu sprinterskim i  14 w biegu sprinterskim

K13 – Klaudia Smektała: 13 miejsce w biegu klasycznym

K10 – Zofia Kozica: 5 miejsce w biegu klasycznym i 11 miejsce w biegu sprinterskim

 

 

 

 

 

 

Obiekty Gminy Krzemieniewo w Fotografii

Taki tytuł miał tegoroczny szkolny konkurs regionalny skierowany do uczniów klas 0-III.  Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia dowolnego obiektu z terenu naszej gminy. Mile widziany był również krótki opis sfotografowanego miejsca oraz własnoręcznie wykonana ramka. Komisja konkursowa za ciekawe prezentacje obiektów naszej gminy postanowiła wszystkim uczestnikom konkursu przyznać I miejsce. Laureatami konkursu zostali: Wiktoria Sfora, Krystian Sfora, Jakub Kędziora, Dawid Gołembski, Szymon Jakubczak, Katarzyna Siniecka, Klaudia Sroka, Tomasz Mrozek i Jakub Socha. Zwycięzcy otrzymali niespodzianki ufundowane przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

 

 

 

 

 

Piknik Rodzinny

Dnia 20 czerwca 2014 r. do przedszkola przybyli najbliżsi przedszkolaków – ich rodzice i rodzeństwo.

Powodem wizyty był piknik rodzinny zorganizowany pod hasłem „Kochajmy się”. Na początek były występy dzieci i upominki dla rodziców, a po nich wspólne zabawy i konkursy. Nie zabrakło także czasu na luźne rozmowy przy kawie i cieście upieczonym przez mamy. Była też kiełbaska z grilla. Piknik był świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu.

 

 

 

 

 

 

Wojewódzkie Finały

18 czerwca na terenach należących do Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu niedaleko Jez. Rusałka w Poznaniu rozegrano Finał Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnym Biegu na Orientację w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Na starcie stanęło ponad 800 zawodników z woj. wielkopolskiego. Każda szkoła mogła wystawić od 3 do 5 zawodników. W klasyfikacji drużynowej brano pod uwagę 3 najlepsze czasy z danej szkoły. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci szkół z Nowego Belęcina zajmując  miejsca na podium. Pierwsze miejsce i złoty medal wywalczyli chłopcy z Gimnazjum w Nowym Belęcinie: Piotr Klimkowski, Tomasz Szymoniak, Dariusz Krawczyk i Marcin Smektała, drugie i srebrny medal zespół dziewcząt z Gimnazjum w Nowym Belęcinie w składzie: Agata Szymoniak, Izabela Chwaliszewska, Joanna Kolańczyk i Daria Nawrocka. W ogólnej klasyfikacji szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców pierwsze miejsce ex aequo zdobyły Gimnazjum z Nowego Belęcina i Moch. W kategorii szkół podstawowych III miejsce  „wybiegały” dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie: Klaudia Smektała, Lidia Mejza, Agata Wels, Weronika Marciniak i Kinga Jurdeczka, natomiast chłopcy zajęli IV miejsce: Marek Chwaliszewski, Dawid Siniecki, Patryk Smektała, Konrad wolny i Marcin Mejza. W czołówce w każdej z kategorii jak co roku byli również uczniowie  z Zespołu Szkół w Mochach. Dobrze spisały się również dziewczynki z SP nr 4 w Lesznie kończąc rywalizację na  IV miejscu.

 

 

 

 

 

Wycieczka do Poznania

Dnia 12.06.14 dzieci ze szkoły w Nowym Belęcinie wyjechały na wycieczkę do Poznania.

Zwiedziły Arboretum w Kórniku zoo i Maltę w Poznaniu. Jechały też kolejką „Maltańską”.

Pobyt w Poznaniu sprawił dzieciom wiele radości.


 

 

 

 

 

 

Biwak w Osiecznej

W dniach 9-10 czerwca klasy 4A i 4B były na biwaku w Osiecznej.

Przy pięknej pogodzie czas upływał na grach, zabawach, rysowaniu, grach planszowych, muzykowaniu, jeździe na gokartach, siatkówce plażowej i innych. Bardzo ciekawą lekcje historii ziemi osieckiej usłyszały dzieci w klasztorze ojców Franciszkanów. Z uśmiechem na ustach, całe i zdrowe - późnym południem dzieci zawitały w domach.
 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Nadleśnictwa Piaski

Dnia 09.062014r. odwiedziliśmy Nadleśnictwo Piaski, gdzie wzięliśmy udział w lekcji edukacyjnej na świeżym powietrzu , korzystając z tablic edukacyjnych.  Poznaliśmy wiele gatunków roślin w arboretum im. Filipa Skoraczewskiego.

Obejrzeliśmy także liczne eksponaty w tzw. Izbie Leśnej.  Wizyta w nadleśnictwie sprawiła, iż dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i miło spędziliśmy czas.


 

 

 

 

 

 

Wycieczka do "Rajskiego Sadu"

Upalnego dnia - 9 czerwca 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wyjechały na wycieczkę do „Rajskiego Sadu”  w Kątach. Tam uczestniczyły w realizacji programu „Wioska indiańska”.

Na początku wszystkie dzieci otrzymały opaski z nowymi, indiańskimi imionami. Następnie było malowanie twarzy. Uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwa szczepy, które wykonywały określone zadania. W indiańskich namiotach – tipi przedszkolacy wysłuchali opowieści o życiu  i kulturze Indian Ameryki Północnej.  Były też indiańskie piosenki i tańce. Zajęcia na świeżym powietrzu spowodowały, że ze szczególnym apetytem dzieci zjadły kiełbaski upieczone na grillu. Zmęczone, ale zadowolone wróciły do przedszkola.


 

 

 

 

 

 

"Myślenie w cenie"

Dnia21 maja 2014 roku w Zespole Szkół w Nowym Belęcinie odbył się już VI konkurs matematyczny pt. "Myślenie w cenie", który ma na celu promowanie przedmiotów ścisłych.

Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie i opiekunowie ze szkół w Pawłowicach i Drobnina. W konkursie brali udział zarówno gimnazjaliści jak i uczniowie szkoły podstawowej- razem 18 uczestników. Wśród gimnazjalistów I miejsce zajął Damian Tomczak, II Irmina Siniecka, III Joanna Gruszeczka. W kategorii szkoły podstawowej I miejsce zajął Szymon Ratajczak oraz dwa drugie miejsca dla Klaudii Andrzejewskiej i Gabriela Grześkowiaka. Nagrody w konkursie ufundował Urząd Gminy w Krzemieniewie i Samorząd Uczniowski w Nowym Belęcinie. Dla uczniów tradycyjnie przewidziane były napoje aby ugasić pragnienie po wytężonym wysiłku oraz coś słodkiego. Pozdrawiamy wszystkich uczestników i zachęcamy do wzięcia udziału za rok.


 

 

 

 

 

 

VII miejsce w Mistrzostwach Polski pingpongistów

Uczniowie gimnazjum z ZS w Nowym Belęcinie Denis Bolewicz i Krzysztof Mrozek reprezentowali Wielkopolskę w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym.

Zawody te, uznawane za mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej odbyły się w Drzonkowie pod Zielona Górą.  Mistrzowie Wielkopolski w turnieju  rozegrali sześć spotkań. W eliminacjach grupowych, Bolewicz i Mrozek pokonali swoich rówieśników z Warszawy i Rawy Mazowieckiej oraz przegrali z zespołem z Gdańska. W ćwierćfinale musieli uznać wyższość drużyny z Mysłowic, ulegając 1:3. Porażką zakończył się również kolejny mecz naszych pingpongistów, tym razem z Rzeszowem. Na zakończenie zmagań odprawili z kwitkiem zespół z Żabna i ostatecznie uplasowali się na siódmym miejscu w krajowych mistrzostwach. Złote medale i tytuł mistrzowski wywalczyli tenisiści stołowi z Drzonkowa. Pobyt sportowców oraz opiekuna-trenera p. Sławomira Mrozka w Drzonkowie był możliwy dzięki wsparciu finansowym Urzędu Gminy w Krzemieniewie.


 

 

 

 

 

 

Konkursy w klasach I-III

 W pierwszym tygodniu czerwca w naszej szkole przeprowadzono gminne konkursy dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Dzieci z klas I rywalizowały w konkursie pięknego pisania. Uczniowie klas II i III przystąpili do konkursu ortograficznego i matematycznego.

 

Oto wyniki poszczególnych konkursów:

 Laureaci Gminnego Konkursu Pięknego Pisania Klas I:        

I miejsce – Hubert Kubasik, Katarzyna Sławińska

II miejsce – Patrycja Zep, Emilia Mróz      

III miejsce – Maria Smektała, Michał Maślonka

 

Laureaci  Gminnego Konkursu Ortograficznego Klas II:

I miejsce – Klaudia Sroka    

II miejsce – Filip Szczepaniak, Karolina Śmieszała 

III miejsce – Magdalena Karpińska

 

Laureaci  Gminnego Konkursu Ortograficznego Klas III:

I miejsce – Filip Rozwalka  

II miejsce – Weronika Zyber, Patryk Ryczkowski

III miejsce – Nina Żalik

 

Laureaci  Gminnego Konkursu Matematycznego Klas II: 

I miejsce – Piotr Pindara, Adam Mazur

II miejsce – Michał Fiuk, Krystian Andrzejewski

III miejsce – Krzysztof Rosik

Laureaci  Gminnego Konkursu Matematycznego Klas III:

 

I miejsce – Barbara Kasprzyk, Weronika Zyber, Konrad Adamczak, Piotr Kaźmierczak,  Marta Jańczak

II miejsce – Dominika Ratajczak

III miejsce – Patryk Ryczkowski 

Laureatom konkursów gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Krakowa

W dniach od 2 do 4 czerwca 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Krakowa.

Pierwszego dnia mimo nie sprzyjających warunków atmosferycznych mięliśmy okazje odbyć spacer szlakiem turystycznym po Ojcowskim Parku Narodowym. Rozpoczęliśmy go od zwiedzania ruin zamku w Ojcowie, następnie dotarliśmy przez Bramę Krakowską do Jaskini Łokietka. Przewodnik zapoznał małych turystów z legendą jaka wiąże jaskinię z Władysławem Łokietkiem. Otóż król schronił się w niej po ucieczce z Krakowa przed wojskami czeskiego króla Wacława II. Życie uratował mu pająk, który zasłonił otwór jaskini pajęczyną, wprowadzając w błąd pościg. Pamiątką po tym wydarzeniu są nazwy jaskini oraz poszczególnych jej komór, a także brama w kształcie pajęczej sieci, zamykająca wejście. Następnie dotarliśmy do Zamku Na Pieskowej Skale oraz zobaczyliśmy z okien autokaru Maczugę Herkulesa. Wieczorem zmęczeni pieszą wycieczką dotarliśmy do Hotelu w Wieliczce , który był nasza bazą noclegową. Drugiego dnia poznaliśmy najważniejsze zabytki Krakowa. Naszą edukacyjną wycieczkę rozpoczęliśmy od złożenia wizyty Wawelskiemu Smokowi, następnie trafiliśmy do historycznej siedziby królewskiej czyli na Wawel. Poznaliśmy historię Bazyliki archikatedralnej, mogliśmy zobaczyć nagrobki królów Polski oraz znanych Polaków.  Dalej wspięliśmy się na Wieżę Zygmuntowską, gdzie znajduje się najsłynniejszy polski dzwon nazywany Dzwonem Zygmunta.   Dalej przewodnik poprowadził nas Traktem Królewskim w kierunku Starego Rynku, gdzie zobaczyliśmy miejsca związane z życiem Papieża Jana Pawła II. Kolejno zwiedziliśmy najstarszy budynek Uniwersytetu Krakowskiego, usłyszeliśmy Hejnał z wieży Kościoła Mariackiego, zobaczyliśmy słynny Ołtarz Główny wykonany przez Wita  Stwosza i Sukiennice. Trzeciego dnia mogliśmy się zrelaksować na basenie oraz trafiliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie sala lekcyjna została przeniesiona głęboko pod ziemię, a zajęcia szkolne zostały zamienione na wesołą wędrówkę solnymi korytarzami. Podczas tej lekcji uczniowie rozwijali wyobraźnię i kreatywność, ponieważ zwiedzanie miało formę aktywnej, edukacyjnej podróży w czasie, turyści wcielili się w adeptów sztuki górniczej i wykonywali niezwykłe zadania. Wieczorem zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domu.


 

 

 

 

 

 

Cała Polska Czyta Dzieciom

Dnia 6 czerwca 2014 r. na zaproszenie bibliotekarki – Pani Zofii Józefiak, dzieci z oddziału przedszkolnego udały się z wizytą do biblioteki wiejskiej. Celem wizyty był udział w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Wiersz Juliana Tuwima „Rzepka” czytała emerytowana nauczycielka – Pani Teresa Olender. Dzieci z zainteresowaniem słuchały utworu, dopowiadając powtarzające się fragmenty. Później kolorowały obrazek – ilustrację do wiersza. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały od pań słodycze, a panie od dzieci podziękowania i kwiaty. 


 

 

 

 

 

 

Wizyta w Holandii

W tym roku po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły brali udział w wymianie uczniowskiej z holenderską szkołą w Balk.

Z naszej szkoły do Balk wyjechało w tym roku czworo uczniów: Sabina Wyzuj i Gabriel Grześkowiak z klasy VI, Kacper Cwojdziński z klasy IG i Przemysław Panok z klasy IIG. W środę 21maja wyruszyliśmy z Drobnina wraz z kolegami i koleżankami ze szkół w Drobnie i Pawłowicach. Na miejsce dotarliśmy około godziny 20:00 a pod szkołą w Balk rozdzielono naszych uczniów do rodzin goszczących. W czwartek spędzaliśmy dzień w parku rozrywki Walibi, gdzie uczniowie mogli skorzystać z różnego rodzaju karuzel i rollercoasterów. W piątek rano udaliśmy się do szkoły w Balk, gdzie uczniowie brali udział w konkursie na najwyższą i najbardziej stabilną wieżę z papieru. Każda z grup miała na budowę tej wieży inny pomysł a rywalizacja była bardzo zacięta. Po rozstrzygnięciu konkursu nasi uczniowie wraz ze swoimi holenderskimi przyjaciółmi zwiedzili tamtejszą szkołę a następnie udaliśmy się rowerami do Ouderminium. Tam zagraliśmy w "golfa farmerów". Za pomocą drewnianego chodaka prowadziliśmy piłki po polu do odpowiednich dołków uważając przy tym na wszechobecne w Holandii kanały. Wieczór zakończył się dyskoteka podczas której zwyczajowo wymieniliśmy się świecą, przekazywana od lat jako znak naszej przyjaźni. W dobrych nastrojach wróciliśmy do domów w sobotę. 
 

 

 

 

 

 

"Dzieci Świata"

Indianie, kowboje, Hindusi, Latynosi, Włosi i krakowiacy  pojawili się na scenie podczas festynu „Dzieci Świata” w ZS w Nowym Belęcinie.

Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie przygotowali wiele atrakcji. Najpierw królowały taniec i śpiew, bo uczniowie z wszystkich klas przygotowali tańce z różnych stron świata. Nauczycielki klas młodszych stworzyły na sali gimnastycznej plac zabaw dla przedszkolaków. Pogoda dopisała, więc plenerowym zabawom nie było końca.  Rozegrany został mecz piłki plażowej. Najmłodsi bawili się na dmuchańcach. W przygotowania włączyli się również rodzice. Panie: B. Giera i G. Lasik  stworzyły  kilometry francuskich warkoczyków, K. Kuczma  udzielała porad kosmetycznych, J. Michałowska – Kędziora wyczarowała z dziećmi niezwykłe instalacje podczas  plastycznych warsztatów, Niedziela przygotował ciekawe gry i zabawy sportowe dla najmłodszych.  Goście odpoczywali w kawiarence pijąc kawę i kosztując ciasto upieczone przez mamy. Jak co roku najwięcej emocji wzbudziła loteria fantowa, w której można było wygrać wiele atrakcyjnych nagród, jak choćby rower.  Dochód z festynu – około 4 tys. zł - zasili konto Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły. Wszystkim, którzy przyczynili się  do zorganizowania festynu, składamy serdeczne podziękowania.

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z policjantem

4 czerwca 2014 r. w przedszkolu gościł aspirant z Zespołu Dzielnicowych w Krzemieniewie - Pan Daniel Jakubczak, który przybliżył dzieciom trudny i niebezpieczny zawód policjanta. 

Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o zasadach uczestnictwa w ruchu drogowym pieszych  i rowerzystów oraz przypomnieli numery telefonów alarmowych. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego. Duże emocje towarzyszyły dzieciom podczas oglądania radiowozu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieląc się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Spotkanie było dla dzieci bardzo ciekawe i pouczające. Serdecznie podziękowały Panu Danielowi Jakubczakowi za wizytę.

 

 

 

 

 

Pielgrzymka do Lichenia

28 maja z pielgrzymką do Lichenia udały się dzieci pierwszokomunijne z klasy III SP w Nowym Belęcinie.

Nasi uczniowie na pielgrzymkę zaprosili również swoich rówieśników z siemowskiej szkoły oraz proboszcza ks. Marka Kędziorę. Podczas pielgrzymki dzieciom towarzyszyli również ich rodzice oraz wychowawczyni Renata Urbaniak.  Wszyscy razem uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, a następnie zostali oprowadzeni przez przewodnika po starej i nowej części Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej

W rozgrywkach o Mistrzostwo Powiatu Leszczyńkiego w siatkówce plażowej mężczyzn szkół gimnazjalnych medale powędrowały do szkół z gminy Krzemieniewo.

Złoto wywalczył zespół z Gimnazjum w Nowym Belęcinie, natomiast srebro i brąz przypadło w udziale gimnazjalistom z Pawłowic.

Wyniki:

1 miejsce Denis Bolewicz i Marcin Wyzuj,

2 miejsce Łukasz Dryja, Jakub Łaszczyński,

3 miejsce Adam Dolaciński i Wiktor Nowak.

 

 

 

 

 

Warsztaty kosmetyczne w przedszkolu

22 maja 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego gościły mamę jednego z przedszkolaków – panią Marzenę Nowacką, która w ramach realizacji tematyki związanej z pracą zawodową mam, przybliżyła dzieciom zawód kosmetyczki. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się na czym polega praca kosmetyczki oraz poznać urządzenia, którymi posługuje się w swojej pracy. Były również zajęcia praktyczne. Dzieci podziękowały za bardzo ciekawe spotkanie. Na zakończenie wszyscy przedszkolacy otrzymali dyplomy potwierdzające udział w warsztatach.

 

 

 

 

 

Z wizytą u strażaków

16 maja 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego udały się z wizytą do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Czekał tam na nie zawodowy strażak - pan Karol Cieślak.

Przedszkolacy mieli możliwość poznać wyposażenie wozów strażackich, skorzystać z  przejażdżki w koszu drabiny strażackiej, dowiedzieć się na czym polega praca strażaków . Następnie udali się do Parku 1000-lecia, gdzie obserwowali zwierzęta w Mini Zoo oraz miło spędzili czas na placu zabaw. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. Szczęśliwe wróciły do przedszkola.  

 

 

 

 

 

Olimpiada Sportowa Przedszkolaka

Dnia 14 maja 2014 r. już po raz czwarty w ramach współpracy z przedszkolem w Krzemieniewie odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaka. W sportowych zmaganiach  uczestniczyli wszyscy przedszkolacy z obydwóch placówek.

Na początku była prezentacja grup przedszkolnych, złożenie olimpijskiego ślubowania oraz krótka rozgrzewka. Następnie dzieci przystąpiły do sportowej rywalizacji.  Wystąpiły w takich konkurencjach jak: biegi z klockiem na rakietce, biegi z pałeczką, sadzenie „ziemniaków”, wyścigi taczek, przechodzenie przez szarfę, przenoszenie klocków z obręczy. 

Wyścigi wzbudzały emocje zarówno wśród uczestników turnieju i ich opiekunów jak i wśród kibiców. Zawody to świetna okazja do integracji dzieci i  wspólnej zabawy.  Dla dzieci to również wielkie przeżycie. W nagrodę za wspaniałą postawę wszyscy uczestnicy otrzymali medale i słodki upominek.

 

 

 

 

 

"Zielona Szkoła"

14 maja 2014r. uczniowie klas IVa i IVb ze szkoły w Nowym Belęcinie udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa we Włoszakowicach.

Cała wyprawa była realizowana przez Starostwo Powiatowe w Lesznie przy współpracy Nadleśnictwa we Włoszakowicach w ramach programu edukacyjnego „Zielona Szkoła”. 

Odwiedzili zwierzęta z „Ochronki dla zwierząt w Koczurach”, gdzie trafiły sarny, jelenie, dziki, lisy, ptaki i inne, którym działalność człowieka lub kontuzje uniemożliwiły życie na wolności. 

Pobyt umilił posiłek – kiełbaski i chleb smażony na grillu.
Na pożegnanie każdy uczestnik wycieczki otrzymał torbę ekologiczną, ołówki, plany lekcji i zakładki do książek.

 

 

 

 

 

 

Baltic Cup

W dniach 28.04 – 4.05. orientaliści przebywali na zgrupowaniu kadry wielkopolski w Sztutowie. Był to czas intensywnej pracy dla zawodników, każdego dnia odbywali po 2 treningi techniczne. Obóz kończył się międzynarodowymi zawodami: Puchar Bałtyku.

Dzień przed zawodami zawodnicy odbyli tylko jeden trening, a po południu zwiedzali nazistowski obóz koncentracyjny w Stutthof. W tegorocznej edycji Baltic Cup udział wzięło ponad 600 zawodników z wielu krajów m.in. ze Szwecji, Rosji, Słowacji; o wysokie pozycje nie było łatwo, jednak w pierwszej dwudziestce uplasowali się: K12 – Lidia Mejza 11 miejsce, 16 miejsce Agata Wels, K16 – Agata Szymoniak 12 miejsce, M12 – Dawid Siniecki – 11 miejsce, Patryk Smektała 17 miejsce, Konrad Wolny – 18 miejsce, M14 – Adam Jankowiak 9 miejsce, M16- 12 miejsce Tomasz Szymoniak, M20 – 1 miejsce Marcin Kowalski.

 

 

 

 

 

 

Maj miesiącem piłkarzy

Maj to miesiąc, który obfitował w wiele wydarzeń piłkarskich, w których uczestniczyli gimnazjaliści z Nowego Belęcina.

 

Nasi młodzi piłkarze startowali między innymi w turnieju Coca Cola Cup. Turniej ten zakończyli na drugim etapie zajmując III miejsce.

Największy jednak sukces Naszych gimnazjalistów to zdobycie pierwszego miejsca w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego.

Gratulujemy !

 

 

 

 

 

 

 

 

"Z nadzieją w przyszłość"

Z nadzieją w przyszłość - to myśl przewodnia gminnej uroczystości przygotowanej przez Zespół Szkół w Nowym Belęcinie. Akademię rozpoczął dyrektor szkoły M. Kulczak, który powitał zebranych i przedstawił krótki referat tematycznie związany ze świętem Trzeciego Maja.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy - A. Pietrula, wicestarosta leszczyński – J. Wawrzyniak, przewodniczący Rady Gminy – St. Osięgłowski, sekretarz urzędu – L. Szulc, ks. M. Kędziora, dyrektorzy szkół i instytucji gminnych, radni, sołtysi oraz nauczyciele i uczniowie szkoły. Część  artystyczna przygotowana przez liczną grupę dzieci i młodzieży pod opieką  I. Kubackiej i R. Juskowiaka kolejny raz zaskoczyła swoją niepowtarzalną konwencją. Nie zabrakło wierszy i słowa ukazującego tło historyczne uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz sytuacji ówczesnej Rzeczypospolitej. Rangę wydarzenia podniósł występ szkolnego chóru pod batutą K. Klimkowskiej. Współczesne pieśni patriotyczne wykonane przez solistów: D. Nowak, W. Glapiak, D. Toporowicz i J. Kordusa na długo pozostaną w pamięci widzów. Na uwagę zasługuje także charyzmatyczny taniec do muzyki Wojciecha Kilara ukazujący zniewolenie Ojczyzny w wykonaniu dziewczyn z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum. Pięknie i z rozmachem udekorowana scena oraz stroje młodych aktorów podkreśliły uroczysty nastrój.  W programie znalazło się miejsce na ciepły akcent skierowany w stronę patrona szkoły – Józefa Ponikiewskiego, gdyż 7 maja przypada jego święto. Pamięć tego lokalnego patrioty uczczono rysem historycznym, wierszem i piosenką. W organizację apelu oprócz wymienionych  osób zaangażowali się: p. D. Chałupka, p. Bożena Glura, p. Kinga Żak-Frąckowiak oraz p. P. Rzepecka.

 

 

 

 

 

Szkolny konkurs recytatorski

29.O4 2014r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla klas I-III. Mimo upływu lat poezja Brzechwy i Tuwima znana jest każdemu, każdy chętnie ją recytuje i uważnie słucha. 

 

Do konkursu przystąpiło siedmiu uczniów. Przedstawili oni wiersze takie jak: Skarżypyta, Okulary, Samochwała, Spóźniony słowik, Na straganie, Warzywa, Żaba.

I – miejsce zajęła Emilia Mróz,

II – miejsce Amelia  Kolańczyk,

III – miejsce Julia Lasik,

IV – miejsce Jagoda Jańczak i Kasia Siniecka

V – miejsce  Julia Kowalska i Michalina Ratajczak

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dyrektor szkoły wręczył dyplomy i nagrody. Laureaci konkursu: Emilia Mróz, Amelia  Kolańczyk, Julia Lasik będą reprezentowali naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim  w Garzynie.

 

 

 

 

 

Zajączek w przedszkolu

W przeddzień przerwy świątecznej dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził wielkanocny zajączek.

Koszyczki ze słodyczami sprytnie ukrył w ogrodzie. Dzieci gorączkowo szukały swoich koszyczków. Poszukiwania ułatwiły czekoladowe ślady pozostawione przez szaraka. Po odszukaniu wszystkich koszyczków, dzieci wróciły do sali, gdzie kosztowały smakołyków.

 

 

 

 

 

Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

Uczniowie klasy V realizują projekt, którego celem jest odnalezienie najciekawszych i najwybitniejszych mieszkańców gminy, żyjących i nieżyjących oraz stworzenie autorskiego wpisu multimedialnego popartego badaniami, poszukiwaniem źródeł informacji oraz wywiadami.

15 kwietnia 2014 roku mieli okazję obejrzeć wybrane eksponaty i zdjęcia ze zbiorów Izby Regionalnej w Pawłowicach. Poznali  historię regionu i postacie z nią związane.

Dla uczestników wycieczki to była prawdziwa historyczna uczta, wzbogacona warsztatami wielkanocnymi w trakcie  których przygotowywali ozdoby na świąteczny stół.

 

 

 

 

Z wizytą w "Zaczarowanym Świecie"

Wtorek 15 kwietnia był dniem, na który dzieci z oddziału przedszkolnego czekały z niecierpliwością. Tego dnia przedszkolacy udali się do Leszna do sali zabaw „Zaczarowany Świat”.

Maluchy korzystały    z oferowanych im atrakcji. Czas spędzany w sali mijał bardzo szybko. Nikt się nie nudził, wszyscy wspaniale się bawili. Dzieci zmęczone, ale zadowolone i szczęśliwe wróciły do przedszkola.

 

 

 

 

Polskie Wulkanalia

Wulkanalia 2-4 kwietnia 2014 – Czaple –Iwiny-Grodziec

Pod tą nazwa kryją się  zawody, na które udali się belęcińscy orientaliści, by przeżyć kolejną przygodę z Biegiem na Orientację.

Był to trzydniowy czas zmagań zawodników  w biegach: średniodystansowym, klasycznym i sprinterskim. Trasy biegów wiodły po stożkach wygasłych wulkanów, stąd nazwa zawodów. Wyniki  zawodników w kolejnych etapach oraz ogólna klasyfikacja:

Zofia Kozica – 2,4,9 (3), Patryk Smektała – 10,15,4 (7) Konrad Wolny – 14,13,17(10), Kinga Jurdeczka – nkl, 10,11, Marcin Mejza – 4,nkl, 14, Agata Wels – 4,12,9 (5), Weronika Marciniak – 11,15,7 (9), Lidia Mejza – 3,nkl,8, Dawid Siniecki – 6, nkl, nkl, Klaudia Smektała – 10,12, nkl, Adam Jankowiak – 3,2,1 (1), Agata Szymoniak – 6,8,10 (7), Piotr Klimkowski 4,nkl,12, Marcin Smektała 10,14,12 (10), Tomasz Szymoniak – 10,8,11 (7), Marcin Kowalski – 2,2,1 (1), Damian Jurdeczka – 7,6,2 (3)

 

 

 

 

Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego

Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego

 

kliknij tutaj aby zobaczyć listę

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów są choroby wektorowe, czyli przenoszone przez pasożyty lub inne drobnoustroje.

Do najpowszechniejszych pasożytów należą kleszcze, które mogą wywołać odkleszczowe zapalenie mózgu czy boreliozę. Są to choroby mogące zagrażać zdrowiu lub życiu człowieka,  dlatego tak  ważne jest, by wiedzieć, jak im zapobiegać.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat kleszczy, chorób, które mogą wywoływać, ich zapobieganiu i ewentualnym szczepieniom.

Informacje szczegółowe znajdują się poniżej do pobrania w artykule:  Światowy Dzień Zdrowia

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

 

 

 

 

 

 

Gminne zawody sportowe dla klas I-III

28.03.2014 roku, uczniowie z klas I-III w naszej szkoły, uczestniczyli w Gminnych Zawodach Sportowych

dla klas I – III szkoły podstawowej.

Każdą klasę reprezentowało pięciu chłopców i pięć dziewczynek.

Do pokonania było sześć konkurencji i tor przeszkód. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Klasa I – III miejsce

Klasa II – IV miejsce

Klasa III – III miejsce

 

 

 

 

 

 

koncert pt. "Wiosna"

27 marca w Zespole Szkół w Nowym Belęcinie odbył się koncert pt „Wiosna” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu.

Zaprezentowano prawie wszystkie instrumenty muzyczne, na których szkoła prowadzi grę oprócz perkusji.

 

 

 

 

 

 

Powitanie wiosny

W piątek 21 marca w naszej  szkole panował wesoły  nastrój, a wszystko za sprawą wiosny, która do nas zawitała. Po drugiej lekcji  dzieci z klas I-III i przedszkola wybrały się nad staw, aby spalić Marzannę.

Gdy tradycji stało się zadość, wesołymi okrzykami powitaliśmy wiosnę i radosnym pochodem przez wieś wróciliśmy do szkoły. Pogoda dopisała wyśmienicie.

 

 

 

 

 

Doradztwo zawodowe

Doradztwo edukacyjno-zawodowe. Podstawowe informacje o ścieżce kształcenia uczniów w szkołach ponadgimnazjalnych.

 

Absolwenci gimnazjów mogą podjąć naukę w jednym z trzech typów szkół ponadgimnazjalnych:

- trzyletnia zasadnicza szkoła zawodowa, której ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego klasyfikacje zawodowe po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, a także dalsze kształcenie począwszy od klasy drugiej liceum dla dorosłych;

- trzyletnie liceum ogólnokształcące, którego ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego;

- czteroletnie technikum, której ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego klasyfikacje zawodowe po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w danym zawodzie, a także uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego.

 

Od roku szkolnego 2012/2013 nauka w liceach ogólnokształcących, technikach i zasadniczych szkołach zawodowych jest powiązana z nauką w gimnazjum. Treści rozpoczęte w gimnazjum są kontynuowane w pierwszych latach szkół ponadgimnazjalnych na poziomie podstawowym. W technikum i szkole zawodowej uczniowie mają do opanowania te same zagadnienia z kształcenia ogólnego, co uczniowie w pierwszej klasie liceum. Dzięki temu absolwenci zasadniczych szkół zawodowych , aby uzyskać wykształcenie średnie, mogą kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych bezpośrednio od klasy drugiej.

 

Nowością w obecnym kształceniu zawodowym jest wprowadzenie klasyfikacyjnych kursów zawodowych (jako jedna z form kursowych). Przeprowadzenie kursów będą mogli zlecać szkołom pracodawcy. Dzięki temu szkoły łatwiej dostosują ofertę do potrzeb rynku pracy.

 

Więcej informacji o zmianach w kształceniu zawodowym można znaleźć na stronie www.koweziu.edu.pl oraz w czytelni biblioteki szkolnej.

 

 

 

 

 

Na basenie

We wtorek  18. 03. 2014r. grupa uczniów ze świetlicy socjoterapeutycznej w Nowym Belęcinie spędziła popołudnie na pływalni  w Gostyniu.

Dzieci świetnie się bawiły korzystając ze zjeżdżalni i basenu. Miały możliwość również zaprezentować swoje umiejętności pływackie.

 

 

 

 

 

Wizyta w Oczyszczalni Ścieków

17 marca klasy IVA i IVB uczestniczyły w niezwykle ciekawych zajęciach edukacyjnych przybliżających zasady funkcjonowania oczyszczalni ścieków i uzdatniania wody w Henrykowie.

Obejrzeli poszczególne  części mechanicznego i biologicznego oczyszczania ścieków. Uczestniczyli również w zajęciach edukacyjnych, podczas których przypomnieli sobie budowę mikroskopu, prowadzili własne obserwacje oraz wypełniali karty pracy (m.in. rysowali i nazywali zaobserwowane pod mikroskopem  mikroorganizmy).

 

 

 

 

 

 

Grupa Cyrkowa w Naszej Szkole

20 lutego dla dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiła grupa cyrkowa O´BIMBOLANDO.

Dzieci z zapartym tchem obserwowały poczynania artystów. Miały możliwość zobaczyć: popisy żonglerki, tresurę psa, pokazy iluzjonistyczne, a nawet prawdziwego węża, którego mogły  dotknąć. Jak na prawdziwy cyrk przystało, nie zabrakło też klauna. Artyści zapraszali dzieci do wspólnych występów. Chętnych do próbowania swoich sił w sztuce cyrkowej nie brakowało. Występy dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

Wysoko w Mistrzostwach Wielkopolski Żaków i Żaczek

22 lutego w stolicy Wielkopolski odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w tenisie stołowym w kategorii żaczek i żaków (rocznik 2003 i 2004).

Klub UKS „Piast’’ Nowy Belęcin reprezentowali Roksana Gołembska i Tomasz Mrozek. Tenisistka z Nowego Belęcina wysokim poziomem swojej gry wywalczyła 5 miejsce. Umiejętności jej klubowego kolegi pozwoliły stanąć mu na najniższym stopniu podium. Warto dodać, iż brązowy medalista był najmłodszym zawodnikiem na ,,pudle’’. Świetny występ tych dwojga zawodników udowodnił, że klub z Nowego Belęcina liczy się na arenie wojewódzkiej a wysoki poziom gry tenisistów jest owocem wieloletnich treningów i poświęceń.

 

 

 

 

 

 

 

"Dawna chałupa, a dzisiejszy dom"

27.02.2014r. dzieci z klas I-III ze szkoły w Nowym Belęcinie wybrały się na wycieczkę do muzeum w Lesznie.

Uczestniczyły w lekcji prowadzonej przez pracownika muzeum na temat: „Dawna chałupa, a dzisiejszy dom” oraz obejrzały  wystawę: „Od ślepych ryb, do klusek na łachu”. Pobyt w muzeum wzbogacił dzieci w wiedzę o tym, jak żyli dawno temu ich dziadkowie i pradziadkowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ferie w Naszej Szkole

Ferie zimowe już za nami, bo to co dobre, szybko się kończy.

Nauczyciele Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie zaproponowali dzieciom i młodzieży szereg atrakcji, z których skorzystali bardzo licznie.

Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych na sali gimnastycznej. Dla dzieci z klas I-III zorganizowano jeszcze dodatkowo wyjazd do Centrum Zabaw WMB. Natomiast 50 osobowa grupa uczniów ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum skorzystała z formy wyjazdowej do Gostynia, gdzie najpierw uczestniczyła w zajęciach na lodowisku, następnie udała się na projekcję filmu pt. „Królowa Śniegu”. Wzięli także udział w pouczającej lekcji historii w Muzeum Ziemi Gostyńskiej.

Poza rekreacyjnymi formami zajęć miały miejsce również zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie doskonalili umiejętności pracy z testem humanistycznym oraz matematycznym.

Panie ze świetlicy terapeutycznej zaproponowały swoim wychowankom wyjazd do Leszna na kręgielnię oraz do kina Cinema3D.

 

 

 

 

Bal przebierańców

30 stycznia w szkole w Nowym Belęcinie zorganizowano bal przebierańców dla uczniów klas I-IV i przedszkola.

W godzinach popołudniowych na salę gimnastyczną ozdobioną kolorowymi balonami i błyszczącą serpentyną przybyły księżniczki, wróżki, kowboje, rycerze i wiele innych bajkowych postaci, które wspaniale się bawiły przy popularnych melodiach dyskotekowych oraz przy piosenkach dziecięcych. Tańce przeplatane były zabawami i konkursami z nagrodami, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły. Bal przebierańców jest bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki , dostarcza im wiele radości i zadowolenia.

 

 

 

 

Urodziny Kubusia Puchatka w bibliotece

28 stycznia biblioteka szkolna zaprosiła na czytanie i zabawy dzieci z przedszkola. Gości witał Jubilat w towarzystwie przyjaciół: Tygryska i Kłapouchego, którzy zadbali o to, żeby nikt się nie nudził.

Wesoła muzyka porwała gości w wir pląsów i zabaw. Dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania, w którym Krzyś wydaje przyjęcie na cześć Puchatka, w interpretacji gimnazjalistek - Asi i Izy z klasy 2. Później przedszkolacy uczestniczyli w przygotowanych dla nich konkurencjach: pakowaniu prezentu dla Puchatka, chodzeniu po śladach, odgadywaniu dotykiem upominków zamieszczonych w pudle, czy poszukiwaniu ogonka Kłapouchego. Jak to na urodzinach bywa, nie zabrakło również słodkiego "małego co nieco” przygotowanego przez panią bibliotekarkę. Na pożegnanie każdy z uczestników otrzymał od pani Danki maskę karnawałową.  Urodziny Misia zakończyły się wspólnym zdjęciem.

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

Piątek 24 stycznia był dla dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo uroczystym dniem, gdyż właśnie tego dnia oczekiwały odwiedzin swoich babć i dziadków.

Chciały należycie uczcić ich święto. Dzieci przygotowywały się do niego od wielu dni i z niecierpliwością oczekiwały jego nadejścia. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, po południu sala gimnastyczna zapełniła się miłymi gośćmi. Dzieci przedstawiły babciom i dziadkom przygotowany wcześniej program artystyczny. Potem wręczyły im upominki. Później była wspólna zabawa i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pamiątkę wyjątkowej uroczystości babcie i dziadkowie wraz z wnukami stanęli do pamiątkowej fotografii.

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs kolęd

Za nami najpiękniejsze ze świąt – Boże Narodzenie, ale jeszcze trwa czas kolędowania.

Żaden z narodów nie może pochwalić się takim bogactwem kolęd i pastorałek co nasz. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek. Taki przekrój przez najsłynniejsze do mniej znanych zaprezentowali uczniowie naszej szkoły w kolejnym  Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 16.01.2014r. w Zespole Szkół w Nowym Belęcinie. Po pięknym wykonaniu kolęd i pastorałek komisja w składzie: Danuta Chałupka, Bożena Glura i Katarzyna Klimkowska przystąpiła do burzliwych obrad. W kategorii  przedszkole i klasa I-III pierwsze miejsce zajęła Ewa Szczupak, drugie miejsce zajęły Katarzyna Jańczak i Wiktoria Sfora, a trzecie miejsce Anna Nowak i Katarzyna Siniecka. W kategorii klas IV – VI: I miejsce zajął Maciej Urbaniak,  II miejsce wyśpiewała Marta Dubicka, a III miejsce Kinga Jakubczak. Nagrody i dyplomy wręczyli pan dyrektor Mikołaj Kulczak oraz organizatorka przedsięwzięcia p. Elżbieta WalczewskaPrzegląd Kolęd i Pastorałek dostarczył nam wiele pozytywnych wrażeń i emocji oraz pozwolił odkryć nowe talenty. Wszystkim wykonawcom bardzo dziękujemy za trud i odwagę.

 

 

 

 

 

 

 

"Kolędnicy misyjni"

    W tym roku polskie dzieci – w tym nasi uczniowie przyłączyli się do wsparcia rówieśników z Republiki Konga i Demokratycznej Republiki Konga, gdzie Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci dofinansowuje działalność kilkudziesięciu ośrodków pomocy, domów dla dzieci ulicy, przedszkoli i szkół, a także programy ochrony życia dla dzieci ubogich, odrzuconych, osieroconych i okaleczonych.

     „Kolędowanie misyjne to nie tylko zaangażowanie dzieci, choć one są tutaj głównymi bohaterami, ale całej wspólnoty parafialnej.

     To wydarzenie ważne dla wszystkich, także dla rodzin, które od kilku lat wyczekują wizyty małych misjonarzy w swoich domach.”

W tym roku wyruszyły trzy grupy:

- w Hersztupowie /zebrano 224,70 zł/

- w Nowym i Starym Belęcinie /zebrano  325,02 zł/

oraz w Karchowie / zebrano 187 zł/

Kolędnicy przekazali pieniądze proboszczom swoich parafii w Siemowie i Świerczynie.

Za życzliwość mieszkańców serdecznie dziękujemy.

 

 

 

 

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"

W ubiegłą niedzielę 12 stycznia 2014 roku odbył się w naszej gminie XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Z naszej szkoły udział w akcji wzieło 10 wolontariuszy. Z klasy III gimnazjum Jagoda Jankowska, Lidia Śmiejczak, Adrianna Sobczak i Joanna Skorupka, z klasy II gimnazjum Joanna Kolańczyk i Izabela Chwaliszewska i z klasy I gimnazjum Klaudia Chudzińska, Łucja Wudarczak, Mateusz Łukaszczyk i Tomasz Sobczak. Wolontariuszami podczas finału opiekowała się p. Paulina Rzepecka. Wolontariusze zbierali pieniądze pod kościołami w naszej gminie, a także podczas finału w Gminnym Ośrodku Kultury w Garzynie. W finale wzięli też udział uczniowie klas I- III szkoły podstawowej z naszej szkoły i przedszkolacy, którzy wraz z opiekunkami przygotowali część artystyczną, a także dziewczyny, które przygotowały układ taneczny. Podczas finału można było zjeść placki przygotowane przez wolontariuszy lub wziąć udział w licytacjach przeprowadzanych przez organizatorów. Akcja zakończyła się po godzinie 20 światełkiem do nieba. Dziękujemy wolontariuszom za udział w XXII finale i zachęcamy do udziału w kolejnych.

 

 

 

 

"Kolejny krok na śniegu"

Jak co roku, tradycyjnie można by już powiedzieć dzieci i młodzież wraz z Belęcińskim Uczniowskim Klubem Orientacji sportowej wzięły udział w kolejnej akcji narciarskiej pt. „13 krok na Śniegu”.

Wyjazd odbył się w dniach 27-29 grudnia ubiegłego roku. Wzięły w nim udział 42 osoby, głównie z terenów naszej gminy. Standardowo, wczesnym rankiem młodzi sportowcy stanęli pełni zapału oraz z nartami w ręku pod szkoła w Nowym Belęcinie.

Bieganie na Polanie Jakuszyckiej stało tym razem pod znakiem zapytania z powodu znikomej ilości śniegu i plusowych temperatur w  całych Sudetach.  Na szczęście warunki choć ciężkie, okazały się wystarczające i można było postawić ten pierwszy krok na śniegu w tym sezonie. Aura nie była niestety sprzyjająca z powodu mokrego i topniejącego śniegu. Następny dzień okazał się już nieco lepszy i można było poszusować po jakuszyckich trasach. Jak zwykle kilka osób zaczynało swą przygodę z narciarstwem biegowym z pomocą i wskazówkami starszych, bardziej doświadczonych kolegów oraz czujnym okiem opiekunów tj. Pani Renaty Urbaniak i Katarzyny Klimkowskiej z Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie. Niedzielny poranek okazał się znów niesprzyjający, ale padający deszcz  nie zniechęcił narciarzy do pokonania choć kilku kilometrów.  Z pewnością w tym sezonie uda się zorganizować  jeszcze jedna taką akcję mającą na celu rozpowszechnianie narciarstwa biegowego oraz sportowego trybu życia wśród młodzieży.

 

 

 

"Światło nadziei"'

„Cicha noc, święta noc,
Pokój niesie ludziom wszem,
A u żłóbka Matka Święta
Czuwa sama uśmiechnięta
Nad dzieciątka snem,
Nad dzieciątka snem.”

 

W miłej, pełnej serdeczności i życzliwości atmosferze odbyły się tegoroczne  „Jasełka” w Nowym Belęcinie.  Główne hasło to „Światło nadziei” – pełne pozytywnych wartości, których w tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia powinno być coraz więcej.

Zgodnie z tradycją w tym dniu odbyły się klasowe Wigilie. Każdą klasę odwiedził gwiazdor Jakub, który wypytał dzieci, czy przez cały rok były grzeczne i spełniały dobre uczynki. Uczniowie śpiewali w klasach kolędy, dzielili się opłatkiem, wymieniali prezentami. Świąteczna atmosfera przeniosła się do groty wypełnionej słomą. Nad stajenką świeciła swym jasnym blaskiem gwiazda, która wskazywała drogę do Dzieciątka. Przy ognisku spali pasterze, aniołowie czuwali nad Świętą Rodziną. Diabełki próbowały nakłonić dusze do złego, w czym skutecznie przeszkodzili aniołowie. Radosną Nowinę o przyjściu na świat Zbawiciela ogłosił Archanioł Gabriel.

Występy uświetnił występ chóru, który zaśpiewał m.in. „Cichą noc”, „Moje Betlejem”, „Złotą Jerozolimę”, „Skrzypi wóz”. Finałowa pastorałka miała głębokie, nawiązujące do życzeń przesłanie:

 

„Jeszcze trzeba sianko na stół
Wolne krzesło, wolne nakrycie
Ten opłatek przełamać na pół
Jak z bliskimi dzieli się życie.”

           

 Spektakl został przygotowany przez Bożenę Glurę i Katarzynę Klimkowską. W stworzeniu dekoracji pomógł Robert Juskowiak. Organizatorzy bardzo dziękują małym aktorom za zaangażowanie w tworzenie szkolnej tradycji, przygotowanie sali do występu, a panu Remigiuszowi Waleńskiemu za dostarczenie potrzebnych materiałów.

 

W najbliższą niedzielę (22 grudnia 2013 r.) o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na „Jasełka”, które odbędą się w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Nowym Belęcinie.

 

           

 

 

 

"Kraina lodu"

W świątecznym nastroju odbyła się wycieczka do Leszna dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Nowym Belęcinie.

Uczniowie przekonali się, że miło spędzać czas wspólnie także poza szkołą i porozmawiać przy małym co nieco w kawiarni „Delicje”.  Świąteczny nastrój towarzyszył także podczas spaceru po leszczyńskiej starówce, która o tej porze  przystrojona jest w świetlne iluminacje. Dzieci obejrzały również film „Kraina lodu” w kinie przy Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie.

 

 

 

 

"W kolorach tęczy"

I jak tu nie doceniać kredek, gdy dostarczają tyle wspaniałej zabawy. Ołówkowe, świecowe i pastele. Dzieci  kredek mają całe stosy i  bardzo je lubią.

Tak jak dzieci z klasy pierwszej, które wraz z panią Reginą Dubicką przybyły 22 listopada do szkolnej biblioteki. Bibliotekarka pani Danka Chałupka zaprosiła klasę na zajęcia z okazji Dnia Kredki. Dzieci pokazały, że kredkami można bawić się w różny sposób. Układały, toczyły, trafiały do celu. Wysłuchały także piosenek i wierszyków. Na koniec każde dziecko wykonało rysunek na wybrany przez siebie temat i otrzymało zakładkę, oczywiście w formie kredki.

 

 

 

Z wizytą na spotkaniu emerytów i rencistów

11 grudnia 2013 r. dzieci z naszej szkoły wystąpiły na sali wiejskiej w Nowym Belęcinie na wigilijnym spotkaniu Koła Emerytów i Rencistów „Złota Jesień”.

W repertuarze znalazły się bardziej i mniej znane kolędy. Najmłodsze dzieci przygotowały układy taneczne. Dla dzieci występ był dużym przeżyciem. W podziękowaniu otrzymały gromkie brawa i cukierki.

 

 

 

 

 

"Mistrzowie Wielkopolski"

Po zwycięskich eliminacjach powiatowych i rejonowych tenisiści stołowi z Nowego Belęcina

Denis Bolewicz i Krzysztof Mrozek mieli zaszczyt zaprezentować się na Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych, które odbyły się 3 grudnia w Krzyżu Wielkopolskim.

Gimnazjaliści z Nowego Belęcina godnie reprezentowali swoją szkołę i po raz kolejny nie zawiedli. Spośród 13 drużyn z całej wielkopolski zajęli I miejsce i tym samym wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski. Nasi mistrzowie pokonali drużynę z Poznania 3:0, Świeciochowy 3:1, Niechanowa 3:0 Krzyża Wlkp.3:1, Szczytnik 3:2  i Żychlina 3:0. Z tymi ostatnimi zagrali finał i nie pozwolili sobie odebrać zasłużonego tytułu. Zawodnicy otrzymali z rąk prezesa SZS ”Wielkopolska” p. Zdzisława Urbańczyka  gratulacje, grawertony, medale oraz nagrody rzeczowe. Mistrzom Wielkopolski gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesyw na Mistrzostwach Polski.

 

 

 

 

 

Z wizytą w "Tygrysku"

5 grudnia 2013 r. dzieci z oddziału przedszkolnego gościły w Sali Zabaw „Tygrysek”.

 

W czasie pobytu w pełni  korzystały z dostępnych atrakcji. Na wesołej zabawie czas mijał bardzo szybko i trzeba było wracać do przedszkola. Dzieci były zmęczone, ale bardzo radosne i zadowolone.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaproszenie na konferencję

W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Nowym Belęcinie zapraszamy do udziału w konferencji pn. "Aktywność fizyczna w Gminie Krzemieniewo", która odbędzie się 13.12. o godz.17:00 w restauracji Dobrodziej w Krzemieniewie.

 

Celem konferencji jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Gminie Krzemieniewo.

Gośćmi konferencji będą:

 

pan Sławomir Mocek, szermierz-florecista, drużynowy mistrz świata i drużynowy mistrz Europy, uczestnik igrzysk olimpijskich, który podejmie temat roli samorządu w upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży,

a także

 

pan Robert Maćkowiak, lekkoatleta -sprinter, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, uczestnik igrzysk olimpijskich, który podejmie temat wpływu pedagoga/trenera na upowszechnienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży.


Konferencja jest realizowana w ramach projektu "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży w Gminie Krzemieniewo" prowadzonego przez Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Nowym Belęcinie w partnerstwie z Gminą Krzemieniewo. Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Osoby zainteresowane udziałem uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecności na konferencji do dnia 11 grudnia na adres: 
mmskrzemieniewo@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Wizyta pani higienistki w przedszkolu

Palenie papierosów szkodzi zdrowiu, dlatego edukację w tym zakresie należy rozpocząć jak najwcześniej.

 

4 grudnia 2013 r. w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z panią higienistką poświęcone tematyce szkodliwości palenia papierosów. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach z  uwagą i dużym zaangażowaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wróżby w bibliotece"

Katarzynki i Andrzejki – wieczory wróżb poświęconych miłości i małżeństwu odeszły już prawie w zapomnienie.

Dzisiaj Andrzejki to tylko wesoła zabawa połączona z wróżbami. W bibliotece ZS w Nowym Belęcinie wesołe wróżby andrzejkowe przygotowały pod opieką bibliotekarki p. Danuty Chałupki dziewczyny  z koła bibliotecznego.  Każda chciała poznać imię przyszłego męża, a także znaleźć odpowiedź na pytanie: co mnie czeka w niedalekiej przyszłości? Oprócz wróżb, traktowanych z przymrużeniem oka, był także słodki poczęstunek, przygotowany przez same uczestniczki. Spotkanie przyniosło wiele miłych wrażeń.

 

 

 

 

 

 

"Angielski otwiera drzwi na świat"

27 listopada uczniowie I klasy gimnazjum z Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie wyjechali do Leszna na spotkanie z wolontariuszami z Centrum Aktywności Twórczej.

 

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Angielski otwiera drzwi na świat”, który realizowany jest przy finansowym wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie. Gimnazjaliści mieli nie tylko możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności z języka angielskiego, ale także poznać ciekawostki na temat państw - Francji oraz Gany. Duże zainteresowanie wzbudził odtańczony wspólnie z wolontariuszami taniec Azonto, który staje się jednym z najpopularniejszych tańców afrykańskich.

 

 

 

 

 

 

 

Laureatka konkursu profilaktycznego

Jagoda Jankowska, uczennica III gimnazjum z Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie, zajęła I miejsce w konkursie na logo pod hasłem „Nie daj szansy AIDS”,  który został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lesznie.  

 

Tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, w którym również zajęła I miejsce.  28 listopada wraz z opiekunką, panią Agatą Tyczyńską, uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się w Poznaniu. Opracowane przez uczennicę znak wykorzystany będzie do celów promocyjnych związanych z tematyką HIV/AIDS. Dodatkowym wyróżnieniem będzie to, że do bibliotek publicznych i szkolnych na obszarze województwa wielkopolskiego trafią zakładki ze zwycięskim logo.  Jagoda otrzymała wartościowe nagrody rzeczowe  ufundowane przez: WSSE w Poznaniu, Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a na szczeblu powiatowym: Urząd Miasta Leszna, Starostwo Powiatowe w Lesznie, PSSE w Lesznie. 

 

 

 

 

 

 

"Andrzejki w świetlicy socjoterapeutycznej"

W czwartek 28. 11. 2013r. na zajęciach Świetlicy Terapeutycznej w Nowym Belęcinie dzieci przygotowały wieczór magii i wróżb.

 

Najpierw wykonały  dekorację tematyczną i akcesoria potrzebne do wróżb. Wypisywały imiona chłopców i dziewcząt na sercach, składały z papieru łódeczki z imionami. Podczas przygotowań nie zabrakło rozmów związanych z obrzędami i tradycjami andrzejkowymi. W czasie zabawy największą popularnością cieszyły się wróżby z butelką oraz lanie wosku. Dużo radości sprawiły dzieciom  również zabawy ruchowe. Dla uczestników zabawy był także stół suto zastawiony łakociami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III"

We wtorek 26. 11.2013r. uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy uczniowie do szkoły przyszli z maskotkami.

 

Razem z nimi na sali gimnastycznej brali udział w różnego rodzaju konkursach np.: wylizywanie miodu z miseczki, zbieranie zapałek w rękawiczkach, rysowanie portretu Misia. Mogli również popisać się głośnym czytaniem dla misia oraz wiedzą o niedźwiadkach. Dzieci miło spędziły czas, integrując się przy wspólnej zabawie.

 

 

 

 

 

 

 

 

"Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu"

Pluszowy miś to ulubiona zabawka wielu dzieci. 26 listopada 2013 r. dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły wraz ze swoimi misiami Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie, gdzie uczestniczyły w  zajęciach zorganizowanych z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Dzieci miały możliwość poznania historii pluszowej zabawki oraz najbardziej znanych misiów-bohaterów bajek dla najmłodszych. Słuchały również wierszyków o misiach, oglądały filmy oraz wykonały pracę plastyczną. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał ciasteczko z miodem oraz certyfikat PRZYJACIELA PLUSZOWYCH MISIÓW.

 

 

 

 

 

 

 

"Andrzejki w przedszkolu oraz w klasach I-III"

W poniedziałek  25. 11. 2013r.  uczniowie klas I-III oraz przedszkolacy bawili się na zabawie andrzejkowej.

Jak wiadomo Andrzejki to nie tylko szaleństwa na parkiecie, ale przede  wszystkim wróżby. Wszystkie dzieci bardzo chciały poznać swoją przyszłość, więc chętnie uczestniczyły w różnego rodzaju wróżbach. Do najpopularniejszych należało lanie wosku i odczytywanie przyszłości, wybieranie z serc imion dla przyszłych chłopaków i dziewczyn,  wychodzenie butów za drzwi i oczekiwanie, kto pierwszy wyjdzie za mąż. W przerwach między wróżbami i tańcami dzieci mogły częstować się słodyczami.  Wspólna zabawa sprawiła dzieciom wiele radości.

 

 

 

 

 

 

 

"Mistrzowie Powiatu"

W listopadzie w gimnazjum w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych.

 

Nasza drużyna wygrywając wszystkie spotkania w turnieju zdobyła pierwsze miejsce i została mistrzem powiatu.

Tydzień później w Wolsztynie odbyły się zawody rejonowe, na których nasi piłkarze zajęli czwarte miejsce.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

W naszej szkole 11 listopada to zawsze jedna z ważniejszych dat. Przywodzi na myśl historię walk o niepodległość oraz radość z odzyskania wolności.

 

Aby upamiętnić tę ważną datę, 8 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, w której udział wzięła cała społeczność szkolna.

Uczniowie, pod opieką nauczycieli: p. Izabeli Kubackiej, p. Roberta Juskowiaka oraz p. Katarzyny Klimkowskiej, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Nastrój uroczystości potęgowała specjalnie na tę okazję przygotowana scenografia oraz muzyka Chopina, która stanowiła podkład muzyczny podczas recytacji najpiękniejszych strof poezji patriotycznej. Montaż słowny (w wykonaniu solistów i szkolnego chóru) przeplatały znane pieśni patriotyczne, piosenki wojskowe oraz współczesne utwory muzyczne poruszające tematykę polskości.

Było wzruszająco i radośnie – czyli tak, jak 95 lat temu, gdy Polska odzyskała niepodległość.

W programie artystycznym udział wzięli uczniowie:

- Kinga Jakubczak, Monika Mazur, Małgorzata Nowak ,Marlena Witczak, Dagmara Toporowicz – recytacja wierszy;

- Wiktoria Glapiak, Jakub Kordus, Daria Nowak , Dagmara Toporowicz – soliści;

- Kinga Jakubczak – gra na keyboardzie;

- Piotr Klimkowski – gra na harmonijce ustnej;

- szkolny chór.

 

 

 

 

Śniadanie daje moc

Uczniowie  klas I-III szkoły podstawowej  i oddziału przedszkolnego przyłączyli się do akcji „Śniadanie Daje Moc”, która odbyła się 8 listopada.

Podczas wspólnego śniadania dzieci miały czas na zacieśnianie relacji  i dzielenie się przyniesionymi owocami. Nie zabrakło jabłek, bananów czy pomarańczy. Najbardziej smakował jednak świeży sok wieloowocowy prosto  z sokowirówki. Uczniowie  przypomnieli zasady zdrowego odżywiania. Szczególną uwagę zwrócono na rolę drugiego śniadania w szkole, które powinno dawać energię do nauki i zabawy.

W promowanie zdrowych nawyków żywieniowych zaangażowane są wychowawczynie: pani Regina Dubicka, Elżbieta Walczewska, Renata Urbaniak i Małgorzata Grybska, a także pedagog szkolny pani Agata Tyczyńska.

 

 

 

 

"Popołudnie z duchami"

24 października dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III szkoły podstawowej odbyła się impreza „Popołudnie z duchami”, którą zorganizowała pani Danuta Chałupka – bibliotekarka szkolna we współpracy z panią pedagog Agatą Tyczyńską.

Głównym celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.  Dzieci wysłuchały między innymi baśni o siedmiu koźlątkach w wykonaniu organizatorek. „Książkowym spotkaniom” towarzyszyły zabawy ruchowe, podczas których dzieci mogły zaprezentować się w niezwykłych strojach. Ze względu na to, że każdy z przybyłych miał niepowtarzalne przebranie, wszyscy otrzymali nagrodę w postaci pomarańczowego kapelusza.  Nagrody ufundował Samorząd uczniowski. Prace plastyczne uczestników posłużyły do stworzenia projektu zaczarowanego zamku z duchami, nietoperzami i dyniami. Dużo radości uczestnikom sprawiło  innowacyjne wykorzystanie papieru toaletowego w zabawie  „żywe mumie”.

Nieoceniony wkład pracy i zaangażowanie dziewczyn z aktywu bibliotecznego, Zuzanny Bolewicz, Agnieszki Chudej, Kingi Łukaszewskiej, Mariki Okoniewskiej, Anny Sielatyckiej i Malwiny Tomczak, oraz uczniów z klasy III gimnazjum, Sylwii Koniecznej, Jakuba Kordusa, Darii Nowak,  Joanny Skorupki, Adrianny Sobczak i Lidii Śmiejczak - przewodniczącej SU, pozwoliło ciekawie i z humorem przeprowadzić zabawy i zintegrować wszystkie grupy wiekowe. Dzięki wsparciu rodziców dzieci mogły objadać się pysznymi ciastami, babkami czy mufinkami.

 

 

 

 

Wyjazd do schroniska

Dnia 5 listopada klasy I i III gimnazjum wyjechały do schroniska w Henrykowie.

Młodzież zawiozła zebrane wcześniej przez uczniów całej szkoły dary dla psów i kotów, czyli ciepłe koce, karmę dla zwierząt i żwirek dla kotów. W czasie wycieczki młodzież zwiedziła schronisko, a jedna z pracownic powiedziała im o warunkach panujących w schronisku i przemocy wobec  zwierząt jakiej dopuszczają się ludzie. Wyjazd został uwieczniony pamiątkową fotografią.

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do sadu

Realizacja programu „Owoce w szkole” była zachętą do tego, by pokazać dzieciom gdzie rosną owoce, które zjadają w szkole. Dlatego w piękny,  październikowy dzień, uczniowie z klas I- III wybrali się na wycieczkę autokarem do sadu w Brylewie.

Dzięki uprzejmości pana Marka Dudki dzieci mogły zobaczyć jak wygląda sad owocowy, zapoznać się z nazwami kilku odmian jabłek i gruszek, posłuchać jak to się dzieje, że na drzewach rosną pyszne owoce. Na koniec dzieci miały możliwość samodzielnie zerwać jabłka i poczęstować się nimi. Zapach i błyszcząca skórka owoców były najlepszą zachętą do spożywania witamin. Dzieci zadowolone wróciły do szkoły.

 

 

 

 

 

Przygotowania do Święta Zmarłych

Dnia 29 października 2013 roku dzieci z klas I-III odwiedziły cmentarze w Siemowie, Świerczynie i Oporowie.

Uczniowie uporządkowali nagrobki, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Pamiętając o swoich najbliższych nie zapomnieli o grobach księdza Witolda Worsy, nauczyciela Andrzeja Piotrowiaka i patrona szkoły Józefa Ponikiewskiego.

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

W październiku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych. Nasi uczniowie spisali się fantastycznie wygrywając w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy !

 

 

Wyniki szkół podstawowych

 

Wyniki szkół gimnazjalnych

 

artykuł na stronie "Powiat Leszczyński"

 

 

 

 

"Owocowe Stworki"

Jesień to pora roku, gdzie na naszych stołach królują owoce i warzywa. O tym, iż możemy je spożywać w różnej formie, to wszyscy już wiedzą, ale postanowiliśmy pokazać, że są również fantastyczną dekoracją naszych stołów.

I tym razem w ramach realizacji programu „Owoce w szkole” ogłoszony został konkurs plastyczny „ Owocowe stworki”. Odzew dzieci na udział w konkursie był zaskakujący, a pomysły na owocowe postacie rewelacyjne. Wystawa prac przykuwała wzrok wszystkim uczniom i każdy, kto obok niej przechodził, przystanął i podziwiał. Prace zachwyciły również komisję, która stanęła przed bardzo trudną decyzją wybrania najlepszych prac. Po burzliwej naradzie postanowiono przyznać 13 pierwszych miejsc (W. Okoniewski, J. Kędziora, T. Nowacki, K. Sfora, A. Chylak, T. Mrozek, W. Sfora, K. Jańczak, J. Jańczak, B. Chylak, J. Kowalska, O. Kaczmarek, W. Klupś) i 13 wyróżnień (T. Krzyżostaniak, K. Siniecka, A. Nowak, Sz. Niedziela, W. Niedziela, E. Szczupak, E. Małycha, J. Socha, D. Gołembski, A. Kolańczyk, P. Konieczny, Sz. Jakubczak, E. Dutkowska). Myślę, że odtąd na naszych stołach pojawić się będą nie tylko soki, dżemy, kompoty, sałatki, z owoców i warzyw, a także owocowe postacie. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy.

 

 

 

 

Pasowanie na ucznia

25 października 2013 roku, uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej, złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Na uroczystość zaproszeni zostali: dyrektor szkoły, przewodnicząca rady rodziców, koleżanki i koledzy z klas starszych i oczywiście rodzice pierwszoklasistów.

Zanim dzieci przyjęto do społeczności szkolnej, zajęła się nimi Pani Jesień, która postanowiła sprawdzić, czy rzeczywiście mogą zostać uczniami. Stawiała przed nimi różne zadania. Kandydaci na uczniów wykazali się znajomością wierszyków, piosenek, tańców, znajomością liter, przeliczaniem jabłek, wycinaniem liści i oczywiście wypiciem soku z cytryny. Po prawidłowym wykonaniu wszystkich zadań, Pani Jesień stwierdziła, że dzieci mogą zostać prawowitymi pierwszoklasistami. Nastąpiło ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie dyrektor szkoły symbolicznym ołówkiem dokonał pasowania na ucznia oraz wręczył pierwszoklasistom wraz z wychowawczynią pamiątkowe dyplomy. W tym ważnym dniu uczniowie otrzymali prezenty od rady rodziców oraz legitymacje szkolne. Po części oficjalnej goście i pierwszoklasiści zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 

 

 

 

 

Dolnośląski Festiwal Biegu na Orientację

W dniach 25-27  października przy pięknej, słonecznej pogodzie zawodnicy BUKOS-u  rywalizowali  na  Dolnośląskim Festiwalu Biegu na Orientację -  ostatnich zawodach  w tym sezonie.

W piątek tuż po przyjeździe orientaliści  wystartowali w biegu nocnym, który  odbywał się  na terenie szkoły w Iwinach. Najlepiej w tym biegu pobiegli: 1miejsce - Kasia Kordus, 2 miejsce – Lidia Mejza,  Klaudia Smektała, 3 miejsce Julka Mikołajczak i Agata Szymoniak.  W sobotę zawodnicy rywalizowali już „na poważnie” w biegu klasycznym w  terenie leśnym w okolicach Lubkowa. W tym biegu najlepiej wypadli: 1 miejsce– Roksana Gołembska K10N i Marcin KowalskiM16/18, 2 miejsce –  Kinga Jurdeczka K10N, Weronika Marciniak K12, Adam Jankowiak – M14, 3 miejsce – Agata Szymoniak K14 i Dariusz Krawczyk M14, 4 miejsce – Patryk Smektała M10N, Klaudia Smektała K12, Marcin Smektała M14, Katarzyna Dajewska K16/18. Niedzielny bieg sprinterski nazwany „Oblężeniem Grodźca” był rozgrywany  na szczycie wzniesienia  pochodzenia wulkanicznego o charakterystyce płaskowyżu, gdzie znajduje się Zamek Grodziec – ciekawy obiekt z dużym dziedzińcem, fosą i podgrodziem, licznymi murami, basztami, ściankami skalnymi, budynkami, ruinami, przejściami itp. W tym biegu najlepiej pobiegli: 1 miejsce – Aleksandra Biernaczyk K10N, 2 miejsce –  Lidia Mejza K12 i Dariusz Krawczyk M14, 3 miejsce – Zofia Kozica K10N, Agata Szymoniak K14 i Tomasz Szymoniak M16/18, 4 miejsce – Weronika Marciniak K12, Marcin Smektała M14, Katarzyna Dajewska K16/18.

 

 

 

 

 

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

W dniach 27-29 października br. w Borowicach k. Karpacza odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików  w biegu na orientację dla województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i wielkopolskiego.

Rozgrywano trzy konkurencje: bieg klasyczny, bieg sprinterski oraz sztafetowy. Nasi orientaliści najlepiej spisali się w biegu sztafetowym zajmując  2 miejsce wśród dziewcząt ( Agata Szymoniak, Klaudia Smektała, Lidia Mejza)oraz 3 miejsce w klasyfikacji chłopców (Dariusz Krawczyk, Marcin Smektała, Adam Jankowiak). W biegu sprinterskim najlepiej wypadł pomimo kontuzji Piotr Klimkowski zajmując 7 miejsce, 10 miejsca  Agata Szymoniak i Adam Jankowiak, 14 miejsce Marcin Smektała. Bieg klasyczny: 10 miejsce Dariusz Krawczyk, 11 miejsce Piotr Klimkowski, 12 miejsce Klaudia Smektała, 14 miejsce Marcin Smektała.

 

 

 

 

 

 

 

"Cala Polska Uczy Ratować"

16 października 2013 roku w naszej szkole 33 uczniów klas I-III wraz z wychowawczyniami postanowiło dołączyć do ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy "Ustanówmy razem rekord"  w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Wydarzenie to dzieci na bieżąco śledziły na kanale YouTube Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja rozpoczęła się punktualnie o godz. 12.00 i polegała  na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na 5 fantomach, którymi dysponuje szkoła. Przez pół godziny dzieci podzielone na grupy nieustannie ćwiczyły wdechy i uciski klatki piersiowej w jednym rytmie z dziećmi z całej Polski. Wydarzenie to z całą pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w tej pięknej akcji związanej z ratowaniem ludzkiego życia.

 

 

 

 

 

 

 

Żegnamy Św. Pamięci Pana Andrzeja Piotrowiaka"

17 października 2013 odbył się krótki apel, na którym minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w dniu wczorajszym wieloletniego, obecnie emerytowanego, nauczyciela naszej szkoły, Pana Andrzeja Piotrowiaka, który zmarł nagle w wieku 56 lat.
    Pan  Andrzej Piotrowiak pochodził z Karchowa. Był uczniem naszej szkoły. Ukończył geografię fizyczną Na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1982 roku rozpoczął pracę w naszej placówce jako nauczyciel geografii i wychowania fizycznego. To zawód nauczyciela wychowania fizycznego stał się jego powołaniem i pasją.
    Początki pracy Pana Andrzeja nie były łatwe - duża liczba godzin wychowania fizycznego i brak sali gimnastycznej, a nawet szkolnych korytarzy, bo szkoła mieściła się w trzech różnych budynkach…
   Zajęcia wychowania fizycznego prowadził, niezależnie od aury, na boisku lub w  wynajętej nieogrzewanej Sali Wiejskiej. Mimo tak skromnych warunków wykonywał swoją pracę z wielką pasją i zaangażowaniem.
    Potrafił zaszczepić w uczniach zamiłowanie do ruchu i sportu. Wkrótce przyszły sukcesy – wysokie lokaty zespołów szkolnych czy zawodników indywidualnych w gminnych, powiatowych a nawet wojewódzkich zawodach i turniejach szkolnych.
    Uczniom poświęcał wiele czasu i zaangażowania. Organizował wiele zajęć pozalekcyjnych, wycieczek krajoznawczych międzyszkolnych turniejów czy imprez sportowych.
    Wszyscy uczniowie bardzo Go lubili, co było na pewno nagrodą za Jego podejście do wychowanków - konkretne wymagania, ale równocześnie wielkie serce, zrozumienie i pochylenie się nad każdym problemem młodego człowieka. Potrafił motywować uczniów do wysiłku, ale też ten wysiłek doceniać i nagradzać.
    Również pracujący z nim nauczyciele wspominają Go jako wspaniałego kolegę, na którego pomoc i radę zawsze można było liczyć, a przy tym człowieka skromnego o wielkiej kulturze osobistej. Za swoją postawę, wyróżniające się metody nauczania oraz ogromne zaangażowanie jako nauczyciel i wychowawca był wielokrotnie nagradzany Nagrodą Dyrektora Szkoły.
    Pan Andrzej Piotrowiak w naszej pamięci pozostanie jako wspaniały nauczyciel i działacz sportowy.
    Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w Kościele Parafialnym  w Świerczynie,  w sobotę 19 października 2013 o godzinie 12.00.

 

 

 

 

 

 

"W nauczycielu mam przyjaciela"

Słowa te towarzyszyły uczniom Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie podczas tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Na uroczysty apel przybyli uczniowie i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się emerytowani pracownicy szkoły, ksiądz proboszcz Marek Kędziora, sołtysi okolicznych wiosek belęcińskiego obwodu szkolnego oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I gimnazjum i szkolny chór, którzy pod nadzorem pani: Izabeli Kubackiej i Katarzyny Klimkowskiej przedstawili inscenizacje słowno-muzyczną „W nauczycielu mam przyjaciela”. Miłym akcentem był również występ uczniów z klas I-III, którzy wykonali taniec do piosenki „Rudy, rudy rydz”. Maluchów do występu przygotowały panie: Elżbieta Walczewska i Renata Urbaniak. Po części artystycznej głos zabrał dyrektor szkoły, pan Mikołaj Kulczak. Wygłosił okolicznościowe przemówienie i wyznaczył nagrody wyróżnionym pracownikom szkoły. Tegoroczna Nagrodę Wójta Gminy Krzemieniewo otrzymał pan Robert Juskowiak. Nagrody dyrektora szkoły otrzymały trzy nauczycielki: pani Bożena Glura, pani Paulina Rzepecka i pani Grażyna Kubiak oraz pracownicy niepedagogicznych – pani Małgorzata Nowak – Jesiak i pani Urszula Szumna. 

 

 

 

 

 

Doradztwo Zawodowe

10 października uczniowie klasy III gimnazjum brali udział w spotkaniu z panią Ewą Dzikowską – Julską, doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Lesznie.

Trzecioklasiści rozwiązywali test predyspozycji zawodowej i zapoznali się z charakterystyką różnych grup zawodowych. Tego typu spotkania realizowane są w ramach  zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej uczniów gimnazjum. Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać w czytelni szkolnej z Informatora o zawodach szkolnictwa zawodowego, który zawiera opisy różnych grup zawodów, od budowlanych po turystyczno-hotelarskie.

 

 

 

 

 

 

Odwiedziny w Izbie Regionalnej w Pawłowicach

Kwaszona kapusta to smaczne i cenne źródło witamin. Wiedza na temat jej walorów wykorzystywana była już w starożytności.

Współcześnie kiszoną kapustę kupuje się w sklepie, a jeszcze nie tak dawno temu w każdym gospodarstwie w okresie jesiennym kiszono w beczkach kapustę, aby nie zabrakło jej jako bardzo ważnego żródła witamin aż do wiosny. Dzieci z oddziału przedszkolnego z Belęcina odwiedziły Izbę Regionalną w Pawłowicach, aby poznać zanikający już zwyczaj kiszenia kapusty. Każdy przedszkolak miał możliwość szatkować kapustę, trzeć marchewkę oraz deptać kapustę w beczce. Poszczególne etapy pracy wykonane były z należytą starannością i dbałością o higienę. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich czynnościach.

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do lasu

Jesień, to pora roku, kiedy bardzo chętnie odwiedzamy las pełen darów i ciepłych barw. Wiele radości sprawiają wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach.

Na taką wędrówkę wybrały się dzieci z klas I-III do lasu w Janiszewie. Wybrały trasę na ścieżce ekologicznej dostosowaną do młodszych dzieci. Na szlaku znajdowały się tablice informacyjne, z których dzieci uczyły się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów, nasiona, szyszki, różne gatunki zwierząt, ptaków, ich” domy”, sposoby dokarmiania. W czasie wędrówki dzieci zbierały żołędzie, szyszki, kolorowe liście, z których w klasie urządziły wystawkę. Na zakończenie pobytu w lesie, dzieci przy leśniczówce posiliły się i zadowolone, pełne wrażeń wróciły do szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

Wizyta w teatrze

W dniach 01 oraz 02 października odbyły się wycieczki do Gostynia.

W centrum kultury „ Hutnik” miały miejsce widowiska teatralne w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły w Nowym Belęcinie. Klasy 1-3 pojechały na spektakl  pt: „Jaś i Małgosia”. Klasy czwarte i piąta oglądały widowisko „Mity greckie”, zaś klasa szósta i klasy 1-3 gimnazjum obejrzały spektakl pt: „Samotni w tłumie”.

 

 

 

 

 

Dzień Chłopaka na sportowo

30 września, z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie miło spędzili czas na boisku Orlik w Krzemieniewie.

Zajęcia sportowe dla dzieci prowadził p. Andrzej Piotrowiak. Były elementy gry w piłkę nożną, tenis ziemny i inne zabawy ruchowe. Wszyscy chłopcy spisali się na medal. Wykazali się wysoką sprawnością fizyczną, jak na prawdziwych chłopaków przystało. Pogoda dopisała, dlatego też uczniowie wraz z wychowawczyniami wesoło bawili się na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też życzeń dla chłopców i słodkiego upominku dla wszystkich dzieci. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszoklasiści poznają Bratka

Pierwsza klasa to początek nowej drogi dla jedenaściorga dzieci w naszej szkole. Pani Regina Dubicka wprowadza ich w świat wiedzy i nowych, szkolnych umiejętności – czytania, pisania i liczenia.

Pani Agata Tyczyńska, pedagog w naszej szkole,  odwiedziła I klasę, aby opowiedzieć im, na czym polega praca pedagoga szkolnego i wyjaśnić, co wspólnego z nauką czytania i pisania ma jazda na rowerze. Pierwszoklasiści poznali także postać Bratka ­– bohatera Księgi bajek terapeutycznych oraz programu Ortograffiti z Bratkiem. Główny bohater towarzyszy swojemu przyjacielowi Jankowi w  pierwszych dniach w szkole i razem z nim uczy się  czytać i pisać. Pani Agata przeczytała jedną z bajek, by dzieci razem z Bratkiem i mądrą sową mogły ćwiczyć ręce, by przygotować je do nauki pisania.  Uczniowie narysowali podobiznę Bratka, a na pamiątkę spotkania z panią pedagog każdy otrzymał kolorową łamigłówkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

"Ksiązki - moi przyjaciele"

Do najbliższych pomocników bibliotekarza szkolnego należy zespół uczniów zwany „aktywem bibliotecznym”. Jest to grupa uczniów interesujących się nie tylko książką, ale również działalnością biblioteki i  dobrowolnie uczestnicząca w jej pracach.

 

Uczniowie ci mają  okazję poznać pracę biblioteki od nieco innej strony niż przeciętny użytkownik. W naszej szkole co roku odbywa się nabór nowych asystentów. W tym roku do aktywu należy siódemka dziewczynek z kl. 5: Alicja Szczepaniak, Agnieszka Chuda, Zuzanna Bolewicz, Marika Okoniewska, Kinga Łukaszewska, Malwina Tomczak i Anna Sielatycka. W ramach zajęć odbywających się podczas przerw oraz po lekcjach, pomagają w pracach bibliotecznych – wypisują karty, porządkują księgozbiór, wypożyczają książki , polecają literaturę czytelnikom, prowadzą statystykę, pomagają w naprawianiu książek. Chodzą do biblioteki, bo, jak mówią,  znajdują tu spokój i ciszę. Podpowiadają czytelnikom, co wypożyczyć, a szczególnie pomagają maluchom z przedszkola. Lubią też panią, bibliotekarkę - z którą mogą o wszystkim porozmawiać. Czytają najczęściej książki dla nastolatek. Marika poleca „Broszkę” Ewy Bagłaj, Zuzia lubi serię książek o zwierzętach Holly Webb. Spotkania całego aktywu bibliotecznego odbywają się raz w tygodniu. Za sumienną pracę w bibliotece dyżurni są honorowani nagrodami książkowymi. Na zakończenie roku odbył się też piknik biblioteczny, na którym wszyscy świetnie się bawili.

 

 

 

 

 

 

"Miłe popołudnie"

W dniu 26 września klasa 2 gimnazjum spotkała się na popołudniowych zajęciach zorganizowanych przez panią Danutę Chałupkę.

 

Jak zwykle w organizacji pomogli rodzice- pani Katarzyna Smektała i pan Sławomir Mrozek. Pani Monika Krawczyk i pani Paulina Mrozek upiekły pyszne placki, pani Kasia Klimkowska zrobiła sałatkę grecką, a pan Sławek usmażył kiełbaski. Młodzież próbowała puścić latawiec, ale niestety bezwietrzna pogoda nie pozwoliła na to. Na sali gimnastycznej odbył się turniej piłki nożnej. Chłopcy i dziewczyny świetnie się bawili ,rozgrywając emocjonujący mecz. Na koniec wszyscy zasiedli w altanie za szkołą, aby zjeść przygotowane potrawy, pośmiać się i porozmawiać. Podczas imprezy świeciło słońce i było bardzo ciepło, co dodatkowo wpłynęło na nasz dobry nastrój, gdyż ranek był bardzo deszczowy i chłodny.

 

 

 

 

 

Dzień Chłopaka

24 września. Dzień jak zawsze , lecz dla chłopców z II klasy gimnazjum był szczególnie miły . Dziewczyny z ich klasy zrobiły dla nich niespodziankę . Dzień chłopaka !

Cukierki , które  rozsypały  wiodły prosto do… Ich szatni ! A w środku prześliczne serce , chórek dziewczyn śpiewających „ Sto lat”  i prezenty ! A to nie koniec. Chłopcy mieli przed sobą jeszcze konkurs , który składał się z 8 pytań na drużynę oraz musieli zgadnąć po 4 piosenki.

Gdy wreszcie wszystko się skończyło wyczerpani, ale szczęśliwi wrócili do swoich zajęć. Wychowawczyni klasy  pani Danuta Chałupka była zachwycona przygotowaniem i zorganizowaniem tego oto święta przez jej podopieczne.

 

 

 

 

 

 

Międzyszkolne Mistrzostwa Sportowe

24 września 2013 r. na terenie Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie rozegrano Międzyszkolne Mistrzostwa Sportowe Gminy Krzemieniewo.  Był pierwszy etap realizacji  projektu, mającego na celu  upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży szkolnej - wzrost poziomu aktywności fizycznej oraz frekwencji na zajęciach sportowych, poprawę nawyków żywieniowych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Krzemieniewo.

Na starcie stanęło 60 zawodników reprezentujących  szkoły z: Drobnina, Nowego Belęcina i Pawłowic. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w  pięciu dyscyplinach sportowych: bieg na orientację, tenis stołowy, badminton, dwa ognie lub piłka siatkowa oraz sprawnościowy tor przeszkód.  Najlepiej wśród drużyn gimnazjalnych wypadła reprezentacja z Nowego Belęcina, natomiast  wśród szkół podstawowych - Drobnin.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Całe przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie, nauczycieli wychowania fizycznego szkół Gminy Krzemieniewo oraz absolwentów Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie, na których pomoc można zawsze liczyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki wyborów

Dnia 25.09.2013r. odbyły się wybory uczniów do samorządu. Głosowało aż 122 uczniów.

Najwięcej głosów uzyskali uczniowie: Lidia Śmiejczak, Piotr Klimkowski, Marek Chwaliszewski, Zuzanna Bolewicz, Mateusz Łukaszewski, Dawid Zieliński, Mateusz Picz, Krzysztof Mrozek, Jakub Panok i Katarzyna Siniecka. Przewodniczącą została Lidia Śmiejczak, a opiekunem pani Paulina Rzepecka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pawłowickie śniadanie napoleońskie

Uczniowie III klasy gimnazjum uczestniczyli w poniedziałek, 23 września br., w pawłowickim pałacu w niecodziennej lekcji historii pn. „Śniadanie napoleońskie”.  

W ramach lekcji przeprowadzono prelekcje dla uczniów dotyczące epoki napoleońskiej w Wielkopolsce oraz historii pałacu w Pawłowicach, który w przeszłości był własnością generała wojsk napoleońskich Stanisława Mielżyńskiego. Pogadanki wygłosili: Tomasz Klauza – historyk i pasjonata epoki napoleońskiej, wicestarosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który przybliżył postać i dokonania gen. Stanisława Mielżyńskiego oraz dyrektor Zamku SIMP w Rydzynie Zdzisław Moliński. Uczestnicy spotkania zwiedzili również Pałac w Pawłowicach oraz specjalnie przygotowaną na tą okoliczność wystawę dotyczącą czasów napoleońskich. W trakcie imprezy młodzież obejrzała inscenizacje bitew, pokazy pojedynków, broni białej, strzelania oraz przemarszu wojsk. Na zakończenie odbyła się konsumpcja dań z okresu napoleońskiego.

 

 

 

 

Sprzątanie świata

20.09.2013r. odbyła się akcja „Sprzątania Świata 2013r.” Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w tej akcji.

Każda klasa sprzątała wyznaczony teren.  Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego sprzątały plac zabaw, klasy 1-3 sprzątały teren wokół szkoły,  4-6  sprzątały   Nowy i Stary Belęcin, zaś gimnazjaliści las w Bojanicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Wybory do samorządu szkolnego"

Od tygodnia w naszej szkole trwa kampania wyborcza do samorządu uczniowskiego.

Zgłosiło się aż dwudziestu kandydatów, każdy z nich w formie plakatu przedstawia swoje programy na przewodniczącego. W przyszłym tygodniu nastąpi rozstrzygnięcie, uczniowie wybiorą najlepszego kandydata.

 

 

 

 

 

 

 

 

"Kiermasz podręczników szkolnych!"

Masz podręczniki z zeszłego roku, z którymi nie wiesz co zrobić?

Poszukujesz brakujących książek?

 

 

kliknij i zobacz ogłoszenie

 

 

 

 

 

"Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty !"

02.09.2013 o godzinie 9.00 na Sali Gimnastycznej w Nowym Belęcinie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14.

W czasie uroczystości dyrektor szkoły wygłosił okolicznościowe przemówienie skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców.