Tenis stołowy

Dnia 4 kwietnia w ZS w Nowym Belęcinie odbył się turniej tenisa stołowego. Był to trzeci turniej klasyfikacyjny Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Leszno w kategoriach kadet i junior. Organizatorem był UKS „Piast” Nowy Belęcin. W turnieju wzięło udział 34 zawodników i 15 zawodniczek, z takich klubów jak: Czempiń, Krzywiń, Niechłód, Rawicz, Bodzewo, Śmigiel i gospodarze. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

 

W kategorii

„Kadeci”:

 • I miejsce – Dziwak Marek (Helios Czempiń)

 • II miejsce – Bolewicz Patryk (UKS Piast)

 • III miejsce – Wawrzyniak Hubert (Promień Krzywiń)

 

„Kadetki”:

 • I miejsce – Ślusarek Agata (Promień Krzywiń)

 • II miejsce – Sikorska Kinga (UKS Piast)

 • III miejsce – Mielcarek Aleksandra (Dąb Leszno)

 

„Juniorzy”:

 • I miejsce – Stolaś (Dąb Leszno)

 • II miejsce – Wawrzyniak (Promień Krzywiń)

 • III miejsce – Łowiński (Helios Czempiń)

 

„Juniorki”:

 • I miejsce – Nowakowska (Dąb Leszno)

 • II miejsce – Ślusarek (Promień Krzywiń)

 • III miejsce – Sikorska (UKS Piast).

 

Zawody Rekreacyjne Klas I-III Powiatu Leszczyńskiego

13 marca klasy I-III szkoły podstawowej wzięły udział w Gminnych Zawodach  Rekreacyjnych klas I-III w Drobninie. Ośmioosobowe zespoły złożone z najlepszych sportowców reprezentowały swoją klasę oraz szkołę. W zmaganiach wzięli udział  zawodnicy z pięciu szkół w regionie. Spośród rywalizujących ze sobą grup najlepsza okazała się nasza III klasa, która do szkoły wróciła z pucharem za zajęcie pierwszego miejsca.  Klasa I zdobyła natomiast miejsce trzecie, a klasa II piąte.

18 marca klasa III pojechała na Powiatowe Zawody Rekreacyjne Klas I-III do Leszna zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Lesznie. Zawody odbyły się na hali sportowej „13”. Jak się okazało każda z pięciu przybyłych grup bardzo chciała wygrać. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia konkurencja – wyścig na torze przeszkód. Po tej konkurencji nasza reprezentacja uplasowała się na 3 pozycji. Zadowoleni, bo oprócz rywalizacji była wspaniała zabawa, i z medalami wrócili do szkoły.

Zapraszamy na stronę Starostwa Powiatowego w Lesznie, na której znajdziecie galerię zdjęć z zawodów.

 

Mistrzowie szachów

Spokój, koncentracja i trochę szczęścia towarzyszyły niektórym 27 marca podczas Mistrzostw Gminny w Rozgrywkach Szachowych w Krzemieniewie. Uczniowie naszej szkoły w Gminnym Centrum Kultury w Krzemieniewie walczyli z uczniami z Drobnina i Pawłowic. Cały turniej rozegrany był w trzech kategoriach: chłopcy ze szkoły podstawowej, chłopcy z gimnazjum i dziewczęta.

 

Po zaciętej walne z dziewcząt najlepsza okazała się Marika Szulc, II miejsce zajęła Ada Nowicka, a III miejsce Karolina Stachowiak.

 

W kategorii chłopców ze szkoły podstawowej I  miejsce zajął Szymon Rosik, II miejsce Marcin Siniecki, a III Darek Konopa. Natomiast wśród chłopców z  gimnazjum najlepszy był  Patryk Bolewicz, tuż za nim Dominik Matyla, a III  miejsce zajął Przemysław Mejza.

 

Zapraszamy do odwiedzenia galerii na stronie internetowej Zespołu Szkół w Drobninie

 

 

Tenis stołowy

28.02.2009r.

 

W sobotę 28 lutego w Jerce zorganizowano II Turniej Tenisa Stołowego w kategorii Żacy i Młodzicy.

W turnieju uczestniczyli również uczniowie ZS w Nowym Belęcinie. Byli to: Denis Bolewicz, Zuzanna Bolewicz, Kamil Kruger, Jakub Kruger, Krzysztof Mrozek, Marcin Urbaniak.

 

Po długiej bardzo wyrównanej walce Denis Bolewicz zajął I miejsce w kategorii Młodzicy i II miejsce w kategorii Żacy. Najmłodsza zawodniczka turnieju Zuzanna Bolewicz ostatecznie zajęła miejsce V. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, piękne statuetki i nagrody rzeczowe.

 

3.03.2009r.

 

We wtorek 3 marca w Zespole Szkół w Osiecznej odbyła się Gimnazjada Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w Tenisie stołowym. Do turnieju stanęło 9 dziewcząt i 12 chłopców reprezentujących szkołę w Kąkolewie, Dłużynie, Osiecznie, Święciechowie i Nowym Belęcinie. Po wielokrotnej wymianie piłeczki podczas gry nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

- w kategorii dziewcząt: Kinga Sikorska - 2 miejsce

- w kategorii chłopców: Patryk Bolewicz - 2 miejsce, Dominik Bolewicz- 3 miejsce

 

Cała trójka awansowała do kolejnego etapu rozgrywek, jakim były Mistrzostwa Regionu Leszna w Indywidualnym Tenisie Stołowym, które odbyły się 6 marca w ZS w Śmiglu. Podczas tych zawodów Patryk Bolewicz zajął IV miejsce i awansował do Finału Wielkopolskiego Gimnazjady w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Dominik Bolewicz był V, a Kinga Sikorska VII.

 

7.03.2009r.

 

W sobotę 7 marca uczniowie ZS w Nowym Belęcinie wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym zorganizowanych w Kąkolewie. Nasza szkoła do udziału w zawodach wystawiła 1 drużynę dziewcząt i 2 drużyny chłopców. Zawodnicy po raz kolejny zajęli wysokie miejsca.

 

W kategorii dziewcząt drużyna w składzie: Karolina Stachowiak, Natalia Idczak, Zuzanna Bolewicz (rezerwa) - zajęła miejsce II.

 

W kategorii chłopców:

Belęcin I w składzie: Bolewicz Denis , Kamil Kruger, Krzysztof Mrozek (rezerwa) - zajął I miejsce.

Belęcin II w składzie: Jakub Kruger, Dariusz Kasperski, Marcin Urbaniak( rezerwa) - zajął miejsce IV.

 

Kontynucja tych zawodów miała miejsce 10 marca w Śmiglu podczas Mistrzostw Rejonu Leszno w Drużynowym Tenisie Stołowym. Tutaj nasza drużyna chłopców w składzie: Denis Bolewicz, Kamil Kruger - uplasowała się na miejsce II i tym samym awansowała do Finału Wielkopolskiego, który odbędzie się pod koniec marca w Poznaniu.

 

Drużyna dziewcząt: Karolina Stachowiak i Natalia Idczak - zajęły III w tych zawodach.

 

11.03.2009r.

 

11 marca w ZS Pawłowicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Szkołę w Belęcinie reprezentowali finaliści zawodów gminnych: Karolina Stachowiak, Natalia Idczak, Ewelina Wojteczek (kat. dziew.), Denis Bolewicz, Kamil Kruger, Dariusz Kasperski (kat. chłopców). Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce Karolina Stachowiak i Denis Bolewicz z miejsca I, a Kamil Kruger z miejsca III awansują do dalszych rejonowych rozgrywek. Dariusz Kasperski był VI.

 

12.03.2009r.

 

W czwartek 12 marca ZS w Nowym Belęcinie był organizatorem Mistrzostw Gminy Krzemieniewo w Drużynowym Tenisie Stołowym Gimnazjów. Do udziału w zawodach przystąpiły 3 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców ze szkół z Pawłowic, Drobnina i Nowego Belęcina. Po zaciętej grze zespołów ”każdy z każdym” ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

 

W kategorii dziewcząt:

I miejsce - Belęcin 1, w składzie: Kinga Sikorska, Natalia Michalska

II miejsce - Pawłowic, w składzie: Marta Juskowiak, Maria Michalak

III miejsce - Belęcin 2, w składzie: Magdalena Kasińska, Magdalena Witczak

 

W kategorii chłopców:

I miejsce - Belęcin 1, w składzie: Patryk Bolewicz, Dominik Bolewicz

II miejsce- Belęcin 2, w składzie: Michał Ludian, Damian Panok

III miejsce- Drobnin, w składzie: Karol Lisiak, Jakub Ryczkowski

IV miejsce- Pawłowice, w składzie: Bartosz Otto, Jacek Dzik

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a drużynom z Belęcina, które uplasowały się na miejscu I, życzymy dalszych sukcesów podczas zawodów powiatowych.

 

 

 

Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym

W czwartek 5 lutego 2009 roku zorganizowano Indywidualne Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych w tenisie stołowym.

 

Zawody odbyły się na sali w Drobninie. Startowało 16 zawodników, 8 dziewcząt i 8 chłopców. Po zaciętej rywalizacji podczas gry „każdy z każdym” wyłoniono zwycięzców w kategorii dziewcząt i chłopców.

 

Dziewczęta:

Stachowiak Karolina - I miejsce

Idczak Natalia - II miejsce

Wojteczek Ewelina - III miejsce

 

Chłopcy:

Bolewicz Denis - I miejsce

Kruger Kamil - II miejsce

Kasperski Dariusz - III miejsce

 

Wszyscy zwycięzcy są uczniami Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie.

 

 

Drużynowe Mistrzostwa Gminy  Krzemieniewo w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że praca w zespole nie sprawia im trudności. Tym razem pokazali to w czasie Drużynowych Mistrzostw Gminy Krzemieniewo w Tenisie Stołowym Uczniów Szkół Podstawowych, które odbyły się 7 stycznia 2009.

 

W kategorii dziewcząt do rozgrywek stanęły po 2 zespoły z Drobnina, naszej szkoły.  W kategorii chłopców wystąpiły również po dwie drużyny  z Drobnina i naszej szkoły  oraz jedna z Pawłowic.

Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zajęły: Karolina Stachowiak oraz Natalia Idczak.  Natomiast drugie miejsce w tej samej kategorii zajęły: Ewelina Wojteczek, Bolewicz Zuzanna oraz Weronika Picz.

W kategorii chłopców  pierwsze miejsce zajęli: Denis Bolewicz, Kamil Küger i Krzysztof Mrozek. Drugie miejsce zajęli Dariusz Kasperski, Marcin Urbaniak oraz Jakub Küger.

 

Kolejny raz

Już od 17 lat odbywa się w Mochach bieg przełajowy z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

 

W tym roku biegi odbyły się 10 listopada. Wśród zawodników byli także reprezentanci naszej szkoły. Patryk  Bolewicz zajął V miejsce, VII Milena Świt, kolejny na mecie był Mikołaj Dubicki, a tuz za nim Tomasz Szymoniak. Agata Szymoniak dobiegła jako dziesiąta, a na XII miejscu była Patrycja Szymoniak.

 

Następnego dnia, również w Mochach, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Przemęt w Biegach na Orientację (BnO). Patryk Bolewicz w kategorii M-14 zajął I miejsce, Mikołaj Dubicki w tej samej  kategorii był drugi. IV miejsca zajęli: Karolina Stachowiak i Mateusz Michalak. Natomiast na miejscu VI znalazła się Milena Świt.

 

Zawody w Czarnkowie

4 listopada w Czarkowie odbyły się  dziesiąte Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnym Biegu ma Orientację. Reprezentacja naszej szkoły zajęła wysokie miejsca.

 

I miejsce zdobył Patryk Bolewicz oraz IV Mikołaj Dubicki.

Najmłodszymi zawodnikami byli Piotr Klimkowski i Mateusz Michalak zajęli XXXII miejsce.

 

Następnego dnia w pobliskim Goraju zorganizowano Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Biegach na Orientację. Sukcesy naszych zawodników były następujące: II miejsce zajął Piotr Klimkowski, IV Mateusz Michalak oraz Karolina Stachowiak, a V  miejsce Mikołaj Dubicki.

 

 

Biegi sztafetowe i przełajowe

Biegi sztafetowe

 

W Rydzynie miały miejsce Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w dniu 2 października.

 

Młodzież do zawodów  przygotowywała pani Renata Urbaniak. Z naszej szkoły wystartowały trzy drużyny, dwie ze szkoły podstawowej i jedna z gimnazjum. Sztafeta dziewcząt z gimnazjum (w składzie: Milena Świt, Dorota Kociucka, Katarzyna Wojteczek , Sylwia Słomińska, Agnieszka Kaźmierczak, Kinga Sikorska, Anna Byra, Natalia Michalska, Adrianna Wojteczek, Magdalena Gorynia, Rezerwa Klaudia Jankowska) zajęła 4 miejsce

 

Biegi Przełajowe

 

Natomiast  Mistrzostwa Gminy Krzemieniewo w Biegach Przełajowych odbyły się 8 października.   Biegacze rywalizowali na torze w Pawłowicach. Najlepiej ze  szkoły podstawowej wypadli:  Jakub Bassa, Denis Bolewicz, Ewelina Wojteczek, zajmując  II miejsce. Nieco gorzej, bo lokując się na  III pozycji, zaprezentowali się: Jędrzej Jankowski, Damian Tomczak, Joanna Skorupka. Następnie z gimnazjum najlepszymi okazali się: Patryk Bolewicz, który zajął I miejsce, Łukasz Tomczak II miejsce oraz Milena Świt i Adrianna Wojteczek III miejsce.

 

 

Cross Wagarowicza

Słoneczna pogoda, wyboista trasa, męczące biegi, najlepsi z najlepszych w swojej kategorii wiekowej to nieodłączne elementy 19 Crossu Wagarowicza, który tradycyjnie odbył się w parku zabytkowego pałacu w Pawłowicach.

 

Z naszej szkoły najlepiej spisali się uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – III: z „zerówkowiczów” pierwsze miejsce zajęła Laura Kolańczyk, natomiast jej klasowa koleżanka Alicja Szczepaniak drugie. Z klasy III szkoły podstawowej z dobrej strony pokazał się Denis Bolewicz, zajmując drugie miejsce. Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

 

Klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco: szkoła podstawowa zajęła XI miejsce zdobywając 101 punktów, niestety gimnazjaliści nie zostali sklasyfikowani.

 

 

Spring Cup 2008

Tuż po zgrupowaniu kadry narodowej w Ostrzycach Hania Klimkowska i Dominik Wels pojechali na „Puchar Wiosny” do Hillerod w Danii.

 

Pierwszy bieg odbył się w piątek 28 marca i był to bieg nocny. Nasi zawodnicy startowali w kategorii B-16 na dystansie 3.5 km. Bezkonkurencyjny w tej kategorii okazał się Dominik, uzyskał najlepszy czas (16:27) i zajął pierwsze miejsce. Następnego dnia rozgrywany był główny bieg- bieg na dystansie klasycznym. W tym dniu bardzo dobrze pobiegła Hania. Uzyskała ona najlepszy wynik wśród Polek w swojej kategorii wiekowej (D16) i zajęła 16 miejsce (na około 70 zawodniczek). Trzeciego dnia odbyły się sztafety, jednak żadnej z naszych sztafet nie udało się zająć wysokiej pozycji.

 

Warto wspomnieć, ze zawodnicy mieli okazję płynąć promem i wraz z całą grupą zwiedzać stolicę Danii, Kopenhagę.

 

 

Mistrzostwa Polski w długodystansowym Biegu na Orientację

W niedzielę 6 kwietnia Wielkopolski Związek Biegu na Orientacją (WZBnO)  organizował Mistrzostwa Polski w długodystansowym Biegu na Orientację.Zawody rozgrywane były w Smyczynie koło Lipna.

 

Zawodnicy z Belęcina bardzo zaangażowali się w przygotowanie imprezy, pomagając w prawidłowym przebiegu zawodów. MP były rozgrywane od kategorii K/M-18 do kategorii M-65 (przedział wiekowy 18-65 lat), więc startować w nich mógł tylko Marcin Klimkowski. Dystanse były tu bardzo długie, począwszy od 11,8 km, a kończąc na 26,5 km, które przebiec musiała elita mężczyzn.

 

Mimo że zawody były zorganizowane dla starszych zawodników, to organizator pomyślał o wszystkich i przygotował bieg towarzyszący o pomysłowej nazwie „Błękitna wstęgą Samicy” (Samica to rzeka płynąca przez las, w którym rozgrywano zawody). Pomimo zmęczenia zawodnicy z Belęcina zajęli bardzo dobre miejsca: Hania Klimkowska- I miejsce, Dominik Wels V miejsce, Patryk Bolewicz X miejsce, Mikołaj Dubicki XVII miejsce.

 

 

Tenis stołowy

4 marca br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie, tj. Denis i Dominik Bolewiczowie, reprezentowali rejon leszczyński w Finale Wojewódzkim Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym zorganizowanym w Niechanowie.

 

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wzięło w nim udział czternaście najlepszych drużyn z całej Wielkopolski. Bracia Bolewiczowie dzielnie walczyli od samego początku. Zwycięstwo 3:0 ze Szkołą Podstawową nr 27 w Poznaniu umożliwiło im wyjście z grupy z drugiego miejsca. Przegrana ze Szkołą Podstawową nr 2 w Obornikach i Szkołą Podstawową w Ostrorogu uplasowała ostatecznie nasz zespół na piątym miejscu. Jest to duży sukces uczniów belęcińskiej szkoły. Braciom Bolewiczom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

11 marca br. w Zespole Szkół w Śmiglu zorganizowano Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego Gimnazjów w Tenisie Stołowym.

 

Do turnieju stanęło 10 drużyn w męskim składzie z poszczególnych powiatów. Naszą  gminę reprezentowała drużyna z Nowego Belęcina. Tworzyli ją: Łukasz Kruger, Patryk Bolewicz i zawodnik rezerwowy - Mateusz Dubicki. Chłopcy po zaciętej i zwycięskiej walce z gimnazjalistami z Bucza rozegrali jeszcze dwa mecze z uczniami ze Śmigla i Osiecznej. Ostatecznie, po wyjściu z grupy uplasowali się na szóstym miejscu.

 

 

Zawody masowe

Dzień 29 lutego br. był bardzo ważny dla uczniów klas podstawowych. Przygotowywali się do niego miesiącami. Otóż tego dnia wyjechali oni do szkoły w Drobninie, gdzie każda klasa rywalizowała z innymi drużynami z gminy Krzemieniewo.

 

Klasa I pod opieką pani Małgorzaty Grybskiej zajęła 4 miejsce wraz z Oporówkiem na pięć drużyn. Najlepsza z naszej szkoły okazała się klasa II, która pod opieką pani Reginy Dubickiej zajęła 2 miejsce. Wychowankowie pani Ewy Feledziak, tzn. uczniowie klasy III, zajęli 4 miejsce. Oni pokonywali trudniejsze zadania, takie jak tor przeszkód, kozłowanie piłki, skoki przez skakankę, sztafeta, bieg z dwoma piłkami w ręku.

 

 

Obóz kondycyjny dla biegaczy

28 stycznia br. kilka osób z naszego gimnazjum: Bolewicz Patryk, Dubicki Mikołaj, Busz Anita, Wojteczek Adrianna, Klimkowska Hanna, Dubicki Mateusz, Wels Dominik wyjechało do Podgórzyna na obóz kondycyjny, który został organizowany przez klub sportowy Archiles Leszno.

 

Przez dziesięć dni biegali, zdobywali szczyty gór i do tego świetnie się bawili. Dla niektórych był to pierwszy taki wyjazd. Obóz miał na celu podwyższenie kondycji, wzmocnienie zawodników przygotowujących się do rozpoczęcia wiosennego sezonu.

 

 

Turniej tenisa stołowego

Dobry serw, podniesiona adrenalina, a przede wszystkim współzawodnictwo towarzyszyły naszym najlepszym szkolnym tenisistom podczas indywidualnych zawodów w kategorii gimnazjum, które odbyły się 15 stycznia br.

 

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Hanna Klimkowska (III gim.), Angelika Michalska (III gim.), Adrianna Wojteczek (II „a” gim.) oraz Kinga Sikorska (I gim.) Wśród panów w naszej reprezentacji znaleźli się: Łukasz Kruger (III gim.), Mateusz Dubicki (III gim.), Tomasz Szulc (III gim.) oraz Patryk Bolewicz (I gim.)

 

Rozgrywki stały na wysokim poziomie, a nasza drużyna przywiozła „koszyk” medali. Najlepszą stołową tenisistką okazała się Hanna Klimkowska, natomiast trzecie miejsce zajęła Angelika Michalska. Wśród chłopców wszystkie trzy medalowe pozycje zajęli nasi uczniowie. Pierwsze miejsce przypadło Łukaszowi Krugerowi, na drugim miejscu uplasował się Patryk Bolewicz, a zaszczytne trzecie miejsce zajął Mateusz Dubicki. Pozostali reprezentaci odpadli w rozgrywkach grupowych.