Sztafetowe Biegi Przełajowe

5 października w Parku Jonstona w Lesznie uczniowie startowali w sztafetowym biegu przełajowym.

Reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum w Nowym Belęcinie w składzie: Emilia Skorupka, Kinga Jakubczak, Marlena Witczak, Wiktoria Barczyńska, Kinga Jurdeczka, Lidia Mejza, Paulina Sarbinowska, Roksana Gołembska, Laura Kolańczyk i Weronika Marciniak uplasowała się na  3 miejscu w powiecie leszczyńskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu

w Piłce Nożnej

16 czerwca na boisku "Orlik" w Pawłowicach odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych.

Nasza reprezentacja w składzie:

Kamil Świdurski, Mateusz Kramski, Mateusz Picz, Patryk Smektała, Piotr Picz, Jakub Kołodziej, Adam Chylak, Przemysław Panok, Konrad Ratajczak, Mateusz Byra

zajęła II miejsce.

Gratulujemy !!!

 

 

 

 

 

 

Puchar Najmłodszych

Czyli Mistrzostwa Polski do lat  14-tu, na które przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju. W dniach 17-19 czerwca  młodych orientalistów gościła urokliwa miejscowość Garczyn, położona nad jeziorem Długim na Pojezierzu Kaszubskim.

Uczestnicy rywalizowali w ciągu trzech dni na trzech dystansach: sprinterskim, klasycznym i sztafetowym.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

K10 – 5 miejsce w biegu sztafetowym: Katarzyna Siniecka,

Julia Kowalska i Anna Nowak,

K10 – Julia Kowalska: 10 w biegu sprinterskim i 11 miejsce w biegu klasycznym,

K10 – Anna Nowak: 11 w biegu sprinterskim i 14 miejsce w biegu klasycznym,

K14 – Lidia Mejza: 18 w biegu sprinterskim i 22 miejsce w biegu klasycznym,

K14 – Weronika Marciniak: 22 w biegu sprinterskim i 20 miejsce w biegu klasycznym,

M11 –  Jakub Socha: 11 miejsce w biegu klasycznym i 13 w biegu sprinterskim

M14 – Dawid Siniecki: 10 w biegu sprinterskim i 15 miejsce w biegu klasycznym

M13 – Patryk Smektała: 22 miejsce w biegu sprinterskim i  19 w biegu sprinterskim.

 

 

 

 

 

 

Finał WIMS w Indywidualnym

Biegu na Orientację

8 czerwca na Poznańskiej Cytadeli rozegrano Finał Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnym Biegu na Orientację w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Na starcie stanęło ponad 650 zawodników z woj. wielkopolskiego. Każda szkoła mogła wystawić od 3 do 4 zawodników. W klasyfikacji drużynowej brano pod uwagę 3 najlepsze czasy z danej szkoły. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci szkół z Nowego Belęcina zajmując miejsca na podium. Brązowe medale wywalczyły drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej w składzie: Patryk Smektała, Mateusz Mejza, Konrad Wolny i Jakub Socha oraz dziewczęta z Gimnazjum: Weronika Marciniak, Lidia Mejza, Agata Wels i Klaudia Smektała. Na 4 miejscu ukończył bieg zespół chłopców z Gimnazjum w składzie: Marek Chwaliszewski, Dawid Zieliński, Dawid Siniecki oraz Mikołaj Marcinkowski. Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej, którą reprezentowały: Kinga Jurdeczka, Aleksandra Biernaczyk, Katarzyna Siniecka i Marlena Witczak uplasowała się na dobrym 6 miejscu w Wielkopolsce. Brawa dla zawodników!!!

 

 

 

 

 

 

Cross Wagarowicza

6 maja 31 uczniów naszej szkoły wystartowało w XXIV Crossie Wagarowicza, który odbył sie w Pawłowicach.

 

Najlepsze wyniki osiągnęli:

 

IV miejsce Michalina Kaźmierczak (kl. I)

IV miejsce Katarzyna Siniecka (kl. IV)

II miejsce Marlena Witczak (kl. VI)

V miejsce Kinga Jakubczak (kl. VI)

 

I miejsce Emilia Skorupka (kl. I Gim)

II miejsce Lidia Mejza (kl. I Gim)

III miejsce Weronika Marciniak (I Gim)

V miejsce Wiktoria Barczyńska (I Gim)

III miejsce Dawid Siniecki (I Gim)

V miejsce Dawid Zieliński (I Gim)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

ZS w Nowym Belęcinie  pod koniec października był gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Powiatu w tenisie stołowym szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Tenisiści z Belęcina w  rywalizacji  na poziomie szkół podstawowych byli bezkonkurencyjni i wygrali zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców. Natomiast w zmaganiach gimnazjalistów dziewczęta również  wywalczyły złoto, a chłopcy uplasowali się na czwartym miejscu.

 

Wyniki :

 

Szkoła Podstawowa - dziewczęta

1 miejsce – SP Nowy Belęcin ( Roksana Gołembska, Marlena Witczak)

2 miejsce – SP Kąkolewo (Maria Owsianna, Marta Durkowska, Karolina Grzenkowicz)

3 miejsce – SP Osieczna (Marcelina Wróblewska, Magdalena Szpilak, Karolina Chudzińska)

Szkoła Podstawowa – chłopcy

1 miejsce – SP Nowy Belęcin (Tomasz Mrozek, Adam Chylak)

2 miejsce – SP Dąbcze (Mikołaj Marciszak, Michał Lutowicz)

3 miejsce – SP Świerczyna (Jakub Homski, Szymon Bartlewicz)

Gimnazjum – dziewczęta

1 miejsce – SP Nowy Belęcin ( Zuzanna Bolewicz, Klaudia Smektała)

2 miejsce – SP Kąkolewo (Karolina Woźniak, Sylwia skorupka)

3 miejsce – SP Osieczna (Mirella wróblewska, Monika Rogalewicz)

Gimnazjum – chłopcy

1 miejsce – SP Kąkolewo (Jakub Mądry, Mateusz Walenciak, Marcin Glapiak)

2 miejsce – SP Rydzyna (Kamil Pacholski, Jędrzej Paszkowski)

3 miejsce – SP Dłużyna(Mirella Wróblewska, Monika Rogalewicz)

 

 

 

 

 

 

BUKOS CUP

BUKOS CUP   2014 -  francusko-polskie spotkanie młodzieży

1 lipca br.  w Górznie  odbyły się otwarte zawody w biegu na orientację pn. BUKOS Cup.             Zawody odbyły się na trasach wokół  jeziora  w Górznie, ze startem i metą na plaży.

Uczestniczyła w nich młodzież szkolna młodzież szkolna z Leszna i powiatu leszczyńskiego

oraz specjalni goście z francuskiego  miasta Montluçon. 

Grupie tej towarzyszyła  młodzież ze szkół leszczyńskich  dla której  orienteering  okazał się  zupełnie  nową  przygodą.   Tak nową, że wizja  4-kilometrowej trasy  biegu  z  mapą  młodym  leszczynianom kojarzyła się  co najmniej z „igrzyskami śmierci”.      Jednak profesjonalnie przygotowana przez  aktywistów Belęcińskiego Uczniowskiego Klubu Orientacji Sportowej  mapy, trasy oraz  oprawa imprezy  sprawiły że zabawa  była wspaniała  a wszyscy uczestnicy  cieszyli  z doznania  nowych   doświadczeń  i zdobytych  umiejętności.     Całości  towarzyszyła  słoneczna   pogoda  która  bardziej  uwypukliła  uroki  rekreacyjne  plaży  w  Górznie. Najlepiej poradzili sobie na trasie:   Agata Szymoniak i Piotr Klimkowski w kategorii KM13-15 oraz Klaudia Smektała i Dawid Siniecki w kategorii  KM10-12

Na podsumowaniu imprezy   pan Józef  Krzysztofiak  przedstawił  zebranym  historię  Gminy Krzemieniewo , jej  walory  turystyczne  i  przyrodnicze.  Wręczył  gościom  promocyjne upominki  ufundowane przez Urząd Gminy.    Opiekun  młodzieży  z  Montluçon  pan  Serge Lintz  serdecznie  społeczności  lokalnej podziękował  za  przygotowanie  tras  biegowych   i  wspaniałą  atmosferę  rywalizacji . 

Spotkanie zakończył wspólny obiad  podany w  wigwamie przez  firmę cateringowa  pani Marioli Więckowiak.

 

 

 

 

 

Kolejny Puchar Najmłodszych za nami

Czyli Mistrzostwa Polski do lat  14-tu, na które przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju, by rywalizować  w ciągu trzech dni na dystansach: klasycznym, sztafetowym i sprinterskim. W dniach 20-22 czerwca  młodych orientalistów gościło miasto Łódź.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników szereg  niespodzianek, wśród nich nie lada wyzwaniem był bieg sprinterski po ogrodzie zoologicznym, poza tym  konkursy, gry i zabawy, występ iluzjonisty Filipa Piestrzeniewicza -  półfinalisty programu „Mam talent” oraz młodych artystów z Pałacu Młodzieży w Łodzi.  Zawodnicy BUKOSU uplasowali się drużynowo na 16 miejscu wśród 40 rywalizujących ze sobą klubów z całej Polski.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

K12 – 3 miejsce w biegu sztafetowym: Lidia Mejza, Agata Wels i Weronika Marciniak

M13 –  Adam Jankowiak: 8 miejsce w biegu klasycznym

M11 – Konrad Wolny: 14 w biegu sprinterskim i 19 miejsce w biegu klasycznym

M11 – Patryk Smektała: 6 miejsce w biegu sprinterskim i  14 w biegu sprinterskim

K13 – Klaudia Smektała: 13 miejsce w biegu klasycznym

K10 – Zofia Kozica: 5 miejsce w biegu klasycznym i 11 miejsce w biegu sprinterskim

 

 

 

 

 

 

Wojewódzkie Finały

18 czerwca na terenach należących do Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu niedaleko Jez. Rusałka w Poznaniu rozegrano Finał Województwa Wielkopolskiego w Indywidualnym Biegu na Orientację w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Na starcie stanęło ponad 800 zawodników z woj. wielkopolskiego. Każda szkoła mogła wystawić od 3 do 5 zawodników. W klasyfikacji drużynowej brano pod uwagę 3 najlepsze czasy z danej szkoły. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci szkół z Nowego Belęcina zajmując  miejsca na podium. Pierwsze miejsce i złoty medal wywalczyli chłopcy z Gimnazjum w Nowym Belęcinie: Piotr Klimkowski, Tomasz Szymoniak, Dariusz Krawczyk i Marcin Smektała, drugie i srebrny medal zespół dziewcząt z Gimnazjum w Nowym Belęcinie w składzie: Agata Szymoniak, Izabela Chwaliszewska, Joanna Kolańczyk i Daria Nawrocka. W ogólnej klasyfikacji szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców pierwsze miejsce ex aequo zdobyły Gimnazjum z Nowego Belęcina i Moch. W kategorii szkół podstawowych III miejsce  „wybiegały” dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie: Klaudia Smektała, Lidia Mejza, Agata Wels, Weronika Marciniak i Kinga Jurdeczka, natomiast chłopcy zajęli IV miejsce: Marek Chwaliszewski, Dawid Siniecki, Patryk Smektała, Konrad wolny i Marcin Mejza. W czołówce w każdej z kategorii jak co roku byli również uczniowie  z Zespołu Szkół w Mochach. Dobrze spisały się również dziewczynki z SP nr 4 w Lesznie kończąc rywalizację na  IV miejscu.

 

 

 

 

 

VII miejsce w Mistrzostwach Polski pingpongistów

Uczniowie gimnazjum z ZS w Nowym Belęcinie Denis Bolewicz i Krzysztof Mrozek reprezentowali Wielkopolskę w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym.

Zawody te, uznawane za mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej odbyły się w Drzonkowie pod Zielona Górą.  Mistrzowie Wielkopolski w turnieju  rozegrali sześć spotkań. W eliminacjach grupowych, Bolewicz i Mrozek pokonali swoich rówieśników z Warszawy i Rawy Mazowieckiej oraz przegrali z zespołem z Gdańska. W ćwierćfinale musieli uznać wyższość drużyny z Mysłowic, ulegając 1:3. Porażką zakończył się również kolejny mecz naszych pingpongistów, tym razem z Rzeszowem. Na zakończenie zmagań odprawili z kwitkiem zespół z Żabna i ostatecznie uplasowali się na siódmym miejscu w krajowych mistrzostwach. Złote medale i tytuł mistrzowski wywalczyli tenisiści stołowi z Drzonkowa. Pobyt sportowców oraz opiekuna-trenera p. Sławomira Mrozka w Drzonkowie był możliwy dzięki wsparciu finansowym Urzędu Gminy w Krzemieniewie.


 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej

W rozgrywkach o Mistrzostwo Powiatu Leszczyńkiego w siatkówce plażowej mężczyzn szkół gimnazjalnych medale powędrowały do szkół z gminy Krzemieniewo.

Złoto wywalczył zespół z Gimnazjum w Nowym Belęcinie, natomiast srebro i brąz przypadło w udziale gimnazjalistom z Pawłowic.

Wyniki:

1 miejsce Denis Bolewicz i Marcin Wyzuj,

2 miejsce Łukasz Dryja, Jakub Łaszczyński,

3 miejsce Adam Dolaciński i Wiktor Nowak.

 

 

 

 

 

Olimpiada Sportowa Przedszkolaka

Dnia 14 maja 2014 r. już po raz czwarty w ramach współpracy z przedszkolem w Krzemieniewie odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaka. W sportowych zmaganiach  uczestniczyli wszyscy przedszkolacy z obydwóch placówek.

Na początku była prezentacja grup przedszkolnych, złożenie olimpijskiego ślubowania oraz krótka rozgrzewka. Następnie dzieci przystąpiły do sportowej rywalizacji.  Wystąpiły w takich konkurencjach jak: biegi z klockiem na rakietce, biegi z pałeczką, sadzenie „ziemniaków”, wyścigi taczek, przechodzenie przez szarfę, przenoszenie klocków z obręczy. 

Wyścigi wzbudzały emocje zarówno wśród uczestników turnieju i ich opiekunów jak i wśród kibiców. Zawody to świetna okazja do integracji dzieci i  wspólnej zabawy.  Dla dzieci to również wielkie przeżycie. W nagrodę za wspaniałą postawę wszyscy uczestnicy otrzymali medale i słodki upominek.

 

 

 

 

 

Baltic Cup

W dniach 28.04 – 4.05. orientaliści przebywali na zgrupowaniu kadry wielkopolski w Sztutowie. Był to czas intensywnej pracy dla zawodników, każdego dnia odbywali po 2 treningi techniczne. Obóz kończył się międzynarodowymi zawodami: Puchar Bałtyku.

Dzień przed zawodami zawodnicy odbyli tylko jeden trening, a po południu zwiedzali nazistowski obóz koncentracyjny w Stutthof. W tegorocznej edycji Baltic Cup udział wzięło ponad 600 zawodników z wielu krajów m.in. ze Szwecji, Rosji, Słowacji; o wysokie pozycje nie było łatwo, jednak w pierwszej dwudziestce uplasowali się: K12 – Lidia Mejza 11 miejsce, 16 miejsce Agata Wels, K16 – Agata Szymoniak 12 miejsce, M12 – Dawid Siniecki – 11 miejsce, Patryk Smektała 17 miejsce, Konrad Wolny – 18 miejsce, M14 – Adam Jankowiak 9 miejsce, M16- 12 miejsce Tomasz Szymoniak, M20 – 1 miejsce Marcin Kowalski.

 

 

 

 

 

 

Maj miesiącem piłkarzy

Maj to miesiąc, który obfitował w wiele wydarzeń piłkarskich, w których uczestniczyli gimnazjaliści z Nowego Belęcina.

 

Nasi młodzi piłkarze startowali między innymi w turnieju Coca Cola Cup. Turniej ten zakończyli na drugim etapie zajmując III miejsce.

Największy jednak sukces Naszych gimnazjalistów to zdobycie pierwszego miejsca w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego.

Gratulujemy !

 

 

 

 

 

 

Polskie Wulkanalia

Wulkanalia 2-4 kwietnia 2014 – Czaple –Iwiny-Grodziec

Pod tą nazwa kryją się  zawody, na które udali się belęcińscy orientaliści, by przeżyć kolejną przygodę z Biegiem na Orientację.

Był to trzydniowy czas zmagań zawodników  w biegach: średniodystansowym, klasycznym i sprinterskim. Trasy biegów wiodły po stożkach wygasłych wulkanów, stąd nazwa zawodów. Wyniki  zawodników w kolejnych etapach oraz ogólna klasyfikacja:

Zofia Kozica – 2,4,9 (3), Patryk Smektała – 10,15,4 (7) Konrad Wolny – 14,13,17(10), Kinga Jurdeczka – nkl, 10,11, Marcin Mejza – 4,nkl, 14, Agata Wels – 4,12,9 (5), Weronika Marciniak – 11,15,7 (9), Lidia Mejza – 3,nkl,8, Dawid Siniecki – 6, nkl, nkl, Klaudia Smektała – 10,12, nkl, Adam Jankowiak – 3,2,1 (1), Agata Szymoniak – 6,8,10 (7), Piotr Klimkowski 4,nkl,12, Marcin Smektała 10,14,12 (10), Tomasz Szymoniak – 10,8,11 (7), Marcin Kowalski – 2,2,1 (1), Damian Jurdeczka – 7,6,2 (3)

 

 

 

 

Gminne zawody sportowe dla klas I-III

28.03.2014 roku, uczniowie z klas I-III w naszej szkoły, uczestniczyli w Gminnych Zawodach Sportowych

dla klas I – III szkoły podstawowej.

Każdą klasę reprezentowało pięciu chłopców i pięć dziewczynek.

Do pokonania było sześć konkurencji i tor przeszkód. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

Klasa I – III miejsce

Klasa II – IV miejsce

Klasa III – III miejsce

 

 

 

 

 

 

Wysoko w Mistrzostwach Wielkopolski Żaków i Żaczek

22 lutego w stolicy Wielkopolski odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w tenisie stołowym w kategorii żaczek i żaków (rocznik 2003 i 2004).

Klub UKS „Piast’’ Nowy Belęcin reprezentowali Roksana Gołembska i Tomasz Mrozek. Tenisistka z Nowego Belęcina wysokim poziomem swojej gry wywalczyła 5 miejsce. Umiejętności jej klubowego kolegi pozwoliły stanąć mu na najniższym stopniu podium. Warto dodać, iż brązowy medalista był najmłodszym zawodnikiem na ,,pudle’’. Świetny występ tych dwojga zawodników udowodnił, że klub z Nowego Belęcina liczy się na arenie wojewódzkiej a wysoki poziom gry tenisistów jest owocem wieloletnich treningów i poświęceń.

 

 

 

 

 

 

 

"Mistrzowie Wielkopolski"

Po zwycięskich eliminacjach powiatowych i rejonowych tenisiści stołowi z Nowego Belęcina

Denis Bolewicz i Krzysztof Mrozek mieli zaszczyt zaprezentować się na Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych, które odbyły się 3 grudnia w Krzyżu Wielkopolskim.

Gimnazjaliści z Nowego Belęcina godnie reprezentowali swoją szkołę i po raz kolejny nie zawiedli. Spośród 13 drużyn z całej wielkopolski zajęli I miejsce i tym samym wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski. Nasi mistrzowie pokonali drużynę z Poznania 3:0, Świeciochowy 3:1, Niechanowa 3:0 Krzyża Wlkp.3:1, Szczytnik 3:2  i Żychlina 3:0. Z tymi ostatnimi zagrali finał i nie pozwolili sobie odebrać zasłużonego tytułu. Zawodnicy otrzymali z rąk prezesa SZS ”Wielkopolska” p. Zdzisława Urbańczyka  gratulacje, grawertony, medale oraz nagrody rzeczowe. Mistrzom Wielkopolski gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesyw na Mistrzostwach Polski.

 

 

 

 

 

"Mistrzowie Powiatu"

W listopadzie w gimnazjum w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych.

 

Nasza drużyna wygrywając wszystkie spotkania w turnieju zdobyła pierwsze miejsce i została mistrzem powiatu.

Tydzień później w Wolsztynie odbyły się zawody rejonowe, na których nasi piłkarze zajęli czwarte miejsce.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

W październiku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych. Nasi uczniowie spisali się fantastycznie wygrywając w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy !

 

 

Wyniki szkół podstawowych

 

Wyniki szkół gimnazjalnych

 

artykuł na stronie "Powiat Leszczyński"

 

 

 

 

Dolnośląski Festiwal Biegu na Orientację

W dniach 25-27  października przy pięknej, słonecznej pogodzie zawodnicy BUKOS-u  rywalizowali  na  Dolnośląskim Festiwalu Biegu na Orientację -  ostatnich zawodach  w tym sezonie.

W piątek tuż po przyjeździe orientaliści  wystartowali w biegu nocnym, który  odbywał się  na terenie szkoły w Iwinach. Najlepiej w tym biegu pobiegli: 1miejsce - Kasia Kordus, 2 miejsce – Lidia Mejza,  Klaudia Smektała, 3 miejsce Julka Mikołajczak i Agata Szymoniak.  W sobotę zawodnicy rywalizowali już „na poważnie” w biegu klasycznym w  terenie leśnym w okolicach Lubkowa. W tym biegu najlepiej wypadli: 1 miejsce– Roksana Gołembska K10N i Marcin KowalskiM16/18, 2 miejsce –  Kinga Jurdeczka K10N, Weronika Marciniak K12, Adam Jankowiak – M14, 3 miejsce – Agata Szymoniak K14 i Dariusz Krawczyk M14, 4 miejsce – Patryk Smektała M10N, Klaudia Smektała K12, Marcin Smektała M14, Katarzyna Dajewska K16/18. Niedzielny bieg sprinterski nazwany „Oblężeniem Grodźca” był rozgrywany  na szczycie wzniesienia  pochodzenia wulkanicznego o charakterystyce płaskowyżu, gdzie znajduje się Zamek Grodziec – ciekawy obiekt z dużym dziedzińcem, fosą i podgrodziem, licznymi murami, basztami, ściankami skalnymi, budynkami, ruinami, przejściami itp. W tym biegu najlepiej pobiegli: 1 miejsce – Aleksandra Biernaczyk K10N, 2 miejsce –  Lidia Mejza K12 i Dariusz Krawczyk M14, 3 miejsce – Zofia Kozica K10N, Agata Szymoniak K14 i Tomasz Szymoniak M16/18, 4 miejsce – Weronika Marciniak K12, Marcin Smektała M14, Katarzyna Dajewska K16/18.

 

 

 

 

 

 

Międzyszkolne Mistrzostwa Sportowe

24 września 2013 r. na terenie Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie rozegrano Międzyszkolne Mistrzostwa Sportowe Gminy Krzemieniewo.  Był pierwszy etap realizacji  projektu, mającego na celu  upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży szkolnej - wzrost poziomu aktywności fizycznej oraz frekwencji na zajęciach sportowych, poprawę nawyków żywieniowych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Krzemieniewo.

Na starcie stanęło 60 zawodników reprezentujących  szkoły z: Drobnina, Nowego Belęcina i Pawłowic. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w  pięciu dyscyplinach sportowych: bieg na orientację, tenis stołowy, badminton, dwa ognie lub piłka siatkowa oraz sprawnościowy tor przeszkód.  Najlepiej wśród drużyn gimnazjalnych wypadła reprezentacja z Nowego Belęcina, natomiast  wśród szkół podstawowych - Drobnin.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Całe przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie, nauczycieli wychowania fizycznego szkół Gminy Krzemieniewo oraz absolwentów Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie, na których pomoc można zawsze liczyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

"Grand Prix Pomorza"

Zawodnicy klubu BUKOS Belęcin przebywali w ostatnich dniach sierpnia na obozie technicznym w Rumii , po którym wystartowali w międzynarodowych zawodach Grand Prix Pomorza.

Zawody rozegrano w dniach 23-25 sierpnia w okolicach Gniewina na Kaszubach. W stawce prawie 400 uczestników z Polski, Rosji, Ukrainy i Szwecji startowało 7 reprezentujących nasz klub. Uzyskane wyniki: 3 miejsce Piotr Klimkowski , 4 miejsce Dariusz Krawczyk , 6 miejsce Adam Jankowiak w kategorii M14, 8 miejsce Klaudia Smektała K12 i Dawid Siniecki M12, 10 miejsce Lidia Mejza K12 i 12 miejsce Marcin Smektała.

W dniach 13 i 14 września orientaliści udali się na kolejne zawody - Klubowe Mistrzostwa Polski do Wrocławia najlepiej pobiegli : 6 miejsce Piotr Klimkowski - bieg klasyczny, 7 miejsce Marcin Kowalski - bieg sprinterski, 10 miejsce Patryk Bolewicz - bieg sprinterski i bieg klasyczny.

 

 

 

 

 

 

"Żaczki i Skrzaty"

W sobotę 1 czerwca 2013 r. w Gnieźnie odbył się Wielkopolski Turniej Skrzatów i Żaków z okazji Dnia Dziecka. Naszą szkołę reprezentowali Tomasz Mrozek oraz Roksana Gołembska.

Tomasz Mrozek zajął I miejsce i kolejny raz obronił tytuł Mistrza Wielkopolski Skrzatów, a Roksana Gołembska w Żaczkach po zaciętych meczach uplasowała się na 17 – 18 miejscu. Zwycięzcom puchary i nagrody rzeczowe wręczył Poseł na sejm RP Tadeusz Tomaszewski. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

"Finał Wielkopolski"

4 czerwca nad Jez. Maltańskim w Poznaniu rozegrano Finał Wielkopolski w Indywidualnym Biegu na Orientację w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Na starcie stanęło ponad 800 zawodników z woj. wielkopolskiego. Każda szkoła mogła wystawić od 3 do 5 zawodników. W klasyfikacji drużynowej brano pod uwagę 3 najlepsze czasy z danej szkoły. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci szkół z Nowego Belęcina i Pawłowic zajmując  miejsca na podium. Pierwsze miejsce i złoty medal wywalczyli chłopcy z Gimnazjum w Nowym Belęcinie: Piotr Klimkowski, Tomasz Szymoniak, Dariusz Krawczyk i Marcin Smektała, drugie i srebrny medal zespół dziewcząt z Gimnazjum w Nowym Belęcinie w składzie: Agata Szymoniak, Izabela Chwaliszewska, Zuzanna Giera i Joanna Kolańczyk , natomiast brąz przypadł w udziale  dziewczętom z Gimnazjum w Pawłowicach:  Zuzanna Wieja, Olga Kaźmierowska, Karolina Wilczkowiak i Anna Wieja. W ogólnej klasyfikacji szkół gimnazjalnych dziewcząt i chłopców pierwsze miejsce ex aequo zdobyły Gimnazjum z Nowego Belęcina i Moch. W kategorii szkół podstawowych III miejsce  „wybiegały” dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie: Klaudia Smektała, Lidia Mejza, Agata Wels, Weronika Marciniak i Julia Mikołajczak.

      Najwyższe lokaty w klasyfikacji indywidualnej zdobyli: 2miejsce Piotr Klimkowski, 3miejsce Agata Szymoniak i Tomasz Szymoniak, 5miejsce Dariusz Krawczyk, 7 miejsce Klaudia Smektała, 12 miejsce Izabela Chwaliszewska, 13 miejsce Marcin Smektała z Nowego Belęcina oraz 6 miejsce Zuzanna Wieja i 7 miejsce Olga Kaźmierowska z Pawłowic. Warto wspomnieć, że w każdej kategorii startowało ok. 130 zawodników.

     W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bardzo udany występ zaliczyli nasi absolwenci : 1 miejsce Marcin Kowalski, 3 miejsce Patryk Bolewicz, 4 miejsce Damian Jureczka, 5 miejsce Mikołaj Dubicki na 132 startujących zawodników oraz 19 miejsce Milena Świt w kategorii dziewcząt.

 

 

 

 

"Puchar Najmłodszych"

Kolejny Puchar Najmłodszych w Biegu na Orientację za nami!

Najważniejsze  w roku zawody dzieci do lat 14-tu, na które przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju, by rywalizować  w ciągu trzech dni na dystansach: klasycznym, sztafetowym i sprinterskim. Tym razem zawodników gościło malownicze miasto Człopa, położone nad dwoma  jeziorami. Organizatorzy przygotowali dla uczestników oprócz zawodów szereg atrakcyjnych niespodzianek  m.in. festyn z okazji Dnia Dziecka, ognisko, pokaz sprzętu strażackiego, konkursy, gry i zabawy. Zawodnicy BUKOSU uplasowali się drużynowo na 10 miejscu, na 31  klubów punktujących oraz  kilka klubów z zerowym dorobkiem punktowym.

Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych:

K14 – Agata Szymoniak: 3 miejsce w biegu klasycznym i 4 miejsce w biegu sprinterskim

M14 – Piotr Klimkowski: 3 miejsce w biegu klasycznym, trzecie miejsce w biegu sprinterskim oraz 4 miejsce w biegu sztafetowym

M14 – Marcin Smektała: 4 miejsce w biegu sztafetowym i 10 miejsce w biegu klasycznym

M13 –  Adam Jankowiak: 4miejsce w biegu klasycznym i 4 miejsce w biegu sztafetowym

K11 – Weronika Marciniak: 14 miejsce w biegu sprinterskim

K11 – Julia Mikołajczak: 17 miejsce w biegu sprinterskim

M10- Patryk Smektała: 5 miejsce w biegu klasycznym

K10N (bieg po szarfach) – Marta Dubicka: 1 miejsce w biegu klasycznym, 1 miejsce w biegu sztafetowym oraz 5 miejsce w biegu sprinterskim

K10R (kategoria rodzinna) – Zofia Kozica: i 1 miejsce w biegu sztafetowym, 3 miejsce w biegu klasycznym i 3 miejsce w biegu sprinterskim

 

 

"Nasi" na Mistrzostwach Świata

Można stwierdzić, że orientaliści bardzo intensywnie rozpoczęli nowy sezon 2013. Troje uczniów Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie: Agata Szymoniak, Piotr Klimkowski i Tomasz Szymoniak przebywali w dniach 15-20 kwietnia na kolejnych już Mistrzostwach Świata Szkół (ISF), które tym razem odbywały się w Portugalii.

Uczniowie naszej szkoły już po raz 4-ty brali udział w ISF. Pierwsze miały miejsce się w Szkocji w 2008 roku, kolejne w  Hiszpanii, a 2 lata temu we Włoszech. Za każdym razem dla zawodników reprezentowanie kraju, szkoły jest niesamowitym przeżyciem. Tym razem najlepiej spisała się Agata Szymoniak zajmując w biegu średnim 26, a w biegu klasycznym 24 miejsce. Chłopcy pobiegli tym razem nieco gorzej, zajmując miejsca w granicach 30-40. Tereny były bardzo wymagające i różniły zdecydowanie od tych, po których biegają na co dzień w kraju. Był to ich pierwszy start w tego typu imprezie i mamy nadzieje, że będą mieli okazję pokazać się z lepszej strony za dwa lata w Turcji czego już im teraz życzymy.  Po tygodniu przerwy 27  kwietnia  11-to osobowa grupa orientalistów wyjechała na obóz szkoleniowy  nad morze w okolice Mierzei Wiślanej, gdzie przebywała do 5 maja. Przez pierwsze 5 dni zawodnicy trenowali 2 razy dziennie , aby wziąć udział w prestiżowych zawodach - Baltic Cup 2013, rozgrywanych już po raz 18-ty. Bardzo dobrze spisał się na nich Piotrek Klimkowski zajmując w kolejnych dniach 3, 2 i 1 miejsce, co ogólnie dało mu 2 miejsce. Wyniki pozostałych zawodników: Hanna Klimkowska 4 miejsce, Marcin Kowalski 8 miejsce, Agata Szymoniak 9 miejsce, Klaudia Smektała 12 miejsce, Lidia Mejza 15 miejsce, Tomasz Szymoniak  15 miejsce.    

 

 

 

 

 

 

 

Sezon 2013 w BnO został otwarty!

Orientaliści klubu BUKOS Belęcin udali w dniach 5-7 kwietnia do Żar, by wziąć udział pierwszych ogólnopolskich zawodach tego roku, czyli Pucharze Borów Dolnośląskich.

W trzech biegach rozegranych w okolicy miejscowości Żary i Łaz wzięło udział ponad 600 zawodników. W piątek został rozegrany bieg sprinterski w centrum Żar, następnie w sobotę bieg średniodystansowy w terenie leśnym, a w niedzielę klasyk ze startu handicapowego w podobnym terenie. W klasyfikacji generalnej po 3 etapach najlepiej wypadli: Piotr Klimkowski 4 miejsce/44zawodników (w kolejnych biegach 8, 4, i 3), Patryk Bolewicz 4 miejsce (5 ,5, i 4), Mikołaj Dubicki 5 miejsce (8, 6 i 5), Marcin Kowalski 6 miejsce(5, 10 i 8), Marcin Smektała 8 miejsce, Dawid Siniecki 14miejsce. Na uwagę zasługują starty w poszczególnych etapach: 6 miejsce Lidki Mejzy i 7 miejsce Klaudi Smektały w biegu średniodystansowym, 8 miejsce w biegu klasycznym Agaty Szymoniak i 9 miejsce w sprincie Agaty Wels. 

 

 

 

 

 

"Nasi Mistrzowie"

29 października w Krzyżu Wielkopolskim odbyła się Wojewódzka Gimnazjada w drużynowym tenisie stołowym chłopców.

 

Naszą szkołę reprezentowała drużyna, w składzie: Denis Bolewicz i Krzysztof Mrozek, która po ciężkiej walce  pokonała wszystkich swoich rywali z każdego zakątka województwa i ostatecznie zajęła I miejsce, zostając mistrzami wielkopolski szkół gimnazjalnych.

 

Warto przypomnieć, że ta sama drużyna dwa lata wcześniej została mistrzami wielkopolski szkół podstawowych, a na Mistrzostwach Polski zajęła piąte miejsce.

 

Dzień później w Poznaniu odbyły Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt.

Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Bolewicz i Klaudia Smektała. Dziewczyny, dając z siebie wszystko, ostatecznie zajęły IX miejsce.

 

 

Gratulujemy świetnych wyników, a chłopakom życzymy sukcesu na Mistrzostwach Polski!

 

 

 

"Nasi" w szkolnej kadrze na Mistrzostwa Świata

Zamek Kliczków po raz kolejny gościł młodych adeptów biegu na orientację. Tym razem w piątek 28.09.2012 na starcie stanęło 188 biegaczy w wieku od 7 do 19 lat z kilkunastu szkół z terenu powiatu bolesławieckiego, a także z woj. Lubuskiego i Wielkopolski.

Teren zawodów oraz sposób budowy tras pozwalały na ukończenie trasy przez każdego uczestnika zawodów. Po biegu zawodnicy oprócz wody otrzymali słodki poczęstunek, najlepsi medale, dyplomy i nagrody rzeczowe (ceramika bolesławiecka). Wśród tych którym nie udało się stanąć na podium rozlosowano nagrody. Wśród zawodników BUKOS-u w swoich kategoriach biegowych najlepiej pobiegli: Agata Szymoniak, Patryk Bolewicz, Hanna Klimkowska (open) – 1 miejsce, Katarzyna Dajewska, Adam Jankowiak - 2 miejsce, Izabela Chwaliszewska i Piotr Klimkowski – 4 miejsce, Tomasz Szymoniak – 5 miejsce, Weronika Marciniak, Patryk Smektała, Patrycja Szymoniak, Marcin Smektała – 6 miejsce.

Po południu tego samego dnia, również w okolicach Kliczkowa rozegrano pierwszą z dwóch odsłon Eliminacji do Szkolnych Mistrzostw Świata w Biegu na Orientację w tzw. grupie SELECTED. Pierwsze eliminacje odbyły się na początku września w Nowym Belęcinie (koło Leszna) i dotyczyły pięcioosobowych szkolnych drużyn. Tym razem kwalifikacje dotyczyły poszczególnych zawodników. W kategorii W1 zwyciężyła Agata Szymoniak, a najlepiej wśród chłopców (kat. M1)pobiegł Piotr Klimkowski, zajmując 4 miejsce. Drugi etap , bieg na dystansie klasycznym przeprowadzono następnego dnia rano (sobota 29.09.2012), w lesie w pobliżu miejscowości Wilczy Las. Nasi zawodnicy nie zawiedli i potwierdzili swoje aspiracje do Szkolnej Kadry Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 15-21.04.2012 roku w Portugalii. Zakwalifikowanych zawodników, ich rodziców i trenerów czeka jeszcze jedna spora bariera w postaci zdobycia funduszy na ten wyjazd. Wśród tych którzy zdobyli nominacje znalazło się troje gimnazjalistów z Nowego Belęcina Agata Szymoniak, Piotr Klimkowski i Tomasz Szymoniak.

 

 

 

"Kolejne sukcesy tenisowe"

Zespół Szkół w Nowym Belęcinie był po raz kolejny gospodarzem Mistrzostw Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych.

Okazało się , że i tym razem nie był  zbyt „gościnny” i tylko w kategorii dziewcząt z gimnazjum oddał miejsca na podium: 1 miejsce  Gimnazjum  Kąkolewo, II miejsce Dłużyna, a trzecie  Osieczna. Złoty medal dla Nowego Belęcina wywalczyła drużyna dziewcząt ze szkoły podstawowej w składzie: Zuzanna Bolewicz i Klaudia Smektała. Kolejne miejsca: SP Kąkolewo i SP Osieczna. Drugi złoty medal dla gospodarzy zdobyli chłopcy z gimnazjum w składzie: Denis Bolewicz i Krzysztof Mrozek oraz  brązowy Przemek Panok i Krystian Krüger. Srebro w kategorii szkół podstawowych przypadło  w udziale chłopcom z Belęcina: Maciejowi Urbaniak i Tomaszowi Mrozek. W tej kategorii wygrało Dąbcze, a brąz stał się udziałem zespołu z Osiecznej. Warto wspomnieć, że chłopcy reprezentujący belęcińską szkołę chodzą dopiero do II i IV klasy, a walczyli z piąto i szóstoklasistami. Zyskali uznanie przeciwników i ich opiekunów, którzy byli pełni podziwu dla umiejętności  tak małych jeszcze zawodników. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku sięgną po złoto, czego im szczerze życzymy.

 

 

 

"Ogólnopolska Gimnazjada Młodzieży"

W dniach 7-8 września 2012 roku Klub BUKOS  był organizatorem II Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży, będąca również  Eliminacjami do  Mistrzostw Świata Szkół, które odbędą się w 2013 roku w Portugalii.

 

Zawody te rozgrywane są w dwóch kategoriach. Każda z kategorii mieści w sobie uczestników w dwóch rocznikach. Kategorie M1 i W1 to chłopcy i dziewczęta w wieku 13-14 lat, natomiast kategorie M2 i W2 to ich starsi koledzy w wieku 15-16 lat. Są to mistrzostwa szkół, więc w Portugalii każdą szkołę może reprezentować 5-osobowy zespół. W eliminacjach natomiast liczyły się 3 najlepsze czasy reprezentantów danej szkoły. Pierwszego dnia eliminacje rozgrywane były na dystansie krótkim - mapa "Żwirownia". Był to teren bardzo wymagający z dużą ilością dołków i skarp. Dodatkową trudnością były gęste jeżyny i porosty. Tego dnia zwyciężyły: w M1 Gimnazjum w Mochach, w M2 Gimnazjum w Jeleniej Górze, w W1 Gimnazjum w Mochach. Warto  zauważyć dobre starty tego dnia reprezentantów z Belęcina. Najlepiej pobiegł Tomasz Szymoniak zajmując 2 miejsce, Izabela Chwaliszewska była 4, Agata Szymoniak 5, a Piotr Klimkowski 6. W sobotę miał miejsce bieg klasyczny na mapie "Bojanice Zachód". Teren był zdecydowanie łatwiejszy (duża liczba ścieżek, czytelna rzeźba i przebieżny las). Tego dnia swój awans przypieczętowała ekipa dziewczyn z Gimnazjum w Mochach, a przewagę utrzymało Gimnazjum w Jeleniej Górze (kat. M2). Nasza reprezentacja chłopców ostatecznie eliminacje ukończyła na 2 miejscu. Tego dnia najlepiej poradzili sobie: Piotr Klimkowski 2 miejsce oraz Marcin Smektała 4 miejsce. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za przybycie, zwycięzcom życzymy sukcesów w Portugalii, a przegranym przypominamy o eliminacjach indywidualnych, które odbędą się w Bolesławcu.

 

 

"BUKOS CUP"

Jesteśmy już po elitarnych zawodach BUKOS CUP 2012. Na start zgłosiło się sporo uczestników.

Największym zainteresowaniem cieszyła się trasa dziecięca, w której startowali najmłodsi oraz osoby, które zaczynają przygodę z mapą. Pogoda dopisała (taka jak na zamówieniu). Po zmaganiach w lesie, zawodnicy udali się na boisko szkolne w  Nowym Belęcinie, gdzie czekała na nich kiełbasa z grilla, smalec, ogórki, pomidory oraz ciasto. Po poczęstunku odbyła się dekoracja najlepszych. I tak:

 

Trasa Dziecięca:

1. Dawid Siniecki

2. Klaudia Smektała

3. Weronika Marciniak

 

Trasa Młodzieżowa:

1. Piotr Klimkowski

2. Katarzyna Dajewska

3. Natalia Idczak

 

Trasa Mistrzowska (Bieg Prezesa):

1. Marcin Kowalski

2. Jacek Kozłowski

3. Karol Gmur

 

Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim za przybicie i zapraszamy na kolejne imprezy BUKOS'u.

 

 

 

 

 

"Sztafetowy Bieg na Orientację"

Bardzo udany występ zanotowali orientaliści z Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie w Finale Wojewódzkim w  Sztafetowym Biegu na Orientację, który odbyły się w Śmiglu.

W zawodach wystartowało 47 sztafet ze szkół podstawowych, 50 gimnazjalnych i 61 ponadgimnazjalnych. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana.

 

Wszystkie sztafety uplasowały się na czołowych miejscach:

 

1 miejsce – sztafeta chłopców  SP w składzie: Piotr Klimkowski, Dariusz Krawczyk i Marcin Smektała

 

2 miejsce – sztafeta dziewcząt SP w składzie: Agata Szymoniak, Izabela Chwaliszewska, Klaudia Smektała

 

3 miejsce – sztafeta chłopców  G w składzie: Piotr Słomiński, Tomasz Szymoniak, Damian Nowak

 

4 miejsce – sztafeta dziewcząt G w składzie: Natalia Idczak, Patrycja Szymoniak, Karolina Stachowiak

 

 

 

 

"Medaliści Mistrzostw Powiatu w Piłce Nożej"

W dniu 12 kwietnia w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych, natomiast tydzień później odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych.

 

Drużyna gimnazjum w składzie: Krzysztof Waleński, Paweł Słomiński, Konrad Słodziński, Dariusz Kasperski, Jakub Bassa, Kamil Krüger, Denis Bolewicz, Mateusz Michalak, Damian Tomczak, Marcin Urbaniak

zajęła III miejsce przegrywając tylko jeden mecz w całych zawodach.

 

Drużyna szkoły podstawowej w składzie: Dariusz Krawczyk, Piotr Słomiński, Przemysław Panok, Paweł Kokociński, Jakub Krüger, Krystian Krüger, Emil Michalak, Piotr Klimkowski, Krzysztof Mrozek, Marcin Smektała

zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze w turnieju.

 

Gratulujemy !

 

 

 

"Kolejne sukcesy tenisistów"

15 kwietnia dwóch  uczniów naszej szkoły Krzysztof Mrozek i Przemysław Panok wystartowało w Mistrzostwach Wielkopolski w Drużynowym Tenisie Stołowym Młodzików.

Chłopcy spisali się znakomicie i ostatecznie zajęli III miejsce.

 

28 marca odbyły się w Śmiglu Mistrzostwa w Indywidualnym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Zuzanna Bolewicz, która uplasowała się w drugiej dziesiątce zawodów oraz Krzysztof Mrozek, który zajął piąte miejsce.

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

 

 

 

"Zawody rekreacyjno-sportowe"

2 kwietnia 2012 roku w sali sportowej w Rydzynie odbyły się powiatowe zawody rekreacyjno-sportowe klas I - III. Wzięły w nich udział drużyny z czterech gmin. Naszą gminę reprezentowali  klasy I i II z Drobnina oraz klasa III z Nowego Belęcina. Zawodnicy mieli do pokonania siedem konkurencji skocznościowo-zwinnościowych. Wykazali się dużymi umiejętnościami i zajęli:

klasa I z Drobnina - I miejsce

klasa II z Drobnina - II miejsce

klasa III z Nowego Belęcina - II miejsce

 

 

 

 

 

"Zawody klas I - III"

23 marca  uczniowie klas I-III wzięli udział w Zawodach Masowych w Drobninie, gdzie  wyłonieni zostali  Mistrzowie  Gminy.

Do rywalizacji stanęło po ośmiu  uczniów z każdej klasy. Wszyscy dzielnie zmagali się z takimi konkurencjami jak : kozłowanie piłki skoki dodawane, rzuty do celu, „sadzenie ziemniaków”, „raczki” i wiele innych. Dla zwycięzców były puchary i medale, a dla wszystkich dyplomy, soczki i wafelki. Mimo. iż była to wspaniała  zabawa, to zawodnicy z wielkim oddaniem walczyli o zwycięstwo. Reprezentanci naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się zdobywając:

Klasa I – IV miejsce

Klasa IIa – IV miejsce

Klasa IIB – III miejsce

Klasa III – I miejsce

Klasa III  reprezentować będzie  naszą gminę na Mistrzostwach Powiatu, które odbędę się 2 kwietnia w Rydzynie.

 

 

 

 

 

 

 

"Obóz w Karkonoszach "

Luty, Szklarska Poręba  z tymi słowami wiąże się tej zimy wiele sportowych emocji. Jak wszyscy wiedzą w Jakuszycach opodal Szklarskiej poręby po raz pierwszy w historii rozegrano Puchar Świata w narciarstwie biegowym.

W tle tego wydarzenia biegacze z Belęcina w dniach 10-18 lutego, trenowali w karkonoskich okolicach. Wielkim utrudnieniem okazały się niesłychanie obfite opady śniegu. Pokrywa białego puchu po całej nocy zamieci wynosiła około metra. Całe miasto zaroiło się od koparek, pługów a mimo to mnóstwo samochodów grzęzło w zaspach. Młodzież nie raz ratowała kierowców z opresji. Wśród tych ekstremalnych warunków, które co niektórzy nazywali alpejskimi, dzieciaki wyruszały na codzienne treningi. Wycieczki biegowe, zakresy, skipy, rozciągania, brzuszki czy też, ulubione najmłodszych, bitwy na śnieżki niestraszne były młodym biegaczom. Treningi odbywały się w trzech podgrupach w zależności od wieku zawodnika. Najmłodszą z nich prowadzili Katarzyna Klimkowska oraz Mikołaj Patelka- nauczyciele wychowania fizycznego w Nowym Belęcinie. Wspólnie grupy zdobywały takie obiekty jak wodospad Kamieńczyk, czy też Wysoki Kamień, położony niemal 1100 metrów n.p.m. Oczywiście śladem Justyny Kowalczyk treningi przybierały również formę narciarskiego szaleństwa na Polanie Jakuszyckiej. Dzieciaki mogły spróbować swoich sił na trasach, na których kilka dni później rozegrano pucharowe biegi. 


Dwa tygodnie wcześniej zawodnicy z Belęcina startowali w XIV Mistrzostwach Polski w narciarskim biegu na orientację rozegranych oczywiście na Polanie Jakuszyckiej. Na podium stanęli: Piotr Klimkowski, Dominik Wels, Katarzyna Dajewska, Agata Szymoniak i Hanna Klimkowska. 
W mistrzostwach na klasycznym dystansie wystartowało ponad 120 narciarzy. W zależności od kategorii wiekowej mieli do pokonania od 6 do 14 km. 
Dystans jednak się wydłużał, jeżeli zawodnik nie wybrał optymalnej trasy w dotarciu do kolejnych punktów kontrolnych.. Ten sukces to bez wątpienia wielka zasługa pana Marka Dubisza, który od wielu lat organizuje weekendowe wyjazdy do Jakuszyc dla młodzieży z klubu oraz dla innych miłośników narciarstwa biegowego. 

 

Wyniki Wielkopolan na MP: 
M 14 dystans 6 km / 10 punktów kontrolnych (PK) 
2 miejsce Piotr Klimkowski , 1999r. 
4 miejsce Marcin Smektała, 1999r. 
8 miejsce Tomasz Szymoniak, 1998 

M 18 dystans 9,9 km / 16 PK 
5 miejsce Patryk Bolewicz 1994r. 
10 miejsce Marcin Kowalski 1995r. 
12 miejsce Dominik Bolewicz 1995r. 
15 miejsce Mikołaj Dubicki, 1994r. 

M 20 dystans 13,3 km / 19 PK 
2 miejsce Dominik Wels, 1992r. 

K 14 dystans 5,1 km / 8 PK 
2 miejsce Katarzyna Dajewska, 1998r. 
3 miejsce Agata Szymoniak, 1999r. 

K 16 dystans 7,2 km / 12 PK 
6 miejsce Natalia Idczak, 1996r. 

K 20 dystans 9 km / 16 PK 
3 miejsce Hanna Klimkowska, 1992 

 

 

 

 

 

"Siódmy krok na śniegu"

Kolejny wyjazd do Jakuszyc obfitował w szereg niespodzianek, otóż nasi młodzi narciarze mieli okazję obserwować  trenującą  Justynę Kowalczyk naszą polską biegaczkę i mistrzynię Tour de Ski.

Kilkoro  zawodników miało szczęście rozmawiać z trenerem Justyny - Aleksandrem Wiertelnym i zrobić sobie pamiątkową fotografię. Marzeniem każdego była fotka z Justyną, ale proszono, by jej nie zatrzymywać i nie przeszkadzać w treningu, ponieważ takich marzycieli jak nasi zawodnicy było mnóstwo. Kolejnym punktem wyjazdu było  uczestnictwo w  odbywanym na Polanie Jakuszyckiej Biegu Tysiąclecia połączonych z edycją Salomon Nordic Sunday. Nasi narciarze startowali  w kategorii OPEN MINI FT. Najlepszą kobietą stylem dowolnym na 10km okazała się  zawodniczka Natalia Idczak z czasem 57:56,6, która w klasyfikacji generalnej zajęła 5 miejsce. Bardzo dobrze spisał się również  Piotrek Klimkowski, który zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej, należy zaznaczyć, że biegał w jednej kategorii z dorosłymi zawodnikami. Na uwagę zasługuję również  14 miejsce Katarzyny Dajewskiej z czasem 1:10:52,6 oraz 15 miejsce Agaty Szymoniak z czasem1:10:52,7. Ponadto w biegu wzięli udział  nasi starsi biegacze, którzy niestety spóźnili się z  pobraniem  czipu, który klasyfikował zawodników na mecie. Oto czasy z jakimi przybiegli: Wels Dominik 00:36:10s, Patryk Bolewicz 00:35:30, Marcin Kowalski 00:41:10, Mikołaj Dubicki 00:38:16,3.                                                    

Oba wyjazdy były przygotowaniem do Mistrzostw Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, który odbędzie się 4 i 5 lutego bieżącego roku. Już dziś życzymy im udanego startu.

 

 

 

 

"Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym"

 

5 grudnia 2011r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał  Prezes Szkolnego Związku Sportowego „WIELKOPOLSKA  Zdzisław Urbańczyk.

Do rywalizacji przystąpiło czternaście drużyn w kategorii dziewcząt i trzynaście w kategorii chłopców, które rozpoczęły rywalizację w czterech grupach grając systemem „każdy z każdym”. Walkę o medale rozegrało osiem najlepszych drużyn z eliminacji w systemie pucharowym.

W rozgrywkach uczestniczyli  również nasi uczniowie. Drużyna chłopców z Nowego Belęcina w składzie: Krzysztof Mrozek i Przemysław Panok wywalczyła zaszczytne III miejsce.

 

Dzień później, 6 grudnia w Krzyżu Wlkp. miały miejsce Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

W zawodach nie zabrakło też naszych gimnazjalistów. Drużyna chłopców w składzie: Denis Bolewicz i Kamil Krüger pokonała wiele zespołów  i ostatecznie zajęła III miejsce.  

 

Uczniowie oprócz brązowych medali, dyplomów i koszulek otrzymali również dla szkoły piękne grawertony - okolicznościowe tabliczki upamiętniające sukcesy naszych tenisistów w XIII WIELKOPOLSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2011/2012. 

Uczniom naszej szkoły, a zarazem zawodnikom UKS „PIAST” Nowy Belęcin serdecznie gratulujemy! Gratulacje i podziękowania za cotygodniowe treningi i opiekę podczas zawodów należą się również działaczom Klubu - p. Markowi Bolewiczowi, Sławomirowi Mrozek oraz Mikołajowi Patelce.

 

 

 

 

"Rejonowe rozgrywki w tenisa stołowego"

 

14 listopada 2011r. w Śmiglu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Leszno w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:  Zuzanna Bolewicz i Klaudia Smektała oraz drużyna chłopców- Krzysztof Mrozek i Przemysław Panok.

Zawodnicy po raz kolejny wykazali się wielkim talentem sportowym. Po wielu zmaganiach dziewczęta zajęły miejsce IV, a chłopcy miejsce II.

Przed Krzysztofem i Przemkiem kolejne zawody – finał wojewódzki, który odbędzie się   5 grudnia  2011r. w Poznaniu

 

25 listopada w Bodzewie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Leszno w Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych.

Nasza reprezentacja zajęła wysokie miejsca.

W kategorii dziewcząt, Karolina Stachowiak i Natalia Idczak uplasowały się na miejscu III.

W kategorii chłopców najlepszą drużynę tworzyli nasi zawodnicy w składzie: KAMIL KRÜGER  i DENIS BOLEWICZ. Zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 6 grudnia 2011r w Krzyżu Wielkopolskim. Życzymy im kolejnych sukcesów.

 

"Zajęcia z instruktorem"

 

Od 2 listopada 2011 Uczniowski Klub Sportowy „PIAST” Nowy Belęcin wznowił zajęcia tenisa stołowego prowadzone przez instruktora p. Tomasza Soszyńskiego.

Zajęcia kierowane są głównie do najmłodszych członków klubu, którzy od podstaw poznają zasady gry. Na zajęcia zapraszamy wszystkich małych wielbicieli ping-ponga i ich rodziców. Treningi odbywają się w sali sportowej Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie, w każdy poniedziałek od godz. 17.30 – 20.00 i w każdy piątek od godz. 18.00 - 20.00.

 

 

"Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym"

 

W poniedziałek 24 października i w środę 26 października w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w tenisie stołowym uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, p. Janusz Soszyński oraz p. Witold Mietełka.

W kategorii szkół podstawowych udział w zawodach wzięło 10 drużyn, a z gimnazjum 11. Po wielu zaciętych meczach ostateczne wyniki ogłoszone przez sędziów wyglądały następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE:

Kobiety:

1.Szkoła Podstawowa –  Kąkolewo    

2.Szkoła Podstawowa – Kąkolewo

3.Szkoła Podstawowa – SP Nowy Belęcin [ Zuzanna Bolewicz, Klaudia Smektała]

Mężczyźni:

             1.Szkoła Podstawowa – Nowy Belęcin [Krzysztof Mrozek, Przemysław Panok]

              2.Szkoła Podstawowa – Święciechowa 

              3.Szkoła Podstawowa  - Dąbcze

              4.Szkoła Podstawowa  - Kąkolewo 

              5.Szkoła Podstawowa  - Nowy Belęcin [Tomasz Mrozek, Maciej Urbaniak]

              6.Szkoła Podstawowa  -  Kąkolewo 

GIMNAZJUM:

Kobiety

1.Gimnazjum–Nowy Belęcin     [Karolina Stachowiak, Natalia Idczak]

2.Gimnazjum–  Dłużyna 

3.Gimnazjum– Osieczna

4.Gimnazjum –Kąkolewo

5.Gimnazjum – Osieczna 

Mężczyźni

              1.Gimnazjum– Nowy Belęcin   [Denis Bolewicz, Kamil Krüger]

              2.Gimnazjum–Kąkolewo

              3.Gimnazjum -Osieczna 

              4.Gimnazjum – Święciechowa 

              5.Gimnazjum - Kąkolewo

              6.Gimnazjum – Nowy Belecin [Dariusz Kasperski, Marcin Urbaniak]

 

Gratulacje składamy wszystkim zawodnikom, a szczególnie drużynom, które reprezentowały naszą szkołę.  Życzymy kolejnych sukcesów podczas rozgrywek  rejonowych.

 

 

 

"Finał wojewódzki"

 

2 października w Olejnicy miał miejsce finał wojewódzki w biegach na orientację w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. W każdej kategorii startowało od 70 do 90 zawodników.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową w Nowym Belęcinie: mistrzynią Wielkopolski została Agata Szymoniak, a wicemistrzem Piotr Klimkowski, 5 miejsce uzyskał Dariusz Krawczyk, 14 miejsce Agata Wels.  W kategorii szkół gimnazjalnych najlepiej spisała się Natalia Idczak zajmując 10 miejsce, 11 miejsce uzyskał Paweł Słomiński,  15 miejsce Patrycja Szymoniak, a 18 miejsce Karolina Stachowiak. Orientaliści z Belęcina reprezentowali również szkoły średnie i spisali się znakomicie: Patryk Bolewicz (II LO Leszno) zajął 1 miejsce, Marcin Kowalski (ZSE Leszno) – 3 miejsce, Damian Jurdeczka (II LO Poznań) 9 miejsce, Mikołaj Dubicki (II LO Leszno) 10 miejsce. 

 

 

 

"Otwarte Mistrzostwa Bolesławca"

 

30 września 22oobowa grupa orientalistów z Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie udała się na I Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w biegu na orientację.

 

Tym razem sporą grupę stanowili najmłodsi, przyszłość belęcińskiej orientacji. Zwykle na zawodach najmłodsza kategoria to K-10 i M-10, tym razem specjalnie dla małych dzieci stworzono grupę K-8 i M-8. Trasa biegu obejmowała teren parku oraz dziedziniec zamku Kliczków. Każdy uczestnik biegu otrzymał certyfikat "Magister Orienter", a najlepsi dyplomy i medale. Nasi zawodnicy zdobyli znaczną ich część i tak: 
1 miejsce 
• K-10 – Weronika Marciniak 
• K-12 Agata Wels 
• M-12 Marcin Smektała 
2 miejsce 
• K-8 Kinga Jurdeczka 
3 miejsce 
• M-12 Dariusz Krawczyk 
4 miejsce 
• Marta Dubicka 
• Jesika Gołembska 
• Paweł Słomiński 
5 miejsce 
• Patryk Smektała 
• Anita Chudzińska 
• Zofia Kozica 
6 miejsce 
• Patrycja Szymoniak 
 

 

 

 

 

"Szkolne Mistrzostwa Świata"

 

W załączniku znajduję się prezentacja ze Szkolnych Mistrzostw Świata w biegach na orientacje, które odbyły się we Włoszech.

 

Praca Została wykonana przez naszego absolwenta Damiana Jurdeczkę.

 

 

Fierra di Premiero 2011

 

 

 

 

 

"Klubowe Mistrzostwa Polski"

 

W dniach 16-18 września w Złocieńcu w województwie zachodnio-pomorski odbyły się Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację.

Zawody rozegrane zostały na dystansie sprinterskim i w biegu średniodystansowym. Orientaliści z Belęcina spisali się w tych zawodach bardzo dobrze. Pierwszy dzień to bieg sprinterski trasy wynosiły około 2 km. Najlepsi byli:

3 miejsce – Agata Szymoniak - kategoria K-12

2 miejsce – Hanna Klimkowska – kategoria K-20

1 miejsce – Dominik Wels – kategoria M-20

 

Drugi dzień to bieg średniodystansowy czyli około 4 km do pokonania tym razem najlepiej wypadli:

2 miejsce – Agata Szymoniak – kategoria K-12

1 miejsce – Hanna Klimkowska – kategoria K-20

6 miejsce – Piotr Klimkowski – kategoria M-12

8 miejsce – Marcin Smektała – kategoria M-12

7 miejsce – Patryk Bolewicz – kategoria M-18

3 miejsce – Dominik Wels – kategoria M-20

 

 

 

 

"Orienteering Festival - Francja"

 

Tegoroczne Mistrzostwa Świata seniorów w Biegu na Orientację odbyły się w francuskim mieście Chambery położonym w Alpach Francuskich. Oprócz tego zorganizowano zawody towarzyszące, w których wystartowało ponad 3,5 tysiąca kibiców i miłośników orienteeringu.

Z Belęcina na te zawody wyjechało 10 osób. O-festival składał się z 6 biegów rozegranych w ciągu tygodnia. Starty zaczynały się bardzo wcześnie rano, już około 7.30, by uniknąć wysokich temperatur oraz by po południu móc kibicować najlepszym biegaczom wśród seniorów na świecie. Oglądanie finałów dostarczyło wszystkim wielu emocji i zapału do trenowania, by kiedyś samemu wystartować w tak prestiżowych zawodach. Póki co mogli zmierzyć się z tymi samymi terenami, na których zmagali się seniorzy. Konkurencja była bardzo duża a mimo to Agacie Szymoniak w jednym z biegów udało się zająć 2 miejsce, a Hanna Klimkowska była 5 w pierwszym etapie. W końcowej klasyfikacji nasi zawodnicy zdobywali miejsca w pierwszej 20, na około 150 zawodników w kategorii, są więc to bardzo perspektywiczne wyniki.

 

"Slovak Karst Cup"

 

Kolejne zawody to Puchar Słoweńskiego Krasu rozgrywany od paru lat w tym samym charakterystycznym słowackim terenie.

Zawody te składały się 4 etapów rozgrywanych w różnych terenach i tak najlepiej spisali się: Hanna Klimkowska 4 miejsce, Dominik Wels 6 miejsce, Marcin Kowalski 12 miejsce oraz Patryk Bolewicz 16 miejsce. Warto zauważyć że konkurencja w tym roku była bardzo wysoka ponieważ w 2012 roku zostaną rozegrane tam Mistrzostwa Świata Juniorów.

 


 

"Alpen Adria Cup"

 

Alpen Adria Cup to zawody, które co roku rozgrywane są w innym z krajów alpejskich. W tym roku organizacji podjęło się chorwackie miasto Rijeka, położone nad morzem Adriatyckim.

Tuż obok jednak wypiętrzały się niższe partie Alp, gdzie rozegrano zawody. Na zawody te z Belęcina pojechało 8 osób. Bieganie w tamtejszych terenach przysporzyło naszym zawodnikom niemałych trudności, mimo to jednak udało się zdobyć wysokie miejsca. Najlepsze rezultaty uzyskali: Katarzyna Dajewska -1 miejsce, Dariusz Krawczyk 2 miejsce, Piotr Klimkowski – 4 miejsce, Agata Szymoniak 4 miejsce. Oprócz biegów w lesie rozegrany został również sprint po Rijece w którym Agata Szymoniak Wywalczyła 3 miejsce, Piotr Klimkowski 4, Dariusz Krawczyk 5, A Hanna Klimkowska 7 miejsce.

 

 

"Wielkopolskie Igrzyska "

 

15 czerwca w Raszkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego odbył się finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowym Biegu na Orientację.  Reprezentacje Zespołu szkół w Nowym Belęcinie wywalczyły 3 medale w tych zawodach.

II miejsce – sztafeta chłopców wśród Szkół Podstawowych w składzie: Piotr Klimkowski, Dariusz Krawczyk oraz Marcin Smektała.

II miejsce – sztafeta chłopców wśród szkół Gimnazjalnych w składzie: Damian Jurdeczka, Marcin Kowalski i Dominik Bolewicz.

III miejsce – sztafeta dziewcząt wśród szkół Gimnazjalnych w składzie: Natalia Idczak, Karolina Stachowiak i Milena Świt.

 

 

"Puchar Najmłodszych"

 

W dniach 11-13 czerwca w Garczynie w pobliżu Gdańska odbyły się Mistrzostwa Polski dla najmłodszych zawodników uprawiających bieg na orientację czyli dla młodzików.  Udział w nich brały dzieci w wieku od 10 do 14 lat. Pierwszym biegiem był sprint, w którym najlepiej wypadli: 10 miejsce – Klaudia Smektała, 7 miejsce  - Marek Chwaliszewski  i Dariusz Krawczyk. Następnego dnia, mistrzostwa rozegrano na dystansie klasycznym. Tym razem najlepiej spisali się: 9 miejsce – Agata Wels, 4 miejsce – Agata Szymoniak. Zawody zakończono biegiem sztafetowym W tym biegu 4 miejsce wywalczyła drużyna chłopców w składzie: Marcin Smektała, Dariusz Krawczyk oraz Piotr Klimkowski.

 

 

"Mistrzostwa Polski w Bochni"

 

W pierwszy weekend czerwca w Bochni odbyły się Mistrzostwa  Polski w średniodystansowym i sprinterskim Biegu na Orientację. Mistrzostwa te dotyczyły zawodników kategorii juniorskich oraz seniorskich. Natomiast dla młodzików odbyły się zawody towarzyszące pod nazwą Limanowa Cup. 

Bieg Sprinterski rozegrany został wokół zamku w Nowym Wiśniczu. W biegu tym Hanna Klimkowska zajęła 7 miejsce a Patryk Bolewicz wywalczył 15. Bardzo blisko zdobycia medalu był Dominik Wels, który uzyskał świetny czas niestety potwierdził niepoprawny punkt kontrolny.  W zawodach towarzyszących Piotr Klimkowski zajął 2 miejsce, natomiast 11 był Marcin Smektała. Kolejny dzień to bieg średniodystansowy. Tu wyniki były nieco lepsze niż w sprincie. Hanna Klimkowska zajęła 5 miejsce, a Dominik Wels uplasował się na 6 pozycji. W zawodach towarzyszących Agata Szymoniak – 4 miejsce, Marcin Smektała -7 miejsce, Piotr Klimkowski – 8 miejsce.

 

 

"Puchar Doliny Bobru"

 

Od 15 do 17 kwietnia w Bolesławcu odbywały  się ogólnopolskie zawody w biegach na orientację pod nazwą Puchar Doliny Bobru. Zawodnicy  trenujący w Belęcinie zajęli szereg czołowych miejsc:

 

Bieg średni

4 miejsce – Hanna Klimkowska i Marek Chwaliszewski

5 miejsce Dawid Zieliński

6 miejsce Dominik Wels

9 miejsce Mikołaj Dubicki

 

Bieg sprinterski

2 miejsce – Dawid Zieliński, Piotr Klimkowski

3 miejsce – Weronika Marciniak i Hanna Klimkowska, Dariusz Krawczyk, Marcin Kowalski

4 miejsce – Dominik Wels

6 miejsce – Marcin Smektała

9 miejsce – Maciej Urbaniak

10 miejsce – Agata Szymoniak, Izabela Chwaliszewska

 

Bieg klasyczny

2  miejsce – Piotr Klimkowski

3 miejsce – Marcin Smektała

5miejsce – Dawid Zieliński, Dominik Wels

6 miejsce – Agata Szymoniak, Hanna Klimkowska, Maciej Urbaniak, Marcin kowalski

8 miejsce – Dariusz Krawczyk, Mikołaj Dubicki

 

Ogólnie

2 miejsce – Dawid Zieliński, Piotr Klimkowski

5 miejsce – Weronika Marciniak, Hanna Klimkowska, Marcin Smektała, Dominik Wels

6 miejsce- Dariusz Krawczyk

8 miejsce – Maciej Urbaniak

9 miejsce – Marek Chwaliszewski, Mikolaj Dubicki

 

 

"Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej"

 

Całkiem niedawno w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Piłce nożnej.

Zarówno drużyna szkoły podstawowej jak i gimnazjum zajęły trzecie miejsce i wróciły do domu z brązowymi medalami.

Gratulujemy !

 

 

 

 

"Zawody masowe"

 

17 marca trzy zespoły z klasa I – III uczestniczyły w gminnych zawodach masowych w Drobninie. Klasa pierwsza zajęła drugie miejsce, klasa druga pierwsze miejsce, a klasa trzecia czwarte miejsce.

Drużyna klasy pierwszej zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbył się 30 marca w Rydzynie. Uczniowie z klasy pierwszej zajęli tam trzecie miejsce.

 

 

 

 

"Mistrzowie Wielkopolski""

 

18 marca w Krzyżu Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w Drużynowym Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Denis Bolewicz, Krzysztof Mrozek.

Chłopaki pokonali wszystkich swoich rywali i zajęli pierwsze miejsce.

Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie wysiłek jaki włożyli rodzice chłopców, którzy na co dzień z nimi trenują. Szczególne podziękowania należą się panu Markowi Bolewiczowi oraz panu Sławomirowi Mrozkowi.

Gratulujemy i życzymy sukcesu na mistrzostwach Polski !

 

 

 

"Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Tenisie Stołowym""

 

Dobiegły końca Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym  szkół podstawowych  i gimnazjalnych, których organizatorem był Zespół Szkół w Nowym Belęcinie.

 

Tenisiści gospodarzy zajęli czołowe miejsca. Autorem sukcesów  jest przede wszystkim pan Marek Bolewicz, za co mu serdecznie dziękują dyrekcja, nauczyciele i uczniowie  Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie.

 

Szkoła Podstawowa :

Dziewczęta indywidualnie: III – Zuzanna Bolewicz, IX – Daria Nowak

 

Dziewczęta drużynowo: (Z.Bolewicz, D.Nowak) – III miejsce

 

Chłopcy i indywidualnie:  I – Denis Bolewicz, III miejsce– Krzysztof Mrozek, V – Przemysław Panok,

XI – Jakub Krűger

 

Chłopcy druzynowo:  I miejsce (D. Bolewicz, K. Mrozek)

 

 

Gimnazjum:

Dziewczęta indywidualnie: I miejsce – Karolina Stachowiak, X m – Natalia Idczak

 

Dziewczęta drużynowo: I miejsce (K. Stachowiak, N.Idczak)

 

Chłopcy i indywidualnie: I miejsce – Dominik Bolewicz, II miejsce – Kamil Kűger, X miejsce Dariusz Kasperski

 

Chłopcy drużynowo:  I miejsce (D. Bolewicz, K. Krűger)

 

 

Gratulujemy i życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów !

 

 

 

Turniej o Puchar Jerzego Engela

23 listopada w Żytowiecku odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wiceprezesa PZPN - Jerzego Engela.

W turnieju tym udział wzięła reprezentacja naszej szkoły, w której skład wchodzili uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej.

Gościem honorowym turnieju był pan Jerzy Engel, który przyglądał się zmaganiom młodych piłkarzy.

Po zakończeniu rozgrywek były trener reprezentacji Polski udzielił wielu rad zawodnikom, podzielił się własnymi doświadczeniami, rozdawał autografy oraz pozował do zdjęć z młodymi adeptami futbolu.

 

 

 

Piłkarze Mistrzami w Powiecie

4 listopada w Święciechowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Piłce Halowej Szkół Podstawowych.

Nasza Drużyna w składzie:  Piotr Słomiński, Krystian Krüger, Przemysław Panok, Paweł Kokociński, Marcin Smektała, Miłosz Gawroński, Marcin Wyzuj, Damian Tomczak, Mateusz Łukaszewski, Denis Bolewicz

zajęła I miejsce w tej imprezie.

 

Nasi uczniowie wygrali wszystkie mecze i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

 

 

IV Drużyna Wielkopolski

11 października w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Piłki nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska, był to już 4 etap tej imprezy.

 

W turnieju udział wzięła drużyna UKSu Piast Nowy Belęcin w składzie:

 

Paweł Kokociński (SP Nowy Belęcin)

Piotr Słomiński (SP Nowy Belęcin)

Krystian Krüger (SP Nowy Belęcin)

Jakub Krüger (SP Nowy Belęcin)

Przemysław Panok (SP Nowy Belęcin)

Kamil Matyla (SP Drobnin)

Dominik Szczench (SP Drobnin)

Szymon Sobczyk (SP Drobnin

Bartłomiej Krysiak (SP Drobnin)

Adam Dolaciński (SP Pawłowice)

 

Drużyna zajęła IV miejsce w turnieju, była o krok od podium i awansu do Finału Ogólnopolskiego.

 

Gratulujemy !

 

 

 

Sukcesy Zawodników Bukos-u

Dnia 28.09.2010 w Leśniczówce Łękno w Nadleśnictwie Babki odbyły się zawody w biegu na orientację.

Dla młodych orientalistów z BUKOS-u były to kolejne zawody, które można uznać za udane. Zarówno w kategorii  SP jak i Gimnazjum nasi uczniowie  zdeklasowali rywali. Wśród najmłodszych wszystkie trzy reprezentujące nas drużyny stanęły na podium. Pierwsze miejsce wywalczyły ex aequo drużyny w składzie: Piotr Klimkowski, Miłosz Gawroński i Dariusz Krawczyk oraz druga w składzie Denis Bolewicz , Maciej Urbaniak oraz Dawid Zieliński. Gimnazjaliści zajęli  I drużyną w składzie Marcin Kowalski, Damian Nowak oraz Piotr Rakowski. Zajęli też  takie miejsca jak III i IV miejsce pozwalając wywalczyć srebro swoim rówieśnikom ze Skoków. Przyznano również  nagrodę dla najmłodszego zawodnika, którym był uczeń klasy 2 w Nowym Belęcinie – Maciej Urbaniak

Jednak droga do zwycięstwa nie była łatwa. Uczniowie musieli nawigować po lesie omijając bagna i strumyki i wspinając się pod wzniesienia. Mimo młodego wieku orientaliści pokazali ducha sportowej walki, który pomógł im szybko ukończyć bieg. Na szczęście wszyscy zawodnicy zdrowo i szczęśliwie dotarli do mety gdzie czekał na nich ciepły posiłek. Dodatkową atrakcją był pokaz szkolenia psów ratowniczych.

 

W pierwszy weekend października w Nowym Belęcinie zorganizowano I Ogólnopolską Gimnazjadę w Orientacji Sportowej, która równocześnie była eliminacjami do Mistrzostw Świata Szkół, które odbędą się wiosną we Włoszech. Do Belęcina przyjechały zespoły z całej Wielkopolski, Śląska oraz Lubuskiego. Zawody te składały się z 2 etapów, biegu sprinterskiego oraz klasycznego rozegranego na mapie Czepiec. Szkołę w Nowym Belęcinie reprezentowała 4-osobowa drużyna gimnazjalistów, którzy świetnie pobiegli w obydwu biegach.  Sprint rozegrany w Lesznie koło pływalni przy SP nr 7 należał do Patryka Bolewicza, który zwyciężył wśród gimnazjalistów. Świetnie pobiegł też Damian Jurdeczka zajmując bardzo dobre 2 miejsce. Już po pierwszym starciu nasi zawodnicy znacznie prowadzili w boju o wyjazd na Mistrzostwa Świata. Następny etap rozegrany został w niedzielny słoneczny poranek.  Z kolejną trasą na dystansie klasycznym o długości 7 km zawodnicy potwierdzili swoją wysoką formę i ponownie wygrali drużynowe zmagania. Znów we wspaniałym stylu, przewagą 9 minut zwyciężył Patryk Bolewicz. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Kowalski. Blisko podium znalazł się też Mikołaj Dubicki który zajął 5 miejsce w sprincie oraz 6 w klasyku. Świetne wyniki dały drużynie zdecydowany awans na mistrzostwa we Włoszech. Miejmy nadzieje, że chłopaki zaprezentują się równie dobrze w czasie tych zawodów. Eliminacje te były pierwszymi takimi eliminacjami w orientacji sportowej, organizatorami byli pan marek Dubisz oraz pani Katarzyna Klimkowska z  pomocą starszych zawodników z klubów LKO Leszno i BUKOS Belęcin.

 

 

 

Mistrzostwa Wielkopolski w biegach na orientacje

Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowym biegu na orientację tym razem odbyły się 2 czerwca w Poznaniu. Zawodnicy z poszczególnych szkół biegali po Hipodromie.

Jako pierwsze startowały sztafety szkół podstawowych. Wśród chłopców  belęcińska sztafeta w składzie: Piotr Klimkowski, Dariusz Krawczyk oraz Denis Bolewicz zajęła III miejsce.

Następne startowały szkoły gimnazjalne. W tych kategoriach obie sztafety, zarówno chłopców i dziewcząt, zaprezentowały się bardzo dobrze. Zespół chłopców w składzie: Mikołaj Dubicki, Krystian Skorupka i Patryk Bolewicz po bardzo zaciętej walce na ostatniej zmianie ze sztafetą Moch zajął II miejsce. Sztafeta dziewcząt w składzie: Natalia Idczak, Karolina Stachowiak i Milena Świt zajęła IV miejsce.

Na uwagę zasługuje fakt,  iż niektórzy zawodnicy BUKOS-u to absolwenci naszej szkoły, którzy obecnie reprezentują IILO w Lesznie. Nie dając szans przeciwnikom, męska sztafeta w składzie: Hanna Klimkowska (start dziewczyny w męskiej sztafecie jest dozwolony), Mateusz Dubicki i Dominik Wels wywalczyła złoto.

W trakcie trwania sztafet, po drugiej stronie jeziora, miał miejsce FESTYN SPORTOWY z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy „WIELKOPOLSKA” ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Podczas festynu można było wziąć grupowy udział w różnych konkurencjach sportowych.    

Orientalistom naszej szkoły gratulujemy tak dobrego występu na finale wojewódzkim i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

 

 

 

Turniej OZTS

Dnia 27.03 na hali w Nowym Belęcinie odbył się II turniej OZTS kadetów/ek i juniorów/ek oraz senirów.

 

Na zawody przyjechały prawie wszystkie kluby należące do OZTS. Organizatorem turnieju był klub UKS „Piast” Nowy Belęcin. W kategoriach zwyciężyli:

Kadetki - Paulina Wojciechowska ( UKS Bodzewo)

Kadeci – Denis Bolewicz (UKS „Piast” Nowy Belęcin)

Juniorki – Paulina Wojciechowska ( UKS Bodzewo)

Juniorzy – Denis Bolewicz (UKS „Piast” Nowy Belęcin)

Seniorzy – Maciej Knoski  (Błękitni Niechłód)

 

Bardzo dobrze w swoich kategoriach zaprezentowali się pozostali uczniowie naszej szkoły: Karolina Stachowiak 3 m-ce. , Zuzia Bolewicz 4 m-ce. ( Kadetki ),  Krzysztof Mrozek 6 m-ce. , Kamil Kruger  5 m-ce. , Dominik Bolewicz 2 m-ce. ( Kadeci ), Patryk Bolewicz 2 m-ce. ( Juniorzy ).

 

 

Osiągnięcia zawodników BUKOS-u

W dniach 13-14 marca zawodnicy klubu BUKOS Belęcin wzięli udział w Pucharze Przedwiośnia, który odbył się w Twardogórze.

W sobotę były rozegrane dwa biegi: na dystansie klasycznym oraz  pierwszy w tym sezonie bieg nocny. W biegu klasycznym kolejne miejsca zajęli: Patryk Bolewicz i Dominik Wels -3 miejsce, Agata Szymoniak, Piotr Klimkowski oraz Hanna Klimkowska – 5 miejsce, natomiast w biegu nocnym zwyciężył Dominik Wels, a Damian Jureczka zajął 3 miejsce. W niedzielę odbył się bieg sztafetowy, w którym sztafety w składzie Piotr Klimkowski, Darek Krawczyk i Marcin Smektała, jak i sztafeta Patryk i Dominik Bolewicz wraz z Mikołajem Dubicki,  zajęły 2 miejsce, a Patrycja i Agata Szymoniak wraz z koleżanką z Leszna wywalczyły 3 miejsce. Był to pierwszy start naszych zawodników w tym sezonie i już powalczyli  czołowe miejsca w sowich kategoriach. Oby tak dalej.

29 marca trójka zawodników z Belęcina: Hanna Klimkowska, Patryk Bolewicz i Dominik Wels wyjechali do Hiszpanii, gdzie mieli trenować na mapach treningowych tegorocznych Mistrzostw europy Juniorów oraz wziąć udział w Mistrzostwach Hiszpanii.

Wyjazd ten okazał się pełen niespodzianek jednak ostatecznie zawodnikom udało się dobrze pobiec i dokładnie poznać tamtejsze tereny. Zawody odbyły się w Moralzarzal opodal Madrytu. Składały się z 4 etapów. Najlepsze miejsca jakie udało się wywalczyć naszym zawodnikom to:  w biegu klasycznym: Dominik 8, Patryk 14, w biegu sprinterskim Hania 8 miejsce, Patryk 20, Dominik 22, natomiast w biegu średniodystansowym zwyciężyła Hania, a Patryk wywalczył 14 pozycję. W drodze powrotnej czekając na samolot zawodnicy mieli okazję podziwiać uroki nadmorskiego miasta Reus w pobliżu Barcelony.

 

 

Kolejne sukcesy Tenisistów

17 marca po raz kolejny w naszej szkole odbyły się zawody tenisa stołowego.

 

Tym razem bój w zawodach drużynowych toczyli uczniowie szkół gimnazjalnych z całego powiatu. Z Belęcina wystartowały cztery drużyny - dwie chłopców i dwie dziewcząt. Wszyscy odnieśli ogromy sukces.

Pierwsza drużyna dziewcząt w składzie: Karolina Stachowiak i Kinga Sikorska zajęła I miejsce.

Pierwsza drużyna chłopców w składzie: Patryk i Dominik Bolewiczowie zajęła II miejsce, druga drużyna chłopców, w której zagrali:  Mikołaj Dubicki, Dariusz Kasperski i Kamil Kruger, zajęła III miejsce.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

Zawody najmłodszych

16 marca w Zespole Szkół w Drobninie odbyły się Mistrzostwa Gminy Krzemieniewo dla klas I-III.

 

Rywalizowały ze sobą drużyny ze wszystkich szkół naszej gminy, które miały do pokonania tor przeszkód i inne konkurencje, np.  przenoszenie piłki lekarskiej, sadzenie ziemniaków,  wiązanie szarf, kozłowanie piłki, skoki na skakance, wyścig w tunelu czy rzuty do celu. Dzieci świetnie ze wszystkim sobie radziły i otrzymywały wysokie wyniki.

 

Z naszej szkoły drużyna z klasy I zajęła II miejsce, z klasy II uplasowała się na V miejscu, a  z klasy III zdobyła III miejsce. W nagrodę drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy oraz słodkie upominki. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

 

Skład drużyn:

klasa I: Agata Wels, Emilia Skorupka, Weronika Marciniak, Lidia Mejza, Natalia Picz, Katarzyna Kordus, Marek Chwaliszewski, Arkadiusz Nowak, Dawid Zieliński, Kacper Andrzejewski, Jakub Gawroński, Maciej Urbaniak.

Klasa II: Gabriel Grześkowiak, Laura Kolańczyk, Kinga Łukaszewska, Marcin Nowak, Wojciech Sobczak, Alicja Szczepaniak, Malwina Tomczak, Mikołaj Wojciechowski, Zuzanna Bolewicz, Patryk Michalak

Klasa III: Klaudia Byra, Klaudia Nawrocka, Natalia Chudzińska, Agnieszka Kuik, Daria Grześkowiak, Artur Paizert, Mikołaj Graczyk, Miłosz Gawroński, Radosław Bassa, Kacper Cwojdziński

 

 

Ciąg dalszy sukcesów tenisistów stołowych

Reprezentanci naszej szkoły w tenisie stołowym spisali się na medal (i to nie jeden!)

5 marca Denis Bolewicz, Krzysztof Mrozek, Przemysław Panok zdobyli brązowe medale na Drużynowych Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych w Śmiglu.

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych, które odbyły się 10 marca, na podium stanęli:

Denis Bolewicz – zajmując I miejsce, Krzysztof Mrozek - zajmując II miejsce oraz Jakub Krüger, który zajął III miejsce.

Spośród dziewcząt najlepsza okazała się Zuzanna Bolewicz, która zajęła V miejsce.

To jednak nie koniec sukcesów naszych sportowców. 11 marca w Krzywiniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Tenisie Stołowym.

III miejsce wśród dziewczyn zajęła Karolina Stachowiak, a VI Kinga Sikorska.

Z medalami wrócili także chłopacy. Patryk Bolewicz zdobył srebrny medal, a Dominik Bolewicz brązowy.

Wszystkim należą się wielkie brawa i gratulacje !!!

 

Rakietki w ruch

Tenisiści stołowi mogli pokazać na co ich stać 24 lutego, bowiem tego dnia odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych.

Nasza reprezentacja chłopaków w składzie: Denis Bolewicz, Krzysztof Mrozek zajęła pierwsze miejsce, a zawodnicy: Przemysław Panok, Krystian Krϋger, Marcin Wyzuj zajęli drugie miejsce. Obie drużyny będą nas reprezentować na zawodach rejonowych 5 marca w Śmiglu. Dziewczęta w składzie: Bolewicz Zuzanna, Chudzińska Anita zajęły miejsce tuż za podium.

To nie był jednak koniec tenisowych zmagań. 1 lutego w naszej szkole miały miejsce Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Gimnazjów.

Miejsce II miejsce zajął Patryk Bolewicz, a miejsce III Dominik Bolewicz. Obaj będą reprezentować nas na turnieju rejonowym.  Na miejscu V uplasował się Krϋger Kamil.  Wśród dziewczyn najlepsza okazała się uczennica naszej szkoły Karolina Stachowiak, jako druga turniej zakończyła Kinga Sikorska. Podobnie jak chłopacy dziewczyny będą reprezentować nas na turnieju rejonowym. Miejsce VI na zawodach zajęła Natalia Idczak.

 

 

Biegi na orientację

O tym, że uczniowie naszej szkoły zdobywają liczne sukcesy w biegach na orientację każdy już wie.

 

Warto zaznaczyć, że nie straszna jest im zimowa aura, a wręcz przeciwnie. Tym razem młodzi zawodnicy wzięli udział w Mistrzostwach Polski w narciarskim biegu na orientację w Jakuszycach.

Czytaj więcej elka.fm

 

 

 

 

 

 

Gminny turniej piłki nożnej halowej

W czasie ferii odbył się w Pawłowicach gminny turniej piłki nożnej halowej.

Chłopacy ze szkoły podstawowej pokazali na co ich stać. W kategorii klas czwartych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły w składzie:  Paweł Kokociński, Jakub Krűger, Krystian Krűger, Dariusz Krawczyk, Piotr Słomiński.

Pierwsze miejsce zajęli także reprezentanci klasy piątej: Denis Bolewicz, Jakub Kordus, Mateusz Łukaszewski, Damian Tomczak, Tomasz Szymoniak, Marcin Wyzuj.

Szczególne gratulacje należą się zawodnikom wyróżnionym indywidualnie. Jakub Krűger został wybrany zawodnikiem turnieju, a Krystian Krűger i Denis Bolewicz zostali Królami Strzelców w swoich kategoriach wiekowych.

 

 

Tenis stołowy

Uczniowie z naszej szkoły pojechali 7 listopada na Półfinały do Turnieju drużynowego UKS-ów o Puchar PZTS do Peplina koło Gdańska.

 

Młodzi tenisiści wrócili z medalami. Jakub Kruger, Krzysztof Mrozek, Przemysław Panok.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mistrzostwa Gminy Krzemieniewo w biegu przełajowym

Pani Katarzyna Klimkowska wraz z uczniami ze szkoły podstawowej i gimnazjum wyjechała 8 października do Pawłowic na Mistrzostwa Gminy Krzemieniewo w biegu przełajowym.

 

Nie brakowało tego dnia radości, bowiem wśród naszych zawodników byli zdobywcy medali. I miejsce zajęli: Agata Szymoniak (kl. IV), Natalia Michalska (kl. II G) i Patryk Bolewicz (kl. III G). Srebrne medale otrzymali: Jakub Kruger (kl. IV), Damian Tomczak (kl. V), a na miejscu trzecim byli: Piotr Słomiński (kl. IV0, Jakun Bassa (kl. I G), Katarzyna Wojteczek (kl. II G).

 

 

 

 

Nasi w finale wojewódzkim

6 października aż siedemnastu uczniów naszej szkoły podczas Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego i Miasta Leszna w biegach na orientację zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego.

 

Wśród dziewczyn ze szkoły podstawowej  najlepiej wypadały: Jesika Gołembska, zajmując pierwsze miejsce, Agata Szymoniak – miejsce trzecie i Patrycja Szymoniak – miejsce czwarte. Natomiast Denis Bolewicz zajął miejsce pierwsze, drugie miejsce Piotr Klimkowski, a na miejscu trzecim był  Piotr Rakowski.

 

Czołowe miejsca zajęli także gimnazjaliści. Angelika Majchrzycka była druga a Natalia Idczak trzecia. Cztery pierwsze miejsca zajęli chłopacy z Belęcina, tj. Patryk Bolewicz, Mikołaj Dubicki, Krystian Skorupka i Damian Jurdeczka.

 

Do finału zakwalifikowali się również: Anita Chudzińska, Anna Chudzińska, Mateusz Michalak, Milena Świt, Karolina Stachowiak, Marcin Kowalski.

 

 

Biegi na orientację

W niedzielę 27 września odbył się w poznańskim Parku „Cytadela” Memoriał Ryszarda Lisa.

 

Z tej okazji zorganizowane zostały zawody w biegach na orientację. Dwudziestu trzech uczniów z naszej szkoły, pod opieką pani Renaty Urbaniak, wzięło w nich udział. Z zawodów z tarczą wróciła czwórka biegaczy. W kategorii M-10 III miejsce zajął Piotr Klimkowski, w kategorii M-12 II miejsce zajął Piotr Rakowski a III Denis Bolewicz, natomiast w kategorii M-14 III miejsce zajął Damian Jureczka.

 

 

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

Poniedziałek 25 maja był wypełniony sportowymi emocjami. Młodzi piłkarze zmierzyli się ze sobą w wielkopolskim finale wojewódzkim Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbył się 25 maja w Błażejewku.

 

Jak zwykle najmłodsi zawodnicy dostarczyli wielu piłkarskich emocji, a o wygraną nie było łatwo. Nic w tym dziwnego, gdyż główna nagroda w Turnieju jest wyjątkowo kusząca – w Wielkim Finale drużyny zagrają o Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Realu Madryt. W wojewódzkich rozgrywkach największego ogólnopolskiego turnieju dla dzieci do lat 10 w całym kraju walczą tysiące innych dzieci – do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 26 tysięcy młodych zawodników.

 

O końcowym zwycięstwie wśród drużyn chłopców z całego województwa wielkopolskiego zdecydował mecz pomiędzy drużynami Nowy Belęcin i SP Sieraków. Finał rozgrywany był w systemie „każdy z każdym”. Aż do ostatniego meczu obie drużyny spisywały się jednakowo dobrze, zdobywając tę samą liczbę punktów. Przez znaczną część rozstrzygającego spotkania utrzymywał się wynik 1:1, jednak na dwie minuty przed końcem meczu, nasza drużyna zdobyła nad rywalem jednobramkową  przewagę, którą zdołała utrzymać do końca spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej  drużyny i to ona, wzmocniona wyłonionymi podczas finału talentami piłkarskimi z innych zespołów, będzie reprezentować chłopców z województwa wielkopolskiego w dalszych etapach rozgrywek.

 

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili uczniowie naszej szkoły: Jakub Krüger, Krystian Krüger, Krzysztof Mrozek, Przemysław Panok, Piotr Słomiński, Paweł Kokociński, Dariusz Krawczyk. Zwycięstwo nie byłoby zapewne możliwe gdyby nie zaangażowanie trenera pana Andrzeja Piotrowiaka.

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.